• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Predĺženie doby na zmazanie mesta

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Guest
To, čo by som rada predložila je len taká drobnosť do pľacu, ale počula som, že mesto sa maže už po 30 dňovej nečinnosti, čo mi príde dosť skoro.
V súčasnosti táto hra neumožňuje nadviazať dostatočný kontakt s inými členmi spoločenstva natoľko, aby medzi nimi vznikol vzťah založený na vzájomnej dôvere a tak sa v prípade potreby nemá s najväčšou pravdepodobnosťou kto o mesto postarať...
Nikdy neviete čo sa stane, môže sa pokaziť komp, ste nútený na dlhšiu dobu opustiť domov a nemáte prístup na net...

Preto navrhujem posunutie mazacej doby na 90 dni nečinnosti z pôvodných 30. Myslím si, že je to prijateľná doba a určite tu zatiaľ nie je toľko hráčov, aby vznikala potreba rozširovať či akútne mazať hráčov pre nedostatok miesta na mape...

anime_render__asada_shino_by_asada_shino-d7nzl37.png
 

Dony

Herná podpora
Tím Elvenar
Tych 30 dni je tu hlavne pre ludi ktory sa zaregistruju, postavia 2 budovy a pridu na to ze ich to nebavi a uz sa viac neprihlasia. Potom vznikaju opacne vlakna na fore ze nikto nedava vypomoc zo susedov (a ani nemozu lebo ich to uz nebavi/nezaujima a uz viac do tej hry nepridu).
Ludia ktory maju nejaky progress za sebou niesu zmazany po 30 dnoch, tam je ta lehota dlhsia.
 

DeletedUser77

Guest
Ja si myslím, že by mohla pribudnúť voliteľná možnosť...napr. tlačítko "zmazať mesto", keď niekoho hra nebaví a nemá záujem v tom pokračovať. Naozaj sú veci, ktoré človeku zabránia hrať na dlhšiu dobu ...
 

DeletedUser

Guest
Aká je lehota pre tých, ktorí hrajú dlhšie? Podľa čoho sa určuje kto akú lehotu obdrží?
Príde mi to tak nejak nezmyselné.... Deliť to... A je server schopný rozoznať to s dostatočnou presnosťou? Alebo je tu niekto, kto behá po administrácii a maže podľa neho neaktívne mestečká?
Všetci by mali mať rovnaké možnosti.

To s tlačítkom na zmazanie nie je zlý nápad Zara ;)
 

DeletedUser

Guest
Aká je lehota pre tých, ktorí hrajú dlhšie? Podľa čoho sa určuje kto akú lehotu obdrží?
Alebo je tu niekto, kto behá po administrácii a maže podľa neho neaktívne mestečká?
Všetci by mali mať rovnaké možnosti.
;)


Ak je teda rozdiel v dĺžke dovolenej doby neaktivity, tak je to určite stanovené podľa skóre alebo určitých "prahov" v technologickom strome. Ako príklad uvediem 30 dní pre hráča v období "Príchodu", 35dní v období "Vývoja", 40dní v období "rastu mágie"...
Konkrétne prahy a trvanie by zaujímali aj mňa. Zároveň neverím že by to robil niekto manuálne, ale aj to je nakoniec možné ;).

Aká je lehota pre tých, ktorí hrajú dlhšie? Príde mi to tak nejak nezmyselné.... Deliť to... A je server schopný rozoznať to s dostatočnou presnosťou?

"Deliť", respektíve predĺžiť túto dobu pre stálych hráčov je logické a myslím že aj nevyhnutné. Funkčnosť množstva herných rysov je závislá od aktivity spoločenstva a susedov. Predstav si že by si mala v svojom okolí samých "jednorázových" hráčov, ktorý by sa rozhodli nevyužiť tlačítko na zmazanie mesta. Hra by stratila dynamiku a v priebehu niekoľkých mesiacov by bolo neaktívnych miest sto krát viacej ako tých aktívnych. Na druhú stranu, hráč ktorý odohral povedzme 180 dní sa ocitne trebárs na mesačnej dovolenke ;) a príde o svoje mesto?

Ja si myslím, že by mohla pribudnúť voliteľná možnosť...napr. tlačítko "zmazať mesto", keď niekoho hra nebaví a nemá záujem v tom pokračovať. Naozaj sú veci, ktoré človeku zabránia hrať na dlhšiu dobu ...
Možnosť zmazať vlastné mesto by vyriešila len zlomok neaktívnych hráčov, ale samozrejme je to dobrý nápad.

To, čo by som rada predložila je len taká drobnosť do pľacu, ale
Preto navrhujem posunutie mazacej doby na 90 dni nečinnosti z pôvodných 30. Myslím si, že je to prijateľná doba a určite tu zatiaľ nie je toľko hráčov, aby vznikala potreba rozširovať či akútne mazať hráčov pre nedostatok miesta na mape...
K 90 dňovej lehote poviem len toľko - V súčasnosti mám zhruba 50% susedov ale aj členov spoločenstva neaktívnych. Keby sa táto lehota strojnásobila, dá sa očakávať že by sa do 3 mesiacov strojnásobil aj počet neaktívnych - nevymazaných miest. Teda namiesto 50% by som mal 75% neaktívnych susedov a členov spoločenstva.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser

Guest
Som rada, že si sa k tomu vyjadril, ale zaujímalo by ma skôr ako sa k tomu stavia administrácia, vedenie hry, ako to reálne vyzerá...
To s tým, že to robí niekto manuálne mal byť skôr vtip :)
 

DeletedUser4

Guest
Ako ste tu už niektorí správne písali, mesto neaktívneho hráča je automaticky systémom zmazané po 30-tich dňoch. Táto lehota sa zruší, keď sa v ponuke výskumu dostanete na Kapitolu 3 - Rast mágie. Herný účet už od tejto chvíle nemôže byť zmazaný z dôvodu neaktivity.
 

DeletedUser

Guest
To ale nie je odpoveďou na návrh OP, ale len na naše "drístanie" s tým spojené :D


...navrhujem posunutie mazacej doby na 90 dni nečinnosti z pôvodných 30. Myslím si, že je to prijateľná doba a určite tu zatiaľ nie je toľko hráčov, aby vznikala potreba rozširovať či akútne mazať hráčov pre nedostatok miesta na mape...
 

DeletedUser

Guest
ono je niekedy aj dobré zmazanie účtov ktoré boli zalozené len tak z nudy zapli hru a skoncili a zase niektore účty skončili z rôznych iných dôvodov či už úmrtia hráča alebo zdravotné problémy alebo nejaké iné a pritom ich mestá dosiahli uz 4 alebo 5 úroveň ale stali sa mestamy duchov čo s takýmy mestamy tam by som dal lehotu mazania 1 rok ak sa po roku neprihlasi v meste tak take mrtve mesto je asi nepotrebne či ???
 

DeletedUser

Guest
Bolo by pekné mať viacej aktívnych susedov, no nie je to úplne nevyhnutné.

Okrem toho mi nie je jasné ako by si zistil že majiteľ účtu zomrel? Toto by ma zaujímalo :D

Možno sa aj mýlim, ale podľa môjho názoru sú snáď všetky účty založené "len tak z nudy":p

Na záver 2 veci:
- reálne neexistuje spôsob ako rozoznať úmysel hráča pokračovať alebo skončiť hru, bez toho aby sa nevyjadril dobrovoľne. ;)
- prípony -mi/-ami sa píšu s mäkkým i. o_O
 

DeletedUser

Guest
keď niekto postaví to čo mu ukáže tútotial a potom viac už nič tak je jasne že sa na to ....

a co sa úmrtia týka stáva sa to ja som to zažil na FoE keď nám oznámili smrť niekoľkých hráčov a to žial len pomocov známich alebo kamarátov ktorí ich poznali a aj nehranie z dôvodu choroby je dosť ťažké veď nikdy neviete kde sa stane nehoda alebo nejaká nepredvídatelná situácia a hráč je donútený skončiť z hrou
 

DeletedUser

Guest
To čo píšeš je zaujímavé, no verím že aj dosť zriedkavé. Vedel by si vysvetliť kto by mal právo nahlasovať mŕtvych hráčov a ako by tento proces mohol byť automatizovaný, bez potreby zásahu zo strany administrátora? Ako by si chcel predísť "ftipálkom", ktorý by ťa počas dovolenky alebo poruchy počítača prehlásil za mŕtveho? :D
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore