• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Diskusia k Jesennému Zverokruhu

vandahl

Mlčanlivý mních
toto je najhorsi event aky som v tejto hre kedy videl. pisem vobec prvy komentar na forum, pretoze tato hra sa uz neda hrat pomaly ale isto. ako je mozne ze tri x po sebe dostavam ulohu vyrobit po tri sady nastrojov? a predtym 3x po sebe ziskat debilne pary, alebo preskumat provinciu? uplne ste sa zblaznili? halo, pani vyvojari? halooo.. tymto vam kaslem na eventy, na diamanty, ktore som tu pravidelne nakupoval a podobne. myslim, ze ste si toto riadne pokaslali u vela ludi. amen.
 

Picmuch

Neumlčatelný kňaz
to som videl ale akosi tomu nerozumiem ... kam mam teda dat krmivo aby sa pripocitala vyroba (maramor, ocel, dosky) ?
alebo ako mam krmivo pouzit? ja som dal na pandu a nic ... potom som dal na pandu a na fenixa a zase nic ...
myslis, ze pandu treba krmivom nakrmit pred zberom?
pred porážkou sa vždy zviera kŕmi :D
 

Angie2008

Neumlčatelný kňaz
ahoj Citellus,
"...inak si myslim, ze dalsi event ostane co sa tyka typu rovnaky, ale urcite zmenia tu nahodnost uloh, v tom vidia problem aj tvorcovia. budkovanie ostane na DS a vyzvy...[/QUOTE] " napísal si to dosť presvedčivo, máš spoľahlivé zdroje info ? :)
Potom by to znamenalo, že svoje názory tu píšeme zbytočne a dosť by ma to mrzelo :-(
 

kiwa

Community Manager
Tím Elvenar
Nakŕmiš pandu. Potom pri kŕmení ďalších zvieratiek, napríklad Fénixa, po použití krmiva automaticky dostaneš suroviny :)
 

citellus

Tichý rytier
...na to, ze 2/3 krmiva, co sa objavovalo v akademii, zmizlo, je krmenie pandy koli zopar surovin T1 velmi neefektivne. Panda je velmi pekna budova, no pokial nezmenia jej prinos, tak u mna stat nebude...
 

citellus

Tichý rytier
ahoj Citellus,
"...inak si myslim, ze dalsi event ostane co sa tyka typu rovnaky, ale urcite zmenia tu nahodnost uloh, v tom vidia problem aj tvorcovia. budkovanie ostane na DS a vyzvy... napísal si to dosť presvedčivo, máš spoľahlivé zdroje info ? :)
Potom by to znamenalo, že svoje názory tu píšeme zbytočne a dosť by ma to mrzelo :-(

...tak event rozdelil hracov na 2 skupiny, jedna chce aby sa stary system vratil a druha novy system vita. Jednine na com sa hraci zhodnu, je zly system pridavania uloh, resp. ich opakovanie a narocnost niektorych uloh...

...osobne ak by sa vratili budky by som nijak neprotestoval a hral budkovy event ako doteraz, cize ziskat co sa da, aj ked je to minimum oproti hracom s volnym miestom. Miesto a cas su v tejto hre najcennejsie komodity. O chvilu si uvolnim miesto v meste zburanim studnien, no po evente pride nova rasa a miesto bude fuc. A kedze nova rasa je dost narocna co sa tyka T6 surovin, tak na par mesiacov bude opat mesto zapratane a v pripade budkoveho eventu budem tam kde som bol minule. Ak ostane tento, tak mam vzdy sancu na hlavne odmeny. Preto som zastancom tohto systemu a tvorcom za to chvalim, no ak by este zmenili system pridelovania uloh, tak by to bola ceresnicka na torte...
 
Naposledy upravené :

DeletedUser486

Guest
tie náhody by až take zle neboli-ale ked sa zopakuju za tri dni dve tie iste vec i6-7krat za sebou-to už je trochu divná náhoda.A Ad2: predtým bývali v eventoch ešte aj tie denne ulohy-kde su?predsa sa dalo aj na nich niečo nazbierať-takto-ja k dnešnemu dnu akutny nedostatok surovin lebo mi to točilo dokola provincie a relikvie a došiel som po 4té zlepšenie jedneho medveďa a to je všetko.Vzdávam to
 

King Kong

Lesný duch
Jeden event spravili trochu ináč a už nadávate... Veď vás nikto nenúti.
Čo sa to s vami deje? Mne sa to páči, nikdy neviem aká bude ďalšia úloha a to ma baví.
My Slováci, nikdy s ničím nebudeme spokojní ... Nadávať a kritizovať to vieme...
Budem mať 1 medveďa, nie 3 a čo?
Aj tak nie je toľko miesta, aby sme mali všetko vyložené z inventára... tak či tak predávame slabšie budovy a vykladáme nové efektívnejšie....
Pekný deň Vám prajem a dobrú zábavu pri hre :)
 

AltairMiles

Ukecaný paladin
to som videl ale akosi tomu nerozumiem ... kam mam teda dat krmivo aby sa pripocitala vyroba (maramor, ocel, dosky) ?
alebo ako mam krmivo pouzit? ja som dal na pandu a nic ... potom som dal na pandu a na fenixa a zase nic ...
myslis, ze pandu treba krmivom nakrmit pred zberom?
Najprv nakŕmiš Pandu a potom ti dá suroviny T1 pri každom kŕmení domáceho zvieratka (hnedý a ľadový maco, ohnivý, búrkový a pozlátený fénix) do 1 hod po nakŕmení Pandy... :)
 

manocska

Neumlčatelný kňaz
Jeden event spravili trochu ináč a už nadávate... Veď vás nikto nenúti.
Čo sa to s vami deje? Mne sa to páči, nikdy neviem aká bude ďalšia úloha a to ma baví....
Ale zaiste, máš pravdu, nikto nás nenúti. Ale keď dostávaš za sebou dlhé úlohy (napr. Vyskúmaj provinciu a to trvá trebárs 35-40 hodín), tak to naštve.
Miesto náhodných úloh (a jeho komplikovaného naprogramovania) stačilo ponechať stávajúci systém a NEZVEREJNIŤ zoznam úloh. A že by to niekto vyniesol z BETA serveru? Stačilo by úlohy z beta poprehadzovať a nikto by nevedel ako idú za sebou.
Zaujímavé je, že v tomto (pseudonáhodm) generovaní úloh ti padnú rovnaké (a zaujímavé, že dlhodobé) úlohy. Ani raz mi zatiaľ nepadla 5 minutová úloha, ale 24 hodinové už viackrát. Náhoda ako vyšitá.
Niekomu táto "náhoda" vyhovuje, ale väčšine asi nie.
 

Shanigan

Lesný duch
Jeden event spravili trochu ináč a už nadávate... Veď vás nikto nenúti.
Čo sa to s vami deje? Mne sa to páči, nikdy neviem aká bude ďalšia úloha a to ma baví.
My Slováci, nikdy s ničím nebudeme spokojní ... Nadávať a kritizovať to vieme...
Budem mať 1 medveďa, nie 3 a čo?
Aj tak nie je toľko miesta, aby sme mali všetko vyložené z inventára... tak či tak predávame slabšie budovy a vykladáme nové efektívnejšie....
Pekný deň Vám prajem a dobrú zábavu pri hre :)
Nespokojnosť s hrou sa zbiera v mnohých nás už dlhšie,pár mesiacov o_O len týmto eventom to vybuchlo. Toto veľmi prehnali. Ale v pohode, ak tebe táto hra vyhovuje a tento spôsob ,užívaj si ju. Príjemnú zábavu :)
 

axa11

Lesný duch
citelius sorry ale si múdry ako rádio a zjavne nemaš vobec šajnu ako to tu v hre funguje a nie každý minie výplatu pre športku sazku v hre čo je prakticky celá hra športka sazka a nie všetci majú rovnaké podmienky v hre.Ak naozaj chcem športku sazku tak to spravím v reále ale nie za pohyblivé obrázky v hre,ktoré aj tak po určitom čase opustíš,Priority asi ti nič nehovoria ano hrať hru je fajn ale športkovať s nejasným výsledkom asi nieje celkom na mieste.
 

Angie2008

Neumlčatelný kňaz
Ale zaiste, máš pravdu, nikto nás nenúti. Ale keď dostávaš za sebou dlhé úlohy (napr. Vyskúmaj provinciu a to trvá trebárs 35-40 hodín), tak to naštve.
Miesto náhodných úloh (a jeho komplikovaného naprogramovania) stačilo ponechať stávajúci systém a NEZVEREJNIŤ zoznam úloh. A že by to niekto vyniesol z BETA serveru? Stačilo by úlohy z beta poprehadzovať a nikto by nevedel ako idú za sebou.
Zaujímavé je, že v tomto (pseudonáhodm) generovaní úloh ti padnú rovnaké (a zaujímavé, že dlhodobé) úlohy. Ani raz mi zatiaľ nepadla 5 minutová úloha, ale 24 hodinové už viackrát. Náhoda ako vyšitá.
Niekomu táto "náhoda" vyhovuje, ale väčšine asi nie.
Manocska, na čo to komplikovať, veď tu nie je problém so zverejnením úloh. Úplne jednoduché riešenie - kto chce byť prekvapený akú úlohu dostane, ten si predsa neprečíta zverejnený zoznam úloh a kto sa chce pripraviť, tak si ho prečíta. Ja tomu vôbec nerozumiem, veď keď v obchode niekto nechce biely chlieb, tak si kúpi čierny, ale to neznamená, že obchod bude ponúkať iba biely a nútiť ľudí jest biely, ale DÁ NA VÝBER zákazníkom, v tomto prípade hráčom, nikto nemá rád, keď ho niekto do niečoho tlačí alebo chce zmeniť !
Problém je ako píšeš v "náhodne" sa opakujúcich úlohách a to určite nie je chyba, lebo by to už dávno opravili !
 

Angie2008

Neumlčatelný kňaz
Jeden event spravili trochu ináč a už nadávate... Veď vás nikto nenúti.
Čo sa to s vami deje? Mne sa to páči, nikdy neviem aká bude ďalšia úloha a to ma baví.
My Slováci, nikdy s ničím nebudeme spokojní ... Nadávať a kritizovať to vieme...
Budem mať 1 medveďa, nie 3 a čo?
Aj tak nie je toľko miesta, aby sme mali všetko vyložené z inventára... tak či tak predávame slabšie budovy a vykladáme nové efektívnejšie....
Pekný deň Vám prajem a dobrú zábavu pri hre :)
To je už druhy event - nie prvý, s ktorým sú hráči nespokojní a áno, nikto nás nenúti hrať ale keďže sme už niečo do tejto hry investovali a to nie len peniaze, ale aj čas, ktorý je vzácny, lebo zatiaľ, keď sa nič nezmenilo, tak žijeme len jeden život :), a tiež kúsok seba, aby sme mali to mestečko čo najlepšie a najkrajšie, tak pevne veríme, že bude znova táto hra plná zábavy a potešenia.
Keď sa ti páči, že nevieš aká bude ďalšia úloha, tak keď nebudú "náhodne", si jednoducho nečítaj zoznam úloh a je problém vyriešený.
Neviem o tom, že by len Slováci nadávali a kritizovali, ale keď to vravíš, len si prosím prečítaj fórum/eventy páru mesiacov dozadu, či boli hráči takí nespokojní ako teraz. Áno, stále sa nájde jeden - dvaja, lebo nikdy sa nedá ulahodiť všetkým, ale teraz je to viac hráčov a fórum je predsa na to, aby sme sa vyjadrili.
A medveďov máš určite troch, lebo ich dáva hneď na začiatku. Aj ja mam len troch a nie preto tu píšem, aby som mala 10. Aj keď nebol "náhodný" systém úloh a dalo sa pekne pripraviť na úlohy - ako to mam zasa rada ja :) , aj vtedy som mala napríklad iba troch fénixov, neviem prečo si myslíte, že keď sa my pohodičkoví hráči chceme pripraviť na úlohy, tak máme potom po 10 budov. Ten kto chce mať veľa, tak to dosiahne aj tak - viď foto Fleur kde hráč má 12 medveďov, očividne má tiež "náhodné" úlohy typu preskúmaj, vyskúmaj, para 15x, relikvie 11x, 45 stretnutí a 5x sada nástrojov je ako bonus.
Tak, keď som to správne pochopila, že ten hráč je z bety, tak potom som došla k záveru, že sa viac oplatí hrať na bete a nie na live, veď má viac vylepšených medveďov a dostávali viac kľúčikov za úlohu, tak aj preto sa dostali ďalej :)
 

Angie2008

Neumlčatelný kňaz
...tak event rozdelil hracov na 2 skupiny, jedna chce aby sa stary system vratil a druha novy system vita. Jednine na com sa hraci zhodnu, je zly system pridavania uloh, resp. ich opakovanie a narocnost niektorych uloh...

...osobne ak by sa vratili budky by som nijak neprotestoval a hral budkovy event ako doteraz, cize ziskat co sa da, aj ked je to minimum oproti hracom s volnym miestom. Miesto a cas su v tejto hre najcennejsie komodity. O chvilu si uvolnim miesto v meste zburanim studnien, no po evente pride nova rasa a miesto bude fuc. A kedze nova rasa je dost narocna co sa tyka T6 surovin, tak na par mesiacov bude opat mesto zapratane a v pripade budkoveho eventu budem tam kde som bol minule. Ak ostane tento, tak mam vzdy sancu na hlavne odmeny. Preto som zastancom tohto systemu a tvorcom za to chvalim, no ak by este zmenili system pridelovania uloh, tak by to bola ceresnicka na torte...

Ja myslím, že by pomohol aj kompromis, napríklad už by som nejako zniesla tie dielne a manufaktúry, keď by boli úlohy ako predtým - nie náhodné, ale zoznam úloh - viem sa na tie úlohy pripraviť a naplánovať si to tak, ako mi to čas a okolnosti dovolia. A hlavne normálne úlohy a nie 4 opakujúce sa dookola.
 

Picmuch

Neumlčatelný kňaz
Ja myslím, že by pomohol aj kompromis, napríklad už by som nejako zniesla tie dielne a manufaktúry, keď by boli úlohy ako predtým - nie náhodné, ale zoznam úloh - viem sa na tie úlohy pripraviť a naplánovať si to tak, ako mi to čas a okolnosti dovolia. A hlavne normálne úlohy a nie 4 opakujúce sa dookola.
kompromis je len taký že úlohy môžu byť nekonečné nie však náhodné, žiadne obmedzenia vo výške levelov a tie dementné rotujúce truhly tiež preč!
 

citellus

Tichý rytier
citelius sorry ale si múdry ako rádio a zjavne nemaš vobec šajnu ako to tu v hre funguje a nie každý minie výplatu pre športku sazku v hre čo je prakticky celá hra športka sazka a nie všetci majú rovnaké podmienky v hre.Ak naozaj chcem športku sazku tak to spravím v reále ale nie za pohyblivé obrázky v hre,ktoré aj tak po určitom čase opustíš,Priority asi ti nič nehovoria ano hrať hru je fajn ale športkovať s nejasným výsledkom asi nieje celkom na mieste.

...neviem, ku ktoremu mojmu prispevku si to napisal, v podstate je to jedno. Ja tu nikomu nic neradim, ja len vyjadrujem svoj nazor k eventu a hre ako takej, a naopak respektujem ostatne nazory druhych hracov. Nikomu som neradil minat tu peniaze, osobne som dal par € na zaciatku, no zvysok hrania je bez kupovania DIA a ani som neradil ako maju hru hrat, to necham na nich. Ak ma niekto iny nazor na hru ako ty, tak mal by si to tiez respektovat, kedze moje hranie tvojmu nijak neskodi...

...ja som tento system eventu nevymyslel, ja som sa mu len prisposobil a myslim, ze celkom uspesne a to bez pouzitia DIA alebo minania €...
 

DeletedUser948

Guest
Tento Event sa mi začína páčiť teda až na pár maličkostí. Tak ako písal citellus "búdkový systém" je naprd, pretože prázdne mesto mám raz za pol roka keď prejdem kapitolu a predám budovy a ešte musím trafiť aj začiatok eventu. Nehovoriac o tom, že všetko si naplánovať dopredu a vôbec posledný event ma kvôli tomu dosť stresoval, na druhej strane ak si mal všetko naplánované, odmeny sa iba sypali... Náhodou začne event a ty nemáš miesto na TB1 a dielne lvl1 tak si nahratý a v evente si neškrtneš. (To isté platí aj pre Dobrodružstvo spoločenstva) Tento systém je fajn v tom, že hráš s tým čo máš postavené a ak dostanem úlohy typu 3 hodinovky alebo na večer ak idem spať 9hodinovky tak pohodka, no stress a ešte ma to aj bavý... Až na pár maličkostí!!! Prednedávnom som písal dosť ostrý komentár, pretože som bol vytočený do červeného systémom náhodných úloh, ktoré s náhodnosťou nemajú nič spoločné a keď dostanem úlohu 7x po sebe a potom inú 7x po sebe tak nemusíte byť matematik aby ste vedeli, že pravdepodobnosť bude obrovské číslo... Každopádne treba niečo urobiť s náhodnosťou úloh. Určite sa dá do programovacieho kódu zakomponovať %náhodnosti úlohy (tak ako v truhliciach, alebo tak ako vo veži v truhliciach) aby si úlohu "sadu nástrojov" nedostal 2x po sebe a napr s rozostupom 48 hod... alebo preskúmať provinciu?! veď u niekoho to trvá kurnikšopa aj 3-4 dni tak keď toto dostanem viackrát po sebe, tak sa nečudujte takýmto komentárom na fóre aké tam sú... Alebo tieto úlohy úplne vyhodiť.
Ďalšia vec je, že ste opäť v priebehu hry niečo zmenili - počet kľúčov ako odmena za úlohu max 80 ???
Ak sa toto opraví tak to bude celkom fajn.

A ešte by som naozaj veľmi rád vedel ako hráč Xeddix získal 12 medveďov na lvl 10!!!
Nie som matematik, ale na 12 medveďov na lvl 10 treba cca 130.000 - 150.000 kľúčov. Ako???????
 
Hore