• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Zjednodušenie susedskej výpomoci

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

zuzulleta

Hlavný moderátor
Tím Elvenar
Ahojte, neviem ako vy, ale ja by som ocenila, keby bol na jednom mieste (paneli) dostupný celkový zoznam hráčov, ktorým je možné poskytnúť susedskú výpomoc... Takto je to strašne zdĺhavé... OK, najskôr ide človek cez zoznam členov spoločenstva.... Potom ešte keď tak cez oznámenia... Lenže tam stačí, že máte zaplnené oznámenia niečim iným, napr. transakciami na trhu a už nevidíte všetkých hráčov, ktorí vám dali za posledných 24h výpomoc... A riešiť to cez mapu?? OMG, polka hráčov okolo mňa pomoc nevracia, pravdepodobne už ani aktívni nie sú... A ako si to mám pamätať? Najlepší by bol zoznam, kde by sa zobrazovalo, kto vám poskytol výpomoc napr. za posledné 3 dni... Alebo niečo v tom zmysle... Čo poviete?
 

*Hawkins*

Lesný duch
súhlasím že by sa s tým malo niečo spraviť, mne trvá asi 10 minút kým každého odklikám niekedy aj viac.... na forge of empires to je vyriešené ovela lepšie, tam je tuším lišta a stačí jeden klik na hráča, aspoň tak si to pamatám
 

MajaR

Lesný duch
mne vadí že keď poskytujem pomoc cez oznámenia, vždy sa musím najprv vrátiť naspäť do svojho mesta a potom zase otvoriť oznámenia a vyhľadať kde som skončila, lepšie by bolo vždy sa vrátiť naspäť do oznámení kde som skončila. Hawkins ty myslíš na poskytovanie pomoci automatikou, poznám z FoE, Tam bolo ale už oveľa viac hráčov a susedov, neviem či by sa tu ľuďom páčilo keby im motivovali automatikou. Mne by zatiaľ stačilo keby som sa po zmotivovaní vždy vrátila do oznámení tam kde som skončila :)
 

DeletedUser86

Guest
no ja s tym vobec nesuhlasim.... jedine co by bolo prakticke je zvacsit kapacitu oznameni, aby sa zobrazovalo viacej listov, ako sorry ale aka pointa by bola tej susedskej potom?... jeden cas som klikala kde sa dalo kazdy den a teraz uz klikam len na oplatku, samozrejme spolocenstvo neratam, ale rozhodne by som tento system nemenila. Tym ze som klikala dlhodobo som si zaistila v priemere 15 hracov co zacalo klikat mne... takze system je fajn tak ako je....podla mojho nazoru
 

lavana

Šepkajúci golem
Ja za seba môžem povedať, že systém pomoci vo FoE je dobrý pre hráča dávajúceho pomoc - trošku horší pre hráča pomoc dostávajúceho, pretože dávajúcemu je jedno, či motivuje kríček alebo výrobnú budovu - ten "dostávajúci" by napríklad uvítal najprv všemožnú motiváciu napr. dielní na určitý tovar a až potom kultúrne budovy, no nemá ako ovplyvniť to.

Tu v Elvenari máme skvelú možnosť dať si do názvu mesta svoju preferenciu pomoci - staviteľ, kultúra, mince a občas to zmeniť. Práve kvôli tomuto by som však uvítala možnosť nejako ľahšie nájsť v meste budovu staviteľa. Pri rozvinutých mestách a ich nádherných stavbách je staviteľ nejako stratený a kto ho má len na druhom stupni, tak je úplne nenápadný. Niektorí hráči, čo ho majú označeného v názve mesta, si ho dali na viditeľné miesto, no iní nie. Chcelo by to po okraji mesta (ako sú niektoré Staroveké divy) aj budovu Staviteľa, po kliku na neho by sa staviteľ v meste mohol napríklad vysvietiť alebo inak zvýrazniť, aby ho bolo ľahké nájsť.
 

ap25

Neumlčatelný kňaz
Ahojte, neviem ako vy, ale ja by som ocenila, keby bol na jednom mieste (paneli) dostupný celkový zoznam hráčov, ktorým je možné poskytnúť susedskú výpomoc... Takto je to strašne zdĺhavé... OK, najskôr ide človek cez zoznam členov spoločenstva.... Potom ešte keď tak cez oznámenia... Lenže tam stačí, že máte zaplnené oznámenia niečim iným, napr. transakciami na trhu a už nevidíte všetkých hráčov, ktorí vám dali za posledných 24h výpomoc... A riešiť to cez mapu?? OMG, polka hráčov okolo mňa pomoc nevracia, pravdepodobne už ani aktívni nie sú... A ako si to mám pamätať? Najlepší by bol zoznam, kde by sa zobrazovalo, kto vám poskytol výpomoc napr. za posledné 3 dni... Alebo niečo v tom zmysle... Čo poviete?

Mne sa tento nápad celkom páči. Mať samostatný zoznam pre objavených susedov z mapy podobne ako máme zoznam hráčov v spoločenstve, by vylepšil prehľad o susedskej výpomoci od susedov.

Ďalším možným riešením by mohlo byť rozdelenie oznámení do viacerých sekcií napr. akceptované trhové ponuky, prijatá susedská výpomoc, atď.... Momentálne je to neprehľadné.
 

Elvenar

Neumlčatelný kňaz
Tak,tak.Tak istom každý den motivoval do kola každého a trvalo mi to tak 3/4 až celu hodku a na oplatku som a dostavam výsmešnu odplatu.Takže už len to čo kto mne,to ja jemu a kultura príde vždy vhod.Drtiva vadčšina chce kulturu,ale je im lahšie kliknut na hl.budovu,alebo to čo je najmenej potrebné,aj ked ma prehladat celé mesto a jemi tiež potom luto ked ma niekto motivuje a v oznameniach to už nieje vidno skrz krátky oznam udalostí.
 

Volf

Šepkajúci golem
podl a mna by stacilo oddelit oznamenia o motivacii a oznamenia o trhu a zislo by sa tie oznamenia rozsirit na viac stranok ako je ted. ted je max 9 stanok
 

Shanigan

Lesný duch
Nápad Zuzuletty je naozaj dobrý, zaberie veľa času kým nájdem tých ktorým mám vrátiť pomoc, ak nie sú z cechu. A keďže veľa obchodujem, tak sa mi v oznámeniach strácajú tí čo nie sú v cechu. Okolo mňa je veľa hráčov, síce aktívnych, ale nevracajúcich výpomoc. Prečo mám im poskytnúť mince /ak ja ich súrne nepotrebujem/ keď hľadám toho suseda, čo pomáha ? A veru často mi aj ujde nejaká výpomoc susedom, keďže nesedím celé dni pri hre Už som na to myslela, že možno preto toľko hráčov nevracia výpomoc, že sa im to zdá zdĺhavé ....
Nie automatika nie to by som nechcela , ja predsa vyberám kedy a komu vraciam výpomoc a nie každý chce to isté :)
 

Volf

Šepkajúci golem
Nápad Zuzuletty je naozaj dobrý, zaberie veľa času kým nájdem tých ktorým mám vrátiť pomoc, ak nie sú z cechu. A keďže veľa obchodujem, tak sa mi v oznámeniach strácajú tí čo nie sú v cechu. Okolo mňa je veľa hráčov, síce aktívnych, ale nevracajúcich výpomoc. Prečo mám im poskytnúť mince /ak ja ich súrne nepotrebujem/ keď hľadám toho suseda, čo pomáha ? A veru často mi aj ujde nejaká výpomoc susedom, keďže nesedím celé dni pri hre Už som na to myslela, že možno preto toľko hráčov nevracia výpomoc, že sa im to zdá zdĺhavé ....
Nie automatika nie to by som nechcela , ja predsa vyberám kedy a komu vraciam výpomoc a nie každý chce to isté :)

vo foe mas automatiku + oznamenia a nikdo ta nenuti vratit pomoc ale zase vo foe ked motivujes automatikou hra vybere co bude motivovat lebo tam mas moznost motivovat okrem kultury aj vyrobu co sa tu neda tu motivujes aj kulturu
 

Shanigan

Lesný duch
Volf, ale mnohí si vyberáme čo nám má byť motivované ak sa dá. Napríklad ja občas potrebujem kultúru, občas hlavnú budovu, občas architekta.... dohodnem si to s ostatnými čo ma motivujú cez správu. ale ak by bola automatika, tak každému dá to čo má voľné, nepočká pár hodín aby sa uvolnilo to čo ten dotyčný hráč chce. Neviem čo je to Foe, ale toto je elvenar. A je len smutné, že všetko chceme odbaviť jedným klikom ... ja pri dávaní spolupráce sa vytešujem aj z mesta ostatných a získavam nové nápady. :) No ale proti gustu žiaden dišputát :D
 

Volf

Šepkajúci golem
Volf, ale mnohí si vyberáme čo nám má byť motivované ak sa dá. Napríklad ja občas potrebujem kultúru, občas hlavnú budovu, občas architekta.... dohodnem si to s ostatnými čo ma motivujú cez správu. ale ak by bola automatika, tak každému dá to čo má voľné, nepočká pár hodín aby sa uvolnilo to čo ten dotyčný hráč chce. Neviem čo je to Foe, ale toto je elvenar. A je len smutné, že všetko chceme odbaviť jedným klikom ... ja pri dávaní spolupráce sa vytešujem aj z mesta ostatných a získavam nové nápady. :) No ale proti gustu žiaden dišputát :D

FoE je force of empire hra velmi podobna tejto,strasne vela ludi co hraju elvendar hraju aj foe. osobne suhlasim ze automatika by tu asi nebola dobra lebo ak chces ziskat runy do divov musis ist na navstevu susedov a pomoct im zo stavanim divu lebo inak velmi nemas kde utratit vyskumne body. o automatike som pisal ako to funguje vo foe
 

axa11

Lesný duch
No ešte k tomu jeden návrh. Nechcem zakladať ďalší článok,jedná sa totiž tiež o výpomoc a takú skôr grafickú úpravu zobrazenia.Jedná sa o to ,že človek pri výpomoci kultúry nevidí hodnoty kultúrnych budovu u ľudí ktorím výpomoc poskytuje a pamätať si všetky hodnoty budov je ťažko,takže by asi bolo správne aby hodnoty budov sa zobrazovali aj u ľudí pri výpomoci a mohol som tak poskytnúť tú čo možno najlepšiu výpomoc.
 

DeletedUser210

Guest
Ahojte všetci, mne to v tejto hre pripadá ako na závodoch... rýchle zväčšovať mesto, rýchle vylepšovať budovy a čo najrýchlejšie si splniť, niekedy aj povinnosť a nasypať výpomoc. Keď som bola ešte lama a dostala som od cudzieho podporu, písala som ďakovné maily, no a potom som prišla na to, že to nie je zo susedskej lásky, ale že to je biznis. Napriek tomu keď dávam susedskú, zväčša na revanš, idem do mesta a zvažujem čo dať. Keď má niekto napísané "Kultúra" a dve chudácke kultúrne budovy zo všetkých nepodporené a dve budovy rozostavané podporím staviteľov. Neviem kam sa musíme hnať. Vchádzam do víl a to je posledná tretina celej hry. Na Veľkú noc nebudem mať... asi:p čo hrať. Súhlasím s tým, že zoznam oznámení by mohol byť dlhší, ale to je všetko
 

axa11

Lesný duch
Gurda tu nejde o to či sú to závody. preteky. kto sa kam ponáhľa je to hra a každý sa snaží ju nejako hrať to,že ty nemáš pomaly čo hrať nieje vina hráčov, ale určite postupne časom bude pribúdať obsah v tejto hre.Ja iba poukazujem na akési podľa mňa nedostatky ktoré si všímam.Aj preto navrhujem akési riešenia.
 

DeletedUser234

Guest
podľa môjho skromného názoru, treba si uvedomiť že výpomocou pomáhate hlavne sebe, samozrejme že ak pomôžete hráčovi čo pomohol aj vám, dostanete zásoby navyše, a druhá vec, automatika by možno pomohla ale za chvíľu by ste chceli aby sa aj továrne automaticky "vyrábali", aby sa budovy samé vylepšovali a podobne, o tom je hra

s tou neprehľadnosťou oznámení súhlasím, možno by bolo dobré, aby sa oznámenia triedili, napr. po kliknutí na oznámenia by sa otvorilo okno kde by boli 3 záložky: oznámenia z trhu, oznámenia o výpomoci a ostatné, môj návrh
 

kiwa

Community Manager
Tím Elvenar
Tie oznámenia už boli nahlásené, fakt by bolo dobré aby to bolo rozdelené lebo je v tom zmätok a stráca sa.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore