• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Staroveké divy

DeletedUser595

Guest
Chcem sa spýtať, čo si myslíte o starovekých divoch. Ktoré určite postaviť, ktoré rozhodne nestavať. Či sú bonusy adekvátne za vynaložené suroviny a priestor. Zatiaľ som len v piatej kapitole, takže mám postavené len 3. Budem vďačný za každý názor.
 

kiwa

Community Manager
Tím Elvenar
Ja mám zlatú priepasť, opevnenie trpaslíkov, horskú budovu a Enarove veľvyslanectvo :) mne tieto divy bohate zatiaľ stačia (som v kapitole drakov) a iné som zatiaľ nutne nepotreboval
 

Imiris

Lesný duch
Ja zbieram všetky, jediný, ktorý do budúcna nechcem staviať je bludisko temnej hmoty - nepáči sa mi, hoci má dobrý efekt. Za najdôležitejšie pokladám zlatú priepasť - tá je lacná, malá a dáva skutočne veľa obyvateľov. Potom kláštor, opevnenie, veže blahobytu a určite budem chcieť dračí chrám a obchodné centrum. Všetky divy sú dobré, len ich treba mať aspoň na 6, vtedy si zaslúžia svoje miesto a nie sú len na oštaru.
 

Shanigan

Lesný duch
No ja rozhodne všetky divy nechcem postaviť, nieto na ne ani miesta :) Ale o tom ČiernyRogan ,aké postavíš , rozhoduje aj to akou cestou chceš postupovať. Som pri lesných elfoch a idem skôr obchodnou cestou.Mám postavenú horskú budovu a zlatú priepasť , kvôli obyvateľstvu, tie aj zvyšujem neustále. Horská je na stupni 8 a zlatá priepasť na stupni 12. Mám aj knihu tajomstiev, zo začiatku som sa zlostila prečo som ju postavila, ale je z nej osoh/ pri každom prieskume 154 T kladiviek a za deň 2 VB / mám ju na 7. Kryštálový maják /od jeho stupňa závisí , koľko tovaru dostaneš z truhlici pri vrátení spolupráce = je na 6 a dáva mi 1668 tovaru / , kláštor bojových mníchov mám pre turnajové zápasy /zatiaľ je na 1 / udržuje mojich vojakov o trochu dlhšie pri živote a dáva aj kultúru . No a ešte mám vyhňu hrdinov, lebo orkovia sú treba vždy a veľa. Mne sa ich nedostávalo pri dvoch zbrojniciach. Takže som si pridala tretiu zbrojnicu a vyhňu hrdinov . Nemám hrot sváru, lebo bojujem len zriedka kedy pri turnaji V každom prípade sa chystám ešte na Kvitnúci cech obchodníkov a veže blahobytu....no a ďalej uvidím čo ešte pridám pri ďalších kapitolách. V každom prípade pri každom dive je napísané na čo je dobré a čím sú na vyššej úrovni tým sú efektívnejšie. závisí od teba čo potrebuješ posilniť ....
 

Fleur

Lesný duch
Tiež sa mi bludisko nepáči-je moc veľké, no podarilo sa mi ho v mestečku celkom dobre umiestniť tak sa to dá prežiť, a bonus má skvelý, takže je škoda ho nepostaviť.

inak mám ešte - priepasť, maják(zvonica), kláštor(svätostánok), strážnu vežu, opevnenie, horská budova (tu jednoznačne treba tiež postaviť), veže blahobytu, cech obchodníkov, svätyňa, veľvyslanectvo, akadémia lietania, dračí chrám a ďalšie 4 ešte niesu pre mňa zatiaľ dostupné no budem ich stavať ak bude miesto :)
 

DeletedUser595

Guest
Momentálne som nastavený tak, že som chcel stavať všetky, pretože to krásne spestrí mesto a aký-taký bonus je z každého. Po tom čo ste popísali, to možno prehodnotím. Ale je pekné, že hra poskytuje veľa možností a variabilitu. Asi by nás to nebavilo, keby boli všetky mestá úplne rovnaké ;)
 

Fleur

Lesný duch
Momentálne som nastavený tak, že som chcel stavať všetky, pretože to krásne spestrí mesto a aký-taký bonus je z každého. Po tom čo ste popísali, to možno prehodnotím. Ale je pekné, že hra poskytuje veľa možností a variabilitu. Asi by nás to nebavilo, keby boli všetky mestá úplne rovnaké ;)

tiež by som ich najradšej mala všetky :)
 

DeletedUser234

Guest
každý DIV má niečo do seba, každý DIV ti vynahradí zopár budov (čiže v podstate šetrí miesto) ale samozrejme musím ich mať vylepšené, ja som pri poslednej rase a až na dva mám postavené všetky DIVy, ale možno postavím aj tie
 

DeletedUser489

Guest
Chcem sa spýtať...

Kazdy div ma uzitocny bonus, problem je, ze ak by si ich chcel postavit vsetky tak ti to zaberie neskutocne vela miesta.
Taka zlata priepast ma 3x3, ale neskor mas divy 4x8, 4x7 co zaberie miesto, ktore by si mohol pouzit na kulturu, vyrobu ci neskor na spriatelene rasy takze fakt by som odporucal vyberat si, ktore ano a ktore nie. Navyse divy aby fungovali, musia byt spojene ulicou s hlavnou budovou, takze ich nemozes len tak nahadzat niekam na okraj mapy ku kulture.

Myslim,ze by sa dalo hovorit o par zakladnych : zlata priepast (mince + populacia + %z populacie, mne momentalne dava 7300 populacie, tolko zo ziadneho domu nevytrieskas) , horska budova (teraz 5260 populacie, navyse produkcia surovin, tusimze 700% je max co dostanes z relikvii, takto si mozes vytiahnut aj 772 a viac %), svatostanok / klastor bojovych mnichov (+% hp jednotkam, tona kultury).

Vsetko ostatne je na tebe - napr. kvitnuci cech obchodnikov... 6% na zaciatku sa moze zdat malo, ale az budes niekde na orkoch a budu ta eventualne mrle zrat z kvant vyroby, tak moznoze ocenis :)

Ozaj, niektore budovy maju skryty esteticky bonus. Napr. ak postavis knihu tajomstiev, tak dostanes avatara navyse, ak postavis zvonicu ci svatostanok tak ziskas na pozadi (ak mas zapnute najvyssie detaily mesta) take tie stavby.

Aaaaaaaa posledna vec, ak nejaky div v buducnosti vymazes, neni problem, mozes ho postavit opat. Len musis pred stavbou opat pozbierat to 9 runove koliesko.
 

*Hawkins*

Lesný duch
no ja som tiež plánoval postaviť všetky divy ked som začínal ale teraz ked som na poslednej rase to nieje ani možné :D strašne málo miesta mám a to som pokúpil dosť rozšírení za diamanty

lepšie je asi zbierať len avatarov z divov :D to postavíš div a možeš ho hned zmazať, avatar ti ostane
 

Imiris

Lesný duch
S miestom a divmi je to taká dvojsečná zbraň...na jednej strane ho veľa zaberajú, na druhej šetria. Myslím, že taký div nad 6 a vyššie už skôr šetrí miesto, len záleží od štýlu hry. Ja mám napríklad 6 dielní (mala som ich na začiatku asi 10) a ako mi pribúdali divy vyrábajúce zásoby, uberala som ich. Divy sa na rozdiel od dielní nezväčšujú a ako rastiem ja, rastie aj ich sila, ak ich navyše vylepším, ešte lepšie. Z dlhodobej perspektívy mi divy nepapajú obyvateľov (postupne búram aj obytné). Potom sú to divy na kultúru - Kláštor (svätostánok), ruiny a tróny (tie sú na dlhé trate, ja ich mám tak motivačne postavené). Zasa, ak sú vyššie, človek nepotrebuje toľko kultúrnych budov, čiže sa oplatia. Rovnako sa dajú zredukovať zbrojnice na jednu (stále mám tri, ale dúfam, že časom bude jedna) vďaka hríbom a pevneniu, čím človek zasa ušetrí miesto za zbrojnice, ľudí a aj potrebnú kultúru. Potom sú tu divy, ktoré v kombinácií na vysokom leveli môžu redukovať manufaktúry - horská budova, čmeliak (u obchodníka sa dá nahradiť minimálne jedna manufaktúra z každej, ak je dosť vysoko a človek má dosť mincí, ak aj zásob, ešte lepšie) a maják. Bojové divy zasa umožňujú lepšie zvládať turnaje a získavať body na vylepšovanie divov všeobecne. Mannové divy enarovo, bludisko a dračí chrám zasa dokážu zredukovať miesto použité na xy manových budov - už sa neviem dočkať Enarovho veľyslanectva, jednak sa mi veľmi páči, jednak sa zbavím tých 10 vŕb... Nakoniec sú tu už aj divy na semienka (obechodné centrum a tie nové elementálové), čiže aj tam vidím potenciál. Do budúcnosti čím viac divov, tým viac kultpry (trony), tým viac semienok (bonus na trhovisku) a tým viac miesta (zredukujem, čo sa bude dať). Takže turnaju zdar, ja zatiaľ doťahujem body na 6. úrovne :)) Kniha sa stavia sama, jedného dňa bude dúfam staviať po 5 bodov denne iný div, ale to jej asi budem musieť najprv pomôcť :))
 

Shanigan

Lesný duch
Rovnako sa dajú zredukovať zbrojnice na jednu (stále mám tri, ale dúfam, že časom bude jedna) vďaka hríbom a pevneniu, čím človek zasa ušetrí miesto za zbrojnice, ľudí a aj potrebnú kultúru. :))
. Potrebuješ veľa orkov ,nielen pri cvičení vojakov, ale aj pri provinciach a každý turnaj ich chce hodne . Ja som mala dve zbrojnice,ale musela som si pristavať ešte jednu a div vyhňa hrdinov . Ako som pozerala , tak pri vyhni hrdinov rastie počet vyrobených orkoch dosť malým tempom . No možno vyhňa bude aspoň na 20 stupni, budem môcť redukovať zbrojnice .... ale zase asi to tiež závisí od toho koľko času strávi človek pri hre.
 

DeletedUser595

Guest
Vidím, že toto "vlákno" sa nám pekne rozrastá. Všetkým Vám ďakujem za cenné postrehy, len pokračujte ďalej ;).
 

Imiris

Lesný duch
Shani, mne orkovia vôbec nechýbajú, míňam ich len na vylepšovanie dielní a orkských stratégov (dúfam, že v jarnej udalosti bude a získam územie orkského stratéga:rolleyes:), už teraz ich mám cez 60t a uvažujem, že ich prestanem vyrábať, ako náhle dosiahnem hranicu 100t. Ale je pravda, že teraz usilovne pracujem na vyhni hrdinov, tak aj to niečo robí.
 

Shanigan

Lesný duch
Tak to si na tom dobre Imiris, ja ich hodne miniem na turnaji, lebo nemám veľmi čas bojovať :( takže tam ide orkov neúrekom. Možno v lete sa to zmení a bude aj času aj trpezlivosti viac ;)
 

DeletedUser717

Guest
ja zatial nemám postavené nič..ale trošku ma metie, že vo Viki je písane, že až budem na štvrtej úrovni vo výskume, tak budem mať možnosť postaviť dve budovy a ešte ktomu niekde na pozadí... Ale ja som niečo vyskúmal, už keď som bol na druhej úrovni (priznám sa, že niesom velký čitateľ a tak som možno niečo prehliadol, alebo zle pochopil) a keď nazbieram nejaké ulomky, alebo runy tak možem postaviť novú budovu priamo v meste (nič o pozadí mi to neponúka)
 

kiwa

Community Manager
Tím Elvenar
ja zatial nemám postavené nič..ale trošku ma metie, že vo Viki je písane, že až budem na štvrtej úrovni vo výskume, tak budem mať možnosť postaviť dve budovy a ešte ktomu niekde na pozadí... Ale ja som niečo vyskúmal, už keď som bol na druhej úrovni (priznám sa, že niesom velký čitateľ a tak som možno niečo prehliadol, alebo zle pochopil) a keď nazbieram nejaké ulomky, alebo runy tak možem postaviť novú budovu priamo v meste (nič o pozadí mi to neponúka)

Niektoré staroveké divy ti vzadu na skalách poskytnú dodatočný grafický bonus.
 

DeletedUser790

Guest
Presne nad týmto rozmýšľam aj ja. Som v polovici štvrtej kapitoly a postavila som zatiaľ len Zlatú priepasť, ktorá sa mi spočiatku zdala nevýhodná, ale po prepočítaní som ju nakoniec vyhodnotila ako vysoko efektívny div ktorý sa postaviť oplatí :) Ako ďalšie chcem postaviť Hroty sváru. Nekonečné prepadlisko sa mi veľmi nezdá ani Veľká kniha tajomstiev. Ak som na omyle prosím vyveďte ma z neho :D:D:D
 

lenni

Lesný duch
Ja mám tiež len priepasť a hroty, kniha ani prepadlisko ma nelákajú. Ale postavila som maják pred pár dňami (prípadne zvonicu, ak hráš za ľudí ) a tá je podľa mňa skvelá, lebo v truhliciach výpomoci je vždy tovar a toho nikdy nie je dosť. Takže za mňa určite odporúčam :) K ďalším sa vyjadriť neviem, ešte nie som tak ďaleko :)
 
Hore