• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Diskusia k Jesennému Zverokruhu

DeletedUser948

Guest
Vážení tvorcovia - mali by ste sa nad sebou zamyslieť. Hral som Forge of Empire prakticky od začiatku, ale asi po 7 rokoch som skončil, lebo "začali tlačiť na pílu"
Videl som u kolegu v práci hrať Elvenar, celkom sa mi páčil tak som ho skúsil. Hneď ma to začalo baviť a celkom dobrý relax som mal z toho až pokiaľ ste nezačali "tlačiť na pílu" aj VY!!!!!!
Ja chápem, že vývojári sú platený za výkon a stoj čo stoj musia niečo vymýšľať a inovovať, hoc aj vymyslí stupiditu, hlavne že niečo vymyslí...

Lenže aby jááá som sa tu stresoval a triafal ma pomaly šľak z toho čo dostanem za úlohu, tak toto mi za to vôbec ale že vôôôbec nestojí. Ja mám v reálnom živote veci na stres požehnane a tu by som si naozaj rád oddýchol.

Aby som sa vrátil ku koreňu veci... To že mám v meste iba 2 manufaktúry na mramor (pred koncom Hobitov a na lvl 23) a dostanem po sebe úlohy typu:
vyskúmaj technológiu or preskúmaj provinciu or získaj 800 milonov debilnej pary - kde na nový výskum potrebujem cca 80BV, na preskúmanie treba 28hod a v Akadémii mi ponúkne na výrobu bordel za 1 - 2 - 3 ks vyz. pary tak to prekúsnem, prehltnem guču sliny, ktorá mi začala peniť v ústach a splním úlohu. Potom dostanem úlohu vyrob 18600 mramoru - kde na 3hod výrobe s kúzlom vyrobím 3707 x 2 = 7414 ks mramoru - takže to mám krásne na pol dňa zas úlohu. Aj tak si hovorím fajn... splním, veď pohoda... Lenže potom dostanem opäť vyskúmaj or preskúmaj or vyrob paru tak mi už navrela žila na krku... ale aj to som urobil.
Ale už keď som opäť dostal vyrobiť 18600 mramoru skoro som sa posral! a už píšem

Toto naozaj myslíte vážne??? Niekedy by ste hráčov (čo Vás platia) mohli aj počúvnuť!
A odpovede moderátorov a kadejakých majstrov sveta typu "Dony" že použi urýchlovače a postav si viac budov a že nejaký hráč mal 16 pannien (naozaj by som ho rád videl či ich mal 16!!! ) mi pripadajú totálne diletantské a v podstate vyznievajú: "SERIEME VÁM NA HLAVU A AJ TAK TO BUDETE HRAŤ"
Lenže vy budete mať stále svoju pravdu a nepresvedčí Vás nikto....

Kľudne ma môžte za sprosté slová (a to som bol ešte krotký) hejtovať aj zablokovať, pretože ma to prestáva baviť, ale za svojími slovami si stojím.
Tak isto musím napísať, že to čo napísala Angie2008 ma palec hore a obrovskú pravdu.

Ahoj Dony, prepáč, ale tá odpoveď mi pripadá ako tá v diskusii k morským pannám k hlavnej odmene : " Pre ľudí ktorí majú posilnený mramor táto budova dáva v kombinácií s fénixom a horskou budovou cez 50 tisíc surovín denne, žiadna iná budova v hre Vám toľko nedá." a naozaj nedá, ale už ani táto.
Ak som to dobre pochopila, táto hra je postavená na efektivite a iné ... ale musíš kvôli obmedzenému miestu stavať budovy ktoré potrebuješ pre ďalší chod, postup, napredovanie ... Na čo je komu 12x morská panna, keď nám vzali bonusy ? Alebo nám vzali bonusy práve kvôli takým hráčom ? Tak potom sa pýtam, koľko je takých hráčov, že sme na to doplatili všetci. Áno, táto -ako aj iné, hra, má dva druhy hráčov, jeden - chcú veľa a nepozerajú doľava a doprava, nevadí, že to nemá zmysel, ale majú veľa, možno ani nespia a nejedia a míňajú veľa peňazí a vďaka nim, môžu hrať aj tí druhí, ktorí hrajú len tak pre zábavu a spríjemnenie dňa/života, ale aj z tých občas niečo kúpia, či diamanty, či eventovú budovu, a preto si myslím, treba robiť kompromisy, aby obe skupiny hráčov si našli to svoje. Veď keď hráči nechcú vedieť aké úlohy nasledujú, tak si neprečítajú zoznam a nechajú sa prekvapiť a druhá skupina si zoznam vytlačí :) a plánuje, pripravuje sa a hrá. Že mali event hotový za tri dni? To ste vyriešili nekonečnými úlohami, ale sú xy možností ako nedemotivovať hráčov napr: do posledného segmentu úloh, dávať náročné úlohy na čas, tovar, armádu ...
ale ešte sa hráči nestihli vyrovnať s náhodnými úlohami a už dáte ďalšiu "novinku" : výrobu na aktuálnych dielňach a manufaktúrach. Práve kvôli efektivite si niektorí hráči, niektoré alebo všetky dielne pomenili za magické /lebo dávajú viac zásob za menej miesta/ a teraz sú nahratí, keď majú spustiť 24h výroby a odstaviť si mestá od zásob a tiež od ďalších úloh, lebo nevedia, kedy tá úloha príde, alebo keď príde, spustiť výrobu a 24h si neťuknúť. Prepáčte, ale si myslím, že to už je moc. Tak ako sa mi táto hra páčila, pomaličky ma to prestáva baviť, lebo začína byť o stresoch, nervoch, odchádzaní hráčov ... a nie o pohode, kde sa po ťažkej práci a starostiach hráči ponáhľajú sadnúť si k Elvenaru, zabaviť sa, prísť na iné myšlienky, popísať si s hráčmi, posrandovať ...
Ak vadia tvorcom počty získaných budov/odmien, tak ich stačí limitovať napríklad, ale prečo nám pomaličky ale isto, berú našu pohodičku :) A povedzme si úprimne, táto hra /podľa mojich doterajších skúseností/ nemá tak veľa hráčov ako účtov a keď má jeden hráč aj 5 účtov, tak keď ho prestanú tieto "novinky" baviť a prestane hrať, tak nie na jednom účte, ale na všetkých a tiež na to doplatia pohodičkový hráči.
Proste si len myslím, že treba "počúvať" v tomto prípade čítať názory hráčov a nájsť taký stred a nie len pritvrdzovať a skúšať čo kto vydrží :)

Každopádne nejak toho hnedého medveďa skúsim dobojovať, ale ak ho nebudem na lvl 10 (a nie to ešte 16 ks medveďov...) tak sa Vám na to viete čo
a toho medveďa aj s podobnými eventami si môžete strčiť viete kam. Ak by ste náááhodov nevedeli, dajte mi vedieť, ja Vám pošlem foto!
 

axa11

Lesný duch
To ako naozaj mám vyrábať v akademii mágie sračky ktoré nepotrebujem aby som splnil úlohu a takých debilít je omnoho viac.Absolútne tie eventy a všetko ide tu dolu vodou,ked hra tlačí jednotlivca aby bol v spoločenstve aj ked nechce.Je to bieda čím dalej tým vačšia.
 
Naposledy upravené :

DeletedUser933

Guest
Zdravím!

Keď zas dáte dajaký ten event do obehu tak poprosím vedenie nech pošle hráčom aj slovníky. Každá tretia úloha je po francúzsky či anglicky raz som mal aj nemecky. Kto to má stále prekladať??? Myslí si vedenie že pri tom človek či hráč nestojí? Že ho to nespomaľuje? Dáte za to dajakú kompenzáciu? Asi nie Vy len beriete.
To že sa opakujú úlohy asi nie je náhodné. To je isté. Ten kto nemá urýchľovače dostáva úlohy na prieskum, ten čo má dielne na levely 20 a viac dostáva úlohy na sadu nástrojov atď. A to že má niekto 16 budov z minulého eventu si myslím že je nepodstatné vzhľadom na to že určite pri tom asi spal, či investoval diamanty alebo mal šťastie v truhlách to mi je jedno. Ja mám rodinu a jej venujem čas aj peniaze a nie eurožráčom z Elvenaru.
A či budem mať aspoň jedného maca tak to uvidím na konci. No určite balíčky, budovu na viac zrkadiel a iné somarinky do neho trepať nebudem veď nie je žiaden tamagotchi.
 

DeletedUser1178

Guest
ako mam ziskat do kombinujuceho katalyzatora niejake body?
mam tam nulu
 

Prílohy

  • Snímka.PNG
    Snímka.PNG
    419,2 KB · Zobrazenia: 68

Angie2008

Neumlčatelný kňaz
Je veľmi pravdepodobne, že presne kvôli takýmto hráčom na to doplácame všetci.

a presne to robia
Dony, ja som myslela, že napríklad dať jasne vedieť, že za celý event môžete získať z každého medvedíka max 2ks a nie limitovať brzdením nás všetkých podmienenými dielňami, manufaktúrami a náhodnými úlohami a niektorými až príliš náhodnými opakujúcimi sa po sebe.
 

Angie2008

Neumlčatelný kňaz
Katkam, asi si myslela tie bonusové výroby zo setov, či ?
Už som doma :) Katkam
Dony, Katkam myslela bonusovú výrobu tovaru v setových budovách, v budovách udalostí - spomínaná morská panna a tiež pozlátený Fénix
o čom sme tiež dosť popísali,
vo " vylepšení hry " : Horská budova / Pozlátený Fénix - Produkčné bonusy za vylepšený tovar z manufaktúr už nie sú nesprávne aplikované na budovy udalostí.
 

DeletedUser1178

Guest
kde mam spravit toho medveda a ako?
 

Prílohy

  • 1111.PNG
    1111.PNG
    158,8 KB · Zobrazenia: 66

DeletedUser595

Guest
@jaro101 vo vedľajšej záložke (Zhromaždisko) nájdeš medveďa ktorého chceš postaviť a potom použiješ tú kamennú medvediu hlavu, čo si odfotil na toho medveďa a vylepšíš ho o jednu úroveň.
 

DeletedUser486

Guest
áno,náhodne úlohy nie sú fér a sú aj demotivujúce-ale aj hra bez šance kde si nemôžeš zaslúžiť -získať -to čo chceš-lebo denné odmeny zas len Náhoda-rovnako aj veža-môžeš ju prejsť aj 50 krát,investovať kopu času,kopu surovín-a napokon v podstate nemusiš získať nič-a čo je na tom najlepšie:tím elvenar napíše:nie sme za to zodpovedný:)-je to vaša hra,vy ju tvoríte,formujete atd!!!-pripomínate mi rodičov ktorí majú dieťa a každý jeho úspech si privlastnia za vlastný,ale ak v niečom zlyhá odrazu to už nepriznajú ako tiež ich zlyhanie za to si môže len dieťa..............
 

DeletedUser289

Guest
Artefakt používaš na záložke "vývoj".
Záložkou "vylepšiť" dostávaš budovy z eventov do vyšších kapitol, na čo potrebuješ "kráľovské renovovacie kúzla", ktoré získaš buď v turnaji alebo výrobou z plánikov v akadémii (a navyše potrebuješ byť v danej kapitole, preto ti tam píše "výskum")
 

kiwa

Community Manager
Tím Elvenar
Keď tak pozerám komentáre na túto udalosť sú vo väčšine iba negatívne a niekedy aj oprávnené.
Sám mám k posledným zmenám veľmi negatívny prístup.
Spravili sa isté horšie kroky, ktoré vyústili v túto negatívnu vlnu.

Možno si to neuvedomujete ale aj takéto názory sú vypočuté a posunuté ďalej.
Snažíme sa hru zlepšovať a nie vždy sa to uberá smerom, že to vyhovuje všetkým. Niekto je rád za zmenu a mnoho ďalších môže byť proti.

čo sa týka nepreložených úloh, v tomto prípade je chyba úplne na našej strane, že sa počas bežiacej udalosti pridávajú úlohy skôr ako ich vieme preložiť.
Chápem že nie každý rozumie po anglicky, takže sa neváhajte ozvať na Hernú podporu, vždy Vám vieme pomôcť.

Dúfam, že si aj napriek istým nedostatkom udalosť užijete.
 

DeletedUser486

Guest
tak jeden pozitívny:napriek všetkemu negatívnemu,overil som si to aj sám na sebe-pokial niečo chcem-idem si za tým a dosiahnem to nech to stojí čokoľvek,napokon aj v živote sú tzv.náhody a je len na každom z nás či sa nimi a inými negatívnymi vecami necháme odradiť alebo nie.čosa týka ))macíkov))-najradšej by som všetkých troch-modrý sa mi páči,hnedý hlavne kvoli hodvabu a posledny do buducnosti,ale momentalne som v časovej a finančnej tiesni,takže hadam sa mi aspon jeden podarí.
 

Fleur

Lesný duch
za mňa celé zle tento event, už normálne doplaču mi je akú mám smolu na tie úlohy, a míňať na úlohy urýchlovače je dobrá hlúposť keď z eventu si chcem zobrať práve len tie urýchlovače a použiť ich efektívne a nie na blbé úlohy..... :(:(:(
 

*Hawkins*

Lesný duch
mňa tiež občas štve akú úlohu dostanem ale páči sa mi to viac ako predtým :D aspoň si nemusím zasypať polku mesta dielňami a manufakturami aby som spravil event
 
Hore