• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Diskusia k Jesennému Zverokruhu

citellus

Tichý rytier
Tento Event sa mi začína páčiť teda až na pár maličkostí. Tak ako písal citellus "búdkový systém" je naprd, pretože prázdne mesto mám raz za pol roka keď prejdem kapitolu a predám budovy a ešte musím trafiť aj začiatok eventu. Nehovoriac o tom, že všetko si naplánovať dopredu a vôbec posledný event ma kvôli tomu dosť stresoval, na druhej strane ak si mal všetko naplánované, odmeny sa iba sypali... Náhodou začne event a ty nemáš miesto na TB1 a dielne lvl1 tak si nahratý a v evente si neškrtneš. (To isté platí aj pre Dobrodružstvo spoločenstva) Tento systém je fajn v tom, že hráš s tým čo máš postavené a ak dostanem úlohy typu 3 hodinovky alebo na večer ak idem spať 9hodinovky tak pohodka, no stress a ešte ma to aj bavý... Až na pár maličkostí!!! Prednedávnom som písal dosť ostrý komentár, pretože som bol vytočený do červeného systémom náhodných úloh, ktoré s náhodnosťou nemajú nič spoločné a keď dostanem úlohu 7x po sebe a potom inú 7x po sebe tak nemusíte byť matematik aby ste vedeli, že pravdepodobnosť bude obrovské číslo... Každopádne treba niečo urobiť s náhodnosťou úloh. Určite sa dá do programovacieho kódu zakomponovať %náhodnosti úlohy (tak ako v truhliciach, alebo tak ako vo veži v truhliciach) aby si úlohu "sadu nástrojov" nedostal 2x po sebe a napr s rozostupom 48 hod... alebo preskúmať provinciu?! veď u niekoho to trvá kurnikšopa aj 3-4 dni tak keď toto dostanem viackrát po sebe, tak sa nečudujte takýmto komentárom na fóre aké tam sú... Alebo tieto úlohy úplne vyhodiť.
Ďalšia vec je, že ste opäť v priebehu hry niečo zmenili - počet kľúčov ako odmena za úlohu max 80 ???
Ak sa toto opraví tak to bude celkom fajn.

A ešte by som naozaj veľmi rád vedel ako hráč Xeddix získal 12 medveďov na lvl 10!!!
Nie som matematik, ale na 12 medveďov na lvl 10 treba cca 130.000 - 150.000 kľúčov. Ako???????

...mas stare informacie, uz ich ma 14 :)
 

axa11

Lesný duch
Stále tu niekto nepochopil,že hrá ma baviť,byť relaxom hoci aj za peniaze ale nie ďalším úväzkom namiesto dalšej práce a k tomu ako neraz píšem je tu problém ten,že momentálne nie všetci majú rovnaké podmienky čo sa týka ako úloh tak odmien,čí sú to eventy turnaje najnovšie nepotrebná veža atd.... Stále je to športka sazka a ináč to ani nazvať neviem.PROSTE A JASNE : Hra má baviť,dalej hráči majú mať rovnaké podmienky nerátam samozrejme určité výhody za real peniaze ale má mať aj zrozumiteľné odmenovanie, nie ako teraz športka sazka kde nevieš či niečo realne získaš pri vynaloženej snahe.Je pekné od tvorcov aj celkom pochopitelné,že za svoju prácu chcú výplaty, ale trošku by mali dať tejto hre iný zrozumiteľný rozmer.Občas mi pripadá,že tvorcovia niektorích hier nemajú ani šajnu ako má hra vyzerať ,hlavne že niečo vytvoríme a budeme skúšať.Občas by si sami mali zahrať niektoré hry aspoň by sa vyvarovali púšťania nepodarkov,Za viac ako 30 rokov hrania množstva hier to už hádam dokážem posúdiť.
 

DeletedUser486

Guest
king-prečo sa skrývaš za slovákov?hovor za seba-ved teba to serie najviacej-inak by si ani nereagoval.
Inak naozaj tento event stoji za ho-vno-za cely čas sa mi dokolo-každa druha uloha točia bud:turnajove stret.,resp normalne-alebo relikvie,teraz už dokonca dvakrat priamo po sebe-tretina eventu a suroviny nula-ja nemam nič proti nahode ale ked z dvadsiatich-je dvanasť rovnakych.....a v podstate tych najťažšich-vlastne som to už davnejšie napisal-reklamuje sa to ako hra zadarmo-ale pokial si to niekto chce ozaj vychutnať aby mal na konte neobmedzene zdroje-a ked z dvadsiatich uloh mam 13turnaje alebo strety a to ešte aj dokonca 4posebe-tak mi to velmi pripomina TZV.Náhodu ako na automatoch-že tak su nastavene aby mal hrač min.šancu na vyhru a čo najviac zainvestoval-tu su it nahody-nenahody dost podobne-nahody generuje počitač-ale ten program niekto nastavil a na margo toho ked sa ti nepači nehraj:bez kritiky nie je rast-a ani záujem-ludia ktorí hraju sposobom "ja som so všetkym spokojny"-vlastne hraju aj žiju bez zaujmu,bez schopnosti sa vobec pre niečo nadchnuť-Mrtve Duše-ako to kedysi nazval Šolochov-a najhoršie že maju schopnosť nakaziť aj ostatnych.
Sorry,koniec.
 

DeletedUser486

Guest
ale na Druhej strane-naozaj kto chce ten si poradí.A ja som spravil chybu ked som prestal chcieť
 

DeletedUser1178

Guest
upload_2019-10-5_11-35-12.png

co mam vlasne spravit?
 

Marcus86

Ukecaný paladin
Nepochopiteľné naviazanie úloh na manufaktúry s posilnenou výrobou a iba mramor, dosky alebo oceľ. Prečo? To akože hráči, ktorí sú na poslednej kapitole a majú postavené z každého posilneného tovaru jednu alebo dve manufaktúry majú byť v nevýhode? Prečo potom dostavajú na to posilnenie? Áno, môžu niečo z toho zbúrať ako ja som zbúral všetky manufaktúry na oceľ lebo vzhľadom na miesto a výrobu sa mi už nevyplatili a sústredil som sa na výrobu cítiaceho tovaru.

Pochopte, že náhoda nie je žiaden nový systém. Buď budete mať šťastie alebo nie. Bodka.

Dony píše, že presne to robia (zlepšujú systém), ale podľa mňa iba skáču z jedného extrému do druhého.
Kiwa zase, že aj negatívna reakcia je feedback pre vývojárov. Tak čo keby sme ako hráči vymysleli úpravu, ktorá by nám viac vyhovovala?

Zopár mojich návrhov:

1) Manufaktúry môžu byť akéhokoľvek druhu tovaru (2x oceľ, 2x zvitky, 2x elixír = 6x manufaktúra pre event na úrovni hráča)
2) Bolo by možné obmedziť získanie hlavných odmien na jeden kus? (napríklad maximálne získa hráč všetkých troch medveďov, denné odmeny neriešim)
3) Vytvorenie univerzálnych rún na vylepšovanie (ak hráč nezíska dostatok rún na vylepšenie v tomto evente, tak môže ich získať v ďalšom)
4) Ak majú byť náhodné úlohy, tak zakázať, aby hráč v danej sade vybral tú istú úlohu znovu (s výnimkou poslednej sady, ktorá je nekonečná)
5) Posledná sada by nebola nekonečná, ale začalo by sa znovu kolečko s prvou sadou úloh.

Čo si o tom myslíte?
 
Naposledy upravené :

Arnwald

Tichý rytier
Výsledky v tomto evente sú extrémne závislé od šťastia. Hrám na dvoch serveroch. Kým v minulosti som prechádzal úlohy na obidvoch serveroch viac-menej paralelne, teraz mám na jednom serveri už 9 artefaktov, na druhom ešte len 5. Na jednom dostávam takmer výlučne bojové úlohy, ktoré poväčšine splním v rámci turnaja, na druhom takmer výlučne produkčné. Na jednom splním bežne 6-7 úloh za večer, na druhom za celý deň 1-2.
A nech mi nikto nehovorí, že keď opakovane dostávam 3-4 razy po sebe tú istú úlohu, je to len náhoda, nie chyba v algoritme.
 

Katkam

Ukecaný paladin
Už som doma :) Katkam
Dony, Katkam myslela bonusovú výrobu tovaru v setových budovách, v budovách udalostí - spomínaná morská panna a tiež pozlátený Fénix
o čom sme tiež dosť popísali,
vo " vylepšení hry " : Horská budova / Pozlátený Fénix - Produkčné bonusy za vylepšený tovar z manufaktúr už nie sú nesprávne aplikované na budovy udalostí.
Ďakujem Angie za upresnenie,lebo som sa nevyjadrila presne :)
 

Lord Stanley

Neumlčatelný kňaz
Nepochopiteľné naviazanie úloh na manufaktúry s posilnenou výrobou a iba mramor, dosky alebo oceľ. Prečo? To akože hráči, ktorí sú na poslednej kapitole a majú postavené z každého posilneného tovaru jednu alebo dve manufaktúry majú byť v nevýhode? Prečo potom dostavajú na to posilnenie? Áno, môžu niečo z toho zbúrať ako ja som zbúral všetky manufaktúry na oceľ lebo vzhľadom na miesto a výrobu sa mi už nevyplatili a sústredil som sa na výrobu cítiaceho tovaru.

Pochopte, že náhoda nie je žiaden nový systém. Buď budete mať šťastie alebo nie. Bodka.

Dony píše, že presne to robia, ale podľa mňa iba skáču z jedného extrému do druhého.
Kiwa zase, že aj negatívna reakcia je feedback pre vývojárov. Tak čo keby sme ako hráči vymysleli úpravu, ktorá by nám viac vyhovovala?

Zopár mojich návrhov:

1) Manufaktúry môžu byť akéhokoľvek druhu tovaru (2x oceľ, 2x zvitky, 2x elixír = 6x manufaktúra pre event na úrovni hráča)
2) Bolo by možné obmedziť získanie hlavných odmien na jeden kus? (napríklad maximálne získa hráč všetkých troch medveďov, denné odmeny neriešim)
3) Vytvorenie univerzálnych rún na vylepšovanie (ak hráč nezíska dostatok rún na vylepšenie v tomto evente, tak môže ich získať v ďalšom)
4) Ak majú byť náhodné úlohy, tak zakázať, aby hráč v danej sade vybral tú istú úlohu znovu (s výnimkou poslednej sady, ktorá je nekonečná)
5) Posledná sada by nebola nekonečná, ale začalo by sa znovu kolečko s prvou sadou úloh.

Čo si o tom myslíte?

Tento návrh sa mi úprimne pozdáva, bol by to pekný kompromis v rámci nového systému úloh.....
 

Angie2008

Neumlčatelný kňaz
Nakŕmiš pandu. Potom pri kŕmení ďalších zvieratiek, napríklad Fénixa, po použití krmiva automaticky dostaneš suroviny :)
Vie mi prosím niekto povedať, čo je to - násobiteľ etapy ? Keď otvoríte pandu, dolu ukazuje koľko tovaru dostanete za každé nakŕmenie nejakého zvieratka a to množstvo tovaru je = počet dokončených provincií x násobiteľ etapy /a pri ňom je číslo a to neviem odkiaľ pochádza alebo čo ukazuje/, ďakujem :)
 

AltairMiles

Ukecaný paladin
Vie mi prosím niekto povedať, čo je to - násobiteľ etapy ? Keď otvoríte pandu, dolu ukazuje koľko tovaru dostanete za každé nakŕmenie nejakého zvieratka a to množstvo tovaru je = počet dokončených provincií x násobiteľ etapy /a pri ňom je číslo a to neviem odkiaľ pochádza alebo čo ukazuje/, ďakujem :)
Ahoj, to číslo je úroveň vývoja Pandy...
 

Angie2008

Neumlčatelný kňaz
Ahoj, to číslo je úroveň vývoja Pandy...
ahoj, ďakujem, už som to našla, tak napíšem - ak máš pandu na stupni vývoja 2 / násobiteľ etapy je 10, ak máš na stupni vývoja 3 / násobiteľ etapy je 15 a tak to ide až po stupeň vývoja 10, vtedy je násobiteľ etapy 50 a ten sa potom násobí počtom dokončených provincii a výsledok ti navýši sklad s T1 :)
 

Picmuch

Neumlčatelný kňaz
Nepochopiteľné naviazanie úloh na manufaktúry s posilnenou výrobou a iba mramor, dosky alebo oceľ. Prečo? To akože hráči, ktorí sú na poslednej kapitole a majú postavené z každého posilneného tovaru jednu alebo dve manufaktúry majú byť v nevýhode? Prečo potom dostavajú na to posilnenie? Áno, môžu niečo z toho zbúrať ako ja som zbúral všetky manufaktúry na oceľ lebo vzhľadom na miesto a výrobu sa mi už nevyplatili a sústredil som sa na výrobu cítiaceho tovaru.

Pochopte, že náhoda nie je žiaden nový systém. Buď budete mať šťastie alebo nie. Bodka.

Dony píše, že presne to robia, ale podľa mňa iba skáču z jedného extrému do druhého.
Kiwa zase, že aj negatívna reakcia je feedback pre vývojárov. Tak čo keby sme ako hráči vymysleli úpravu, ktorá by nám viac vyhovovala?

Zopár mojich návrhov:

1) Manufaktúry môžu byť akéhokoľvek druhu tovaru (2x oceľ, 2x zvitky, 2x elixír = 6x manufaktúra pre event na úrovni hráča)
2) Bolo by možné obmedziť získanie hlavných odmien na jeden kus? (napríklad maximálne získa hráč všetkých troch medveďov, denné odmeny neriešim)
3) Vytvorenie univerzálnych rún na vylepšovanie (ak hráč nezíska dostatok rún na vylepšenie v tomto evente, tak môže ich získať v ďalšom)
4) Ak majú byť náhodné úlohy, tak zakázať, aby hráč v danej sade vybral tú istú úlohu znovu (s výnimkou poslednej sady, ktorá je nekonečná)
5) Posledná sada by nebola nekonečná, ale začalo by sa znovu kolečko s prvou sadou úloh.

Čo si o tom myslíte?
všetky body by boli fajn okrem 4. lebo žiadne náhodné úlohy nechceme!!!
 

Dony

Herná podpora
Tím Elvenar
Dony píše, že presne to robia (zlepšujú systém), ale podľa mňa iba skáču z jedného extrému do druhého.
Ťažko povedať či ten systém vylepšujú alebo robia podľa seba, aby to vyhovovalo im. Tiež nie som dvakrát nadšený, ostáva len dúfať že sa to zmení. Prvá verzia na bete mala ťažšie úlohy, takže zmeny sa robia.
Manufaktúry môžu byť akéhokoľvek druhu tovaru (2x oceľ, 2x zvitky, 2x elixír = 6x manufaktúra pre event na úrovni hráča)
S týmto súhlasím a bolo to navrhované tiež
Bolo by možné obmedziť získanie hlavných odmien na jeden kus?
S týmto súhlasím ale to by znamenalo menej príjmu pre INNO, čiže to sa asi nestane. Uvidíme. Tiež som to navrhoval.
Vytvorenie univerzálnych rún na vylepšovanie
Toto je zatiaľ riešené cez dobrodružstvá, aby ich ľudia chceli robiť, a zatiaľ sa im to darí
Ak majú byť náhodné úlohy, tak zakázať, aby hráč v danej sade vybral tú istú úlohu znovu (s výnimkou poslednej sady, ktorá je nekonečná)
Na tejto zmene sa pracuje, žiaľ nestihla prísť už do tejto udalosti, snáď v zimnej
 

manocska

Neumlčatelný kňaz
...1) Manufaktúry môžu byť akéhokoľvek druhu tovaru (2x oceľ, 2x zvitky, 2x elixír = 6x manufaktúra pre event na úrovni hráča)...
Tým by sa ale vylúčili hráč z prvých troch kapitol, pretože elixíry, kúzelný prach a drahokamy získajú až na konci tretieho levelu.

...3) Vytvorenie univerzálnych rún na vylepšovanie (ak hráč nezíska dostatok rún na vylepšenie v tomto evente, tak môže ich získať v ďalšom)
Toto som aj ja navrhoval niekde vyššie, že by jeden z artefaktov bol tzv. JOKER (žolík) použiteľný pre ľubovolnú udalosť (medveďov morské panny, Stoneheng, Fenix...)
 

manocska

Neumlčatelný kňaz
To je tá "náhoda" :p
Aj ja som dnes dostal úlohu zozbierať relikvie. Hovorím si: Fajn, akurat idem robiť susedskú výpomoc, snáď aspoň jednu tam získam (teoreticky by som mohol získať tri). No nezískal som ani jednu, dostal som 3x VB. Tak počkám do večera, začne turnaj a tam to snáď získam.
To, čo je v tejto hre, je tzv. "RIADENÁ NÁHODA". Proste "náhodou" dostaneš ťo, čo najmenej potrebuješ.
 

Marcus86

Ukecaný paladin
Tým by sa ale vylúčili hráč z prvých troch kapitol, pretože elixíry, kúzelný prach a drahokamy získajú až na konci tretieho levelu.
Nevylúčili by sa tým, pretože by si postavili 6x prvý tovar, ktorý už môžu stavať. Tie počty manufaktúr som dal len ako príklad. Môžeš to kombinovať ako len chceš, trebárs 0x oceľ, 4x zvitky a 2x elixír = 6 manufaktúr.

Zásadné by ale bolo, že tieto manufaktúry by museli byť na úrovni predchádzajúcej kapitoly hráča (ak by hráč odomkol novú kapitolu a pochopiteľne ešte nemôže mať dostatočne vylepšené manufaktúry).

Takto by sa aspoň trochu znížila nevýhoda vo veľkosti rôznych manufaktúr pre ľudí a elfov, pre rôzne posilnenia. Ak mám posilnenú oceľ na prvej úrovni je to 2x2 pre ľudí, ak by som ale bol elf a mal posilnenie na drevo, potrebujem iba 1x2 políčka miesta, čo je 50% výhoda pre všetkých elfov s posilnením na drevo. U ľudí je to naopak mramor. Preto buď zrušiť povinnosť posilneného tovaru alebo to naviazať na úroveň hráča, kde sa tieto rozdiely síce nestratia, ale aspoň o niečo znížia.

V prepočte by sa zisťovalo iba to, akú dlhú výrobu hráč ukončil bez ohľadu na posilnenie a T1. Problém môže byť v tom, ak vývojári takúto kontrolu pre splnenie úlohy naviazali do časti, ktorá sa nedá jednoducho upraviť alebo presunúť inam, čo môže byť dosť zásadný zásah do kódu a do takých úprav sa veru nikomu veľmi nechce. Možno bude stačiť iba vyhodiť jednu podmienku z kódu a majú to hotové, čo by potvrdzovalo aj to, že už teraz takúto funkčnosť pohodlne naväzujú na úroveň hráča a vedia ju aplikovať aj na jeho predchádzajúce kapitoly. Do tohto ale nevidíme, že ako komplikované by to bolo. Dúfajme len, že v tomto smere zaznamenáme výraznú zmenu k lepšiemu. Nezabúdajme však, že pre nich je to normálna práca a potrebujú ju mať riadne zaplatenú, čo je úplne pochopiteľné.
 
Hore