• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Stratené mesto.

DeletedUser77

Guest
Ahoj,

neviem kam táto téma patrí, ale prakticky je to asi diskusia o hre, ospravedlňujem sa ak som to netrafila do správnej sekcie.

Bohužial technické problémy spojené s nedostatkom času spôsobili, že na dlhšiu dobu som sa do hry jednoducho nedostala. Teraz keď nastala doba pokoja som si šla budovať svoje mestečko, ale bohužiaľ, už neexistuje.... Nalogovala som sa do hry a hra ide zas od začiatku.
Prehľadala som rôzne pravidlá a FAQ a podobné veci, ale nikde som nenašla, že po akej dobe neprítomnosti sa mesto zmaže. (Tým ale netvrdím, že to niekde napísané nie je).

Chcela by som sa opýtať, či je mesto definitívne preč, alebo je spôsob ako sa vrátiť a pokračovať v jeho budovaní. (Alebo som len jednoducho niečo urobila zle?)

Ďakujem.
 

DeletedUser91

Guest
Ahoj,

neviem kam táto téma patrí, ale prakticky je to asi diskusia o hre, ospravedlňujem sa ak som to netrafila do správnej sekcie.

Bohužial technické problémy spojené s nedostatkom času spôsobili, že na dlhšiu dobu som sa do hry jednoducho nedostala. Teraz keď nastala doba pokoja som si šla budovať svoje mestečko, ale bohužiaľ, už neexistuje.... Nalogovala som sa do hry a hra ide zas od začiatku.
Prehľadala som rôzne pravidlá a FAQ a podobné veci, ale nikde som nenašla, že po akej dobe neprítomnosti sa mesto zmaže. (Tým ale netvrdím, že to niekde napísané nie je).

Chcela by som sa opýtať, či je mesto definitívne preč, alebo je spôsob ako sa vrátiť a pokračovať v jeho budovaní. (Alebo som len jednoducho niečo urobila zle?)

Ďakujem.
...ak sa nemýlim,tak sa mesto maže po 30 dňovej nečinnosti - neprihlásení sa na účet...ak sa mýlim opravte ma.
 

DeletedUser77

Guest
Aha...tak tým pádom je to jasné....díky za odpoveď.
 

DeletedUser

Guest
Odstránenie už po 30 dňovej nečinnosti mi príde dosť unáhlené, posunula by som to aspoň na tri mesiace... Vzhľadom k tomu, že je tu značne obmedezná komunikácia v rámci spoločenstva, nemajú hráči možnosť vytvoriť medzi sebou pevnejšie väzby a teda v prípade potreby im nemá kto pomôcť s mestom. A nikdy neviete čo sa stane, jeden hráč z našej ali je teraz mesiac a pol na liečení a nemá k netu prístup, ďalší má noťas pokazený a to by zrejme už boli dve zmazané mestá...
Treba sa nad tým zamyslieť aj z tohto hľadiska. Tri mesiace by boli podľa mňa prijateľnejšie aj kvôli hráčom ako Zara, ktorý pri hre mávajú aj dlhšie prestávky... Netreba hneď po 30 dňoch mazať s predpokladom, že hráč je v nenávratne ako sa práve ukázalo...

Takže to asi predostriem ako návrh...
 

DeletedUser77

Guest
Tiež si myslím, že 30 dní je naozaj málo, nepredpokladám, že je také mesto veľkou záťažou pre server a v rámci jeho "odľahčenia" ho treba hneď zmazať. Je mi to ľúto ... ;o(
A to som za súťaž dostala 1000 diamantov...ani som ich nestihla minúť.
 

DeletedUser

Guest
30 dní je dosť z hľadiska funkčnosti obchodu alebo bonusov. Jedno mesto by samozrejme nič nezmenilo, z princípu ale nie je možné dopredu vedieť, ktoré mesto by malo zmysel zachovať. Keby táto lehota neexistovala, nový hráč by prakticky nemal žiadnych aktívnych susedov ani členov spoločenstva. A veľkosť mapy a teda aj vzdialenosti medzi hráčmi by sa v čase kumulatívne zväčšovali.
 

DeletedUser77

Guest
Ja tomu všetkému rozumiem, len som bola zvedavá, čo sa vlastne stalo a či niekde nie je nejaká záloha. Začínať nanovo určite nebudem, hra má byť zábava a nie stres z toho, že čo ak sa niečo stane, na nejaký čas vypadnem a zas budem niekde na začiatku a všetok čas, ktorý som tomu venovala bude v nenávratne.
 

DeletedUser

Guest
V tom prípade by bolo vhodné formulovať návrh tak, aby bolo možné aj po odstránení mesta z mapy navrátiť mesto na novú pozíciu. To znamená že tvoje mesto by bolo uložené po dobu neurčitú aj po jeho zmazaní. Tak ako si tvoríš nové mesto, mohla by si pokračovať v tom starom. Aj keď by to bolo trochu zvláštne že sa na zelenej lúke objaví zrazu mesto v dobe "trpaslíkov" alebo "víl".
 

DeletedUser

Guest
Ja už teraz vždy keď sa prihlásim, tak hoci majú v spoločenstve hráči po veľa bodov, tak tu nikdy nikto nie je.... Myslím, že len klikačka nie je dostatočne pre viacerých motivujúca, ale no čo, aj mne chvíľu trvalo, než som tomu prišla na chuť a hrám to skôr kvôli peknému designu, lebo zatiaľ som v tejto hre nič hlbšie nepostrehla... Ani boje, hoc sú hrateľnejšie, nie sú až také zábavné s NPC

Možno by bolo fajn mať možnosť duelov medzi mestami, nie vojny a útoky poza chrbát, ale mať možnosť vyzvať iného hráča v dobe jeho aktivity s tým, že môže bez nejakého postihu odmietnuť, mohli by mať duely do ktorých by každý z nich mohol niečo vsadiť a teda by sa na tom dalo aj niečo málo zarobiť.

Či verejná nástenka kde by sa mohli hádzať žiadosti o online duely, to by bolo fajn, predsa len, boj s reálnymi hráčmi je troška o niečom inom... Navyše si myslím, že možnosť vyzvania do duelu by krásne zapadla aj priamo do hry...

V tom prípade by tiež bolo super, ak by sa dalo nejak na mape vidieť, ktoré mesto je online, napríklad nejakou značkou. Myslím, že by to hru oživilo a zlepšilo hrateľnosť, prípadne to vytvorilo akýsi cieľ/výzvu pre hráčov...

Možnosť zálohovať mestá by bolo pekné a reaktivácia cez mail prijateľné riešenie... :)
 

DeletedUser

Guest
Súhlasím, pole pre znázornenie aktuálneho stavu hráča by malo byť zobrazené v kontexte každého mena, či už v rebríčku, na mape sveta alebo aj inde.
Nenapadá ma jediný dôvod prečo by to tak nemalo byť, respektíve nevidím žiadny problém ktorý by to mohlo spôsobiť.

Toto samotné ale nezariadi väčšiu aktivitu susedov. Treba pridať nové rysy hry, zamerané na interakciu hráčov. Už ideme ale mimo témy, mohla by si založiť nové vlákno ;).
 

DeletedUser4

Guest
Tiež si myslím, že 30 dní je naozaj málo, nepredpokladám, že je také mesto veľkou záťažou pre server a v rámci jeho "odľahčenia" ho treba hneď zmazať. Je mi to ľúto ... ;o(
A to som za súťaž dostala 1000 diamantov...ani som ich nestihla minúť.

V pravidlách hry, v časti §11 Rôzne je napísané:

,,Účty v herných svetoch môžu byť zmazané po 30 dňoch neaktivity. Diamanty, ktoré na účte zostanú, sú viazané na celý účet, takže tieto zmazané nebudú.''

A ako som napísal už do inej témy: mesto neaktívneho hráča je automaticky systémom zmazané po 30-tich dňoch. Táto lehota sa zruší, keď sa v ponuke výskumu dostanete na Kapitolu 3 - Rast mágie. Herný účet už od tejto chvíle nemôže byť zmazaný z dôvodu neaktivity.

...

Toto samotné ale nezariadi väčšiu aktivitu susedov. Treba pridať nové rysy hry, zamerané na interakciu hráčov. Už ideme ale mimo témy, mohla by si založiť nové vlákno ;).

Môžem prezradiť, že niečo sa už chystá. Viac informácií vám prinesieme už čoskoro. ;)
 

zuzulleta

Hlavný moderátor
Tím Elvenar
Táto lehota sa zruší, keď sa v ponuke výskumu dostanete na Kapitolu 3 - Rast mágie. Herný účet už od tejto chvíle nemôže byť zmazaný z dôvodu neaktivity.
toto je inak ale dobrá hlúposť... okolo seba mám na mape kopu "vypracovaných", ale neaktívnych hráčov... na čo tam potom zbytočne zaberajú miesto??
 

MajaR

Lesný duch
zuzulleta, myslím že to nie je až taký problém pretože je v hre nová funkcia presúvania sa na mape. Čiže by mal systém nejako automaticky k sebe "sťahovať" aktívnych hráčov. Čiže neaktívny by zase mohli byť vysunutí na okraje ? Aspoň ja si to tak nejak predstavujem :)
 

*Hawkins*

Lesný duch
ja to tiež už nemám zaškrtnuté, raz ma už presunulo a zatial som spokojný so svojou novou pozíciou, predtým to bola katastrofa :D
 

MajaR

Lesný duch
ja by som to radšej nechala aktivované, rada by som sa spýtala Shanigan, ona to má tuším deaktivované a všimla som si že je celkom na okraji mapy bez susedov...ale nie som si istá či to má deaktivované, len sa mi zdá že to spomínala ? Ak nie tak sa ospravedlňujem :)
 
Naposledy upravené :

Shanigan

Lesný duch
Ale zmenila som si , preto ma to presunulo na okraj , brrrr . už som sa na to tu párkrát posťažovala :mad: za mnou a podo mnou prázdno a okolo mňa, no mnohí už skončilo, mnohí končia . Asi nie každý má trpezlivosť budovať krok za krokom ...
Ale mám aj pár dobrých susedov, a ako objavujem nové provincie /vybrala som sa smerom na ľavo odo mňa/ , tak ich je stále viac ... dokonca aj obchodujem s nimi, čo je fajn. Mám dokonca spoluhráča, čo bol na poprednejšom mieste ako ja, aj bol a je aktívnejší a tiež je na konci mapy :confused: on dokonca ani nemá susedov, ktorí by obchodovali . ešteže nás má , teda hráčov cechu. Lebo ináč by bol fakt nahratý ...

ono nechať deaktivované nemá význam, lebo sa môže stať, že hráč zostane sám a tí čo boli okolo neho budú presunutí....
 
Hore