• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Správy z BETA Serveru Pozor !SPOJLERY!

Dagmarka

Lesný duch
Dobrodružstvo - september 2019

ds1.png


Odmeny
1. truhlica
ds2.png


2.truhlica
ds3.png


3.truhlica
ds4.png
 

Shanigan

Lesný duch
Vždy sa dá na tých eventoch k niečomu prilepšiť.... aj keď nedokončíš a pôjdeš lážo-plážo tempom.....nejaké VB, urýchlovače, budovy na rozobratie... :) za mňa super, že sa niečo deje....v sklade sa to nestratí
No to je síce pravda, ale ak nie si stále pri PC tak sa ťažko buduje mesto :) Ak sa surovina používa na eventy, dobrodružstvá,teraz už aj na vežu. Buď človek nič poriadne neurobí, alebo sedí stále pri hre ,veď už to ide aj na mobile .Niekedy mám pocit že tieto PC hry sa zmenili na posadnutosť a čím ďalej ,tým menej sú tu pre radosť . No ale ako sa hovorí, proti gustu žiaden dišputát :p
 

Dagmarka

Lesný duch
Poznámky zo živého vysielania 3.9.2019

Čo sú to tajomné truhlice?
Vo veži večnosti môžete získavať veľa odmien. Navyše, zakaždým čo stret, sa môže niekde na aktuálnej mape objaviť tajemná truhla. Tá môže obsahovať ešte cennejšie odmeny. Truhla sa avšak môže objaviť v ktorejkoľvek časti mapy, teda aj za zamknutými bránami. V takomto prípade je nutné najprv odomknúť príslušnú bránu, aby bolo možné truhlu otvoriť.

Aké exkluzívne odmeny sa vo veži nachádzajú?
Predovšetkým Sada mesačnej knižnice, taktiež budovy s dočasným efektom (Trpasličí zbrojník, Obchodní stanice, Džin). Súčasťou setu je taktiež aj budova Nekonečný zvitok, ktorá poskytuje 1 obyvateľa (je to čarodejník stojaci na vrchole tejto budovy). Veža sa opakuje každý týždeň, takže budete mať veľa príležitostí získať tieto odmeny.

Momentálne hráme vo veži sami. Bude v budúcnosti pridaná aj funkcia pre viacerých hráčov?
Rika: "Momentálne mám tento projekt rozrobený na svojom stole a pripravujem prvé koncepty". Samozrejme sa zaoberáme aj spätnou väzbou od hráčov, takže je to zatiaľ otvorená téma.

Plánujete pridať body do rebríčka ako odmeny vo veži?
Rika: "Už som dokonca čítala nápady na túto novinku na fóre, avšak zatiaľ neviem povedať, či by to bolo možné alebo nie, totižto každá možnosť získavania bodov do rebríčka môže ohroziť ich balans, takže je to asi skôr otázka pre herného dizajnéra".

Prečo nie je možné otáčať budovy?
Rika: "Toto je asi vaša obľúbená otázka. :p Dôvodom je vysoká technická náročnosť, všetky budovy sú totižto v súčasnosti navrhnuté v 2D režime, pri otočení by vlastne vznikol pohľad na prázdny objekt. Taktiež je dôležité spomenúť, že v hre sú už tisíce budov a táto zmena by znamenala upraviť každú jednu budovu, každej jednej úrovne, každej jednej rasy. Takže krátka odpoveď - technicky to nie je možné. Je mi to ľúto."

Poďakovanie za zmeny v grafike okolia mesta.
Ďakujeme. Momentálne, po skončení udalosti Letné morské panny, sme nasadili klasické pozadie. Všimli sme si otázku, aký účel má jaskyňa, ktorá sa nachádza v hornej časti mapy. "Keď náš grafik pracoval na tomto pozadí, pracovali sme na veži. Vtedy sa vlastne ešte nevedelo, že z toho bude veža, ale možným scenárom bolo podzemie. Zrejme by mala jaskyňa takéto využitie, avšak momentálne v tom netreba hľadať nič iné, ako len zaujímavý prvok v pozadí."

Čo je jednoduchšie - diplomacia alebo boj?
Závisí to od stretu. V niektorých stretoch je veľmi náročné bojovať (napr. kvôli terénu alebo jednotkám), v iných je nákladná diplomacia. Treba to teda posúdiť pre každý stret zvlášť. Vidíme ale, že hráči využívajú tieto funkcie v priemere 50 na 50.

Prečo sú náklady vo veži tak vysoké?
Áno, sú vysoké, avšak dôvodom je to, že jeden stret vo veži je ekvivalentný jednej provincii v turnaji. Tá obsahuje 4 strety, preto musia byť náklady tohto stretu vo veži vyššie. Avšak odmeny za rovnakú náročnosť sú približne rovnaké. Rika: "Ja radšej hrám vežu, keďže mi príde omnoho zaujímavejšia a tiež môžem používať logiku, pri riešení diplomacie, namiesto klasického klikania na Vyjednávať."

Spomenutie novej odmeny vo veži.
Sme si istí, že chcete počuť o novinke, ktorú plánujeme začleniť medzi odmeny vo veži. Podobne, ako poskytujú turnaje plániky, aj veža bude mať svoju špecifickú odmenu, okrem už spomenutých nových budov. Bude to nové kúzlo, ktoré ocení isto väčšina hráčov a ktoré je žiadané snáď už od začiatku existencie tejto hry. S týmto kúzlom, budete môcť presunúť budovy z mesta naspäť do inventára. Kúzlo bude vzácne, ale nie natoľko, že sa vám ho nikdy nepodarí získať. Ale určite bude limitované. Tom: "Stále mám kúzla z prvej letnej udalosti, takže pridanie ako odmenu nového kúzla namiesto už zavedených, bude isto dobré aj pre vyváženosť hry." Samozrejme to ešte bude vyžadovať nejaký čas na implementáciu, všetko to bude závisieť od výsledkov z testovania na bete.

Je nejaká logika v tom, aké suroviny duchovia vo veži vyžadujú?
Nie, je to náhodné. Samozrejme podľa toho, čo sa duchom páči, ale problém je v tom, že sa im vždy páči niečo iné.

Je možné hrať vežu na iOS?
Áno, vežu je možné hrať na ktorejkoľvek platforme.

Bude čoskoro zavedená nová kapitola?
Tento rok, možno. Určite na tom pracujeme. Možno data mineri budú vedieť viac. (Ja: " :rolleyes:")

Bude kúzlo na presun budov do inventára dostupné aj na mobile?
Určite áno, všetky nové funkcie budú dostupné pre obidve platformy.
 

Dagmarka

Lesný duch
Z oficiálnej stránky na instagrame, upútavka k jesennej udalosti.. :)

Webp-net-resizeimage.jpg


Mimochodom, zajtra doobeda by sa mala začať na bete, takže potom sem pridám už pripravené, prehľady udalosti.
 

Argil100

Mlčanlivý mních
Zachytil som ,ze vraj sa na jesennom evente sa daju na ulohy pouzivat iba manufaktury a dielne na takom levely v akom sa prave nachadzate.Co je na tom pravdy?
 

Dagmarka

Lesný duch
áno, je to pravda... budú musieť byť v aktuálnej, alebo predchádzajúcej kapitole.. pozri si úlohy jesenného eventu, niektoré som už pridala ;)
 

Argil100

Mlčanlivý mních
Ok... zatial dik,ked bude nejake 100% info bol by som rad.keby ste to sem pridali aby som nezavadzal hracov v spolku :)
 

manocska

Neumlčatelný kňaz
áno, je to pravda... budú musieť byť v aktuálnej, alebo predchádzajúcej kapitole.. pozri si úlohy jesenného eventu, niektoré som už pridala ;)
Ale potom tá úloha je NESPLNITEĽNÁ pre toho, kto prešiel do Hobitov a ako bonusovú výrobu (T1) má oceľ, mramor a dosky.
Pretože úrovne výroby ocele 20-21-22-23 sú v kapitole Lesni elfovia a úrovne 24-25-26-17 sú až v kapitole Elementáli, tak je rozdiel 3 kapitoly.
No a pokiaľ som v Hobitoch a dostanem túto úlohu, mal by som mať T1 Hobitiu alebo Čarodejníkov a drakov. Ale taká výroba neexistuje (len o kapitolu dopredu alebo o dve dozadu.
Pretože som v Hobitoch, tak sa ma to akurát dotýka. Uvidím, ako to dopadne. Ale podľa popisu sa dané úlohy nedajú splniť a tak bude celá akcia pre mňa (a pre každého v kapitole Hobiti) bezpredmetná.
Pokiaľ sa ale mýlim, budem len rád. Prosím o vysvetlenie.
 
Naposledy upravené :

rybicka2

Ukecaný paladin
Manufaktúry sa vylepšujú iba každú tretiu rasu a keby to bolo tak ako píšeš, ľudí, ktorí by nemohli hrať event by bolo oveľa viac...
Myslené to je podľa mňa tak, že:
- trpaslíci-víly-orkovia: aktuálna úroveň manufaktúry T1 je trpaslíčia továreň, predchádzajúca T1 je z kapitoly IV (min. lvl 10)
- lesní elfovia-čarodejníci-hobiti: aktuálna úroveň manufaktúry T1 je továreň lesných elfov, predchádzajúca T1 je z trpaslíkov (min. lvl 16)
- elementáli-amuni-konštrukty: aktuálna úroveň manufaktúry T1 je továreň elementálov, predchádzajúca T1 je z lesných lefov (min. lvl 20)
 
Naposledy upravené :

Imiris

Lesný duch
Mne z toho vyplýva, že pre hráčov v poslednej kapitole (konštrukti) sú prípustné obe budovy minimálne z elementálov, rovnako pre amúnskych hráčov, hoci tu si nie som istá, tými manufaktúrami, či môžu byť z lesných elfov alebo iba z elementálov, skôr si myslím, že len z elementálov. Ten, kto je v elementáloch môže mať dielne z hobitov a manufaktúry z lesných elfov. Ale vyskúšam, keď postavím príslušné veci na bete, tam som amún :)
 
Hore