• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Diskusia k vyvažovaniu budov

DeletedUser850

Guest
Mám otázku k vyvažovaniu - bude sa robiť aj vyvažovanie medzi rasami? Ľudia majú pri budovách napr. na 17. leveli podstatne viac ľudí ako elfi. Zdá sa mi zvláštne, keď sa jemne vyvažuje kultúra medzi staršími a novšími hráčmi, no toto zostáva neriešené - či mi niečo uniká?
 

manocska

Neumlčatelný kňaz
Hm, neviem v čom spočívalo to vyvažovanie budov, ale keď som mal k dispozícii cca 150 obyvateľov a 165% kultúrny bonus a po aktualizácii (a teda aj vyvážení) mám zrazu -175 obyvateľov a už len 150% kultúrny bonus, tak mňa to vyváženie stálo cca 300 obyvateľov a 15% kultúrnych bodov.
Vo vysvetlení dôvodov, prečo musí dôjsť k vyváženiu budov píšete. že:
"Naše najstaršie budovy udalostí (od udalosti v roku 2016 až do začiatku roku 2017) mali výrazne vyššie bonusy ako ich náprotivky neskorších udalostí. Odvtedy sme sa vyhli rozdávaniu týchto budov. Teraz, keď chceme umožniť modernizáciu všetkých budov udalostí, potrebujeme zefektívniť hodnoty všetkých budov udalostí, čo znamená, že staršie budovy je potrebné vyvážiť, aby boli v súlade s novšími budovami udalostí."
som nadobudol dojem, že keď mám založený účet v polovici roku 2017 (06.2017), tak sa ma to vyvažovanie nebude dotýkať.
Ako vidím, mýlil som sa. Prišiel som o 300 obyvateľov a o kultúrne body.
Zaujímalo by ma , komu to vyvažovanie niečo prinieslo. Mne to neprinieslo nič, práve naopak - ubralo mi :(.
Čo už.
 

MatkOJ

Mlčanlivý mních
u mňa po "vyvážení" -106 obyvateľov a kultúra zo 170% na 160%, čiže úplne na prd :mad:
 

Dony

Herná podpora
Tím Elvenar
som nadobudol dojem, že keď mám založený účet v polovici roku 2017 (06.2017), tak sa ma to vyvažovanie nebude dotýkať.
Ako vidím, mýlil som sa. Prišiel som o 300 obyvateľov a o kultúrne body.
Zaujímalo by ma , komu to vyvažovanie niečo prinieslo. Mne to neprinieslo nič, práve naopak - ubralo mi :(.
niektore budovy z roku 2016 sa opakovali v zimnej udalosti 2017
a ako sa piše v tom článku, prinesie to nove kúzlo čoskoro pre každého s ktorým sa bude dať vylepšiť budova
 

DeletedUser681

Guest
Ja som tiež začala hrať Elvenar niekedy v polovici roka 2017 a z ničoho nič mám -133 obyvateľov a aj kultúra mi klesla... V prvom momente som si myslela, že som omylom vymazala nejaké budovy. Prišla som o minimálne 400 obyvateľov!!! A zaujímalo by ma, akým spôsobom sa budú dať kultúrne budovy vylepšovať... Celé zle!!!
 

Angie2008

Neumlčatelný kňaz
Aj ja som bola presvedčená, tak ako myslím si väčšina ľudí, že sa ma to netýka, ale v zozname budov, som našla aj svoje a to 5 ks, napriek tomu, že hrám asi od decembra 2017. Ale najviac ma prekvapilo, že včera sme v dobrodružstve získali Venarove skaly 1 , ktoré mali hodnotu 460 kultúra a 460 populácia a po dnešnom vyvážení majú hodnotu 310/310. Ja viem, že to pre Vás "veľkých" nič neznamená, ale pre nás "menších" , strata 150 populácie, je viac ako dosť. Tak keď vedeli, že to idú opravovať, tak prečo to neopravili pred vyzdvihnutím pokladu, alebo mali vymeniť budovu, alebo dať k tej budove ešte niečo, ako kompenzáciu ? Komu by sa páčilo, že ide súťažiť, lebo vyhrá 1000€ ale vyplatili by Vám iba 500€ ?
 

kiwa

Community Manager
Tím Elvenar
Ako bolo spomenuté, dané budovy boli v roku 2016 uvedené do hry, ale opakujú sa v niektorých udalostiach a preto aj novší hráči sú ovplyvnení týmito zmenami.
 

DeletedUser856

Guest
Jednoducho nemám slov tak ako všetko na Slovensku sa serie ešte aj hru celú pokazíte dúfam,ze to mienite čoskoro napraviť!!!
 

DeletedUser91

Guest
Zrazu vela negativnych reakcii na nieco co som ani nepostrehol ze sa udialo...ak je nieco nove a dobre nikto to neoceni ale frflat to je take slovenske...jednoducho bud prestanem hrat hru alebo sa cez to povznesiem a nahradim stratu...ved je to len hra...
 

Deleted User - 48345

Guest
Ahojte. Hrám krátko ešte zdaleka nie rok , a to čo ste pripravili a pozerám že nie len pre mňa je jeden pekný podraz. Budovy typu kultúra spolu s obyvateľmi
ktoré som získal od Valentína doteraz majú pomer 1:1 až 1:3 obyv./kultura . A co ste mi vystrojili s Otcovským stromom cukrových tyčiek 84 kultura 380 obyvatelov a to mam tri ,tak to sa vám veľmi pekne podarilo vyváziť .To sa Vám podarilo zamestnať riadne genialneho matematika. Ešte, že mám skutočne kvalitný širokouhlý monitor , lebo by ho chudaka odpalilo. Dnes som sa nalogoval a kultura v minuse, Tak Vám veľavážený tvorcovia hry , chcem popriať do ďalšieho vyvažovania veľa , veľa uspechov a nazdravie.
 

Imiris

Lesný duch
Ja som stratila takmer 1000 obyvateľov, pretože som mala ešte tri tyčinkové stromy zo zimnej udalosti, ktorých sa týkalo vyvažovanie. Našťastie som o tom vedela vopred, takže som už stihla dva z pôvodných piatich nahradiť. Strata 1500 obyvateľov by ochromila poriadne aj mňa a to som väčší hráč. Takže zabolelo...ale z dlhodobého hľadiska je to dobrá vec. Niektoré budovy sú graficky veľmi pekné a ťažko by sa mi s nimi lúčilo (dodnes sa mi cnie za útulnou farmou, tá bola top pekná), takto ich budem môcť vylepšiť s tým renovačným kúzlom, či čo to chystajú a stále budú cenné.
 

Picmuch

Neumlčatelný kňaz
Zrazu vela negativnych reakcii na nieco co som ani nepostrehol ze sa udialo...ak je nieco nove a dobre nikto to neoceni ale frflat to je take slovenske...jednoducho bud prestanem hrat hru alebo sa cez to povznesiem a nahradim stratu...ved je to len hra...
to je jedno či je to hra, alebo real život. Potom aj skutočný svet vyzerá tak ako vyzerá keď si múdre hlavy zmyslia nejaké "vylepšenia" a tupý národ je ticho a nechá si skákať po hlave!
 

axa11

Lesný duch
:D Ja som na tom kápánek líp a čo dodať iba to,že netreba staré budovky z eventov držať,ked povečšine stratia zmysel ale treba ich vždy pri najbližšom evente sa snažiť meniť :D
 

Shanigan

Lesný duch
No ja som zistila, že mám mínus obyvateľov, ale to sa napravilo . stačilo mi trošku prerovnať mesto, postaviť takú kultúru / podľa výskumu/ ktorá mi dá obyvateľov. Chce to pohrať sa ,porozmýšľať. Veď o to v tejto hre ide, rozmýšľať , plánovať :) No obyvateľov je stále málo, tak som sa naučila zbúrať aj tie budovy čo už nedávajú takú kultúru a obyvateľov koľko potrebujem, aj keď sa mi páčili no čo už :) Život aj ten v reále je zmena .
Život je aj o tom nedržať sa skalopevne vecí čo už neslúžia ,nájsť riešenie, ísť dopredu ;) teda niežeby som v prvom momente nefrflala, to zase hej, ale začala som rozmýšľať. Možno je to aj postupom v hre ? Keď sa okolo všetko mení, najmä ako postupujeme vo výskume ? :rolleyes:
 

manocska

Neumlčatelný kňaz
Zrazu vela negativnych reakcii na nieco co som ani nepostrehol ze sa udialo......ved je to len hra...
Keď hráš event (a ten teraz ide na mobiloch) a máš dopredu naplánované čo a ako (napr, že musíš vylepsiť nejaké budovy) a zrazu to nemôžeš urobiť, lebo nemáš obyvateľov, tak to jedného nadvihne.
Máš pravdu, je to len hra. Ale prečo meniť pravidlá, keď niečo fungovalo? I teba by rozčúlilo, keby si si kúpil lós, ktorý ti sľubuje výhru 100€. Kúpiš si ho a zrazu organizátor povie, že pre nejaké dôvody dostaneš misto 100€ len 10€. A povie ti, že veď nejde o život, je to len hra. Rád by som videl tvoju reakciu. Už si mal naplánované, čo všetko si za to kúpiš a zrazu bác, nemôžeš si za to dať ani riadny obed ;)
To, že ty si niečo nepostrehol, neznamená, že druhému to nevadí. Ano, ide nahradiť stratu, ale stratu času nenahradíš. A o to ide.
 
Hore