• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

viac rozšírení mesta

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser234

Guest
Ak sa nemýlim, Elvenar je budovateľská stratégia. Myslím že máme málo miesta k dispozícii na vybudovanie pekného mesta. Možno od začiatku hry ani nie, ale momentálne som pri Orkoch a v tejto kapitole môžem vo výskume dostať len 4 rozšírenia. Vylepšenie každej budovy, továrne si vyžaduje viac miesta, nehovoriac o tom, že ak chce hráč ako tak fungovať pri každej rase, nielen pri orkoch, musí postaviť EXTRA viac manufaktúr. A ak mám ešte spomenúť nedostatok kultúry ... :oops: a ešte aby som nezabudol na divy. Potom musíme všetko tlačiť na seba a mestá vyzerajú .... tak ako vyzerajú.

Je mi jasné, že ak by sme mali k dispozícii ešte viac miesta, tak by sme boli aj tak "nenažratí" a stavali by sme viac manufaktúr len aby sme zase mali viac ... preto by bolo dobre definovať, koľko manufaktúr z každej výroby (základnej aj tích spriatelených rás) je možné maximálne postaviť, aby sme mali dostatok každého tovaru.

Napríklad základný tovar prvej skupiny 10 manufaktúr, druhej 6 manufaktúr, tretej 4 (toto je len môj príklad, toľko ich mám a mám tovaru akurát). Pri jednotlivých rasách by to už nemuselo byť obmedzené.

Potom keby nám dali viac voľného miesta, naše mestá by boli oveľa krajšie, robili by sme viac ulíc, viac kultúrnych budov a v neposlednom rade aj divy, ja ich mám postavených len 6 z možných 10-tich, lebo naozaj ich nemám kde stavať.

Možno niekto povie, že ak chcem rozšírenie tak mám preskúmavať provincie a za ne dostanem rozšírenia. Mám momentálne preskúmaných 244 provincií, čo myslím že je nad rámec, veď do ďalšej rasy je potrebných len 190 ...
 

Dony

Herná podpora
Tím Elvenar
viac miesta nedostaneme, od kapitoly 10 budeme mat len 2 rozsirenia na kapitolu a ani nove miesto nebudeme dostavat s kazdou kapitolou kde budeme moct tie rozsirenia polozit, pravdepodobne uz kapitola 11 neprida ziadny novy rad/stlpec kde budes moct polozit svoje rozsirenia

navod kolko manufaktur ti treba si musis spravit sam podla toho ako casto hras a ako casto minas suroviny, to je u kazdeho inak, po 2 manufaktury s kazdej urovne uplne staci na normalnu hru

treba si uvedomit ze budovatelska strategia je aj o tom ako co najefektivnejsie poskladat mesto, bez tohto aspektu by to bola nuda, preto stale budovy menia smer a zvecsuju sa

o spriatelenych rasach je to to iste cim viac manufaktur postavis tym rychlejsie prejdes kapitolu ale ak postavis iba jednu aj tak ju prejdes, len to bude trvat dlhsie
 

DeletedUser234

Guest
asi preto som to napísal ako návrh ...

nežiadal som o návrh koľko manufaktúr postaviť, asi si to nepochopil ... ale aby hráči boli nútení stavať mesto do krásy (kultúrnymi budovami a riešením ciest a budov), preto by mohol byť nastavený maximum manufaktúr ...

to znamená že ak nedostaneme nové rozšírenia, tak buď sa už nebudú budovy pri vylepšení rozširovať alebo budem musieť búrať budovy??? (obytné alebo manufaktúry)??? takže to nie je budovateľská ale búrateľská stratégia ... ak mám prísť do bodu, že už nebudem mať kde stavať, tak to lepšie skončiť s hrou už teraz ...
 

*Hawkins*

Lesný duch
no je len na tebe kolko manufaktúr postavíš, ja mám 5 na prvovýrobu, 4 na druho a 4 na treťovýrobu a stačí mi to v pohode...

a taktiež ti nikto nekáže aby si si postavil všetky divy :D ja mám tiež len 9 z 12tich postavené aj ked sa primárne zameriavam len na stavbu divov, lebo tie 3 sú zbytočné podla mojho názoru
 

DeletedUser234

Guest
takže ako som písal vyššie, mení sa stratégia na búraciu ... :eek: naozaj začínam tvrdo rozmýšľať že to ukončím, len tá dobrá partia mi bude chýbať ...

5 manufaktúr na prvovýrobu ti naozaj stačí??? a koľko máš dielní na zásoby??? a ktoré 3 divy sú zbytočné???
 

*Hawkins*

Lesný duch
kukni si moje mesto a uvidíš :D *Hawkins* sa volám v hre.... a podla mňa je zbytočná velká kniha tajomstiev, nekonečné prepadlisko po tom čo postavíš veže blahobytu a trony vznešených mužov kedže body v rebríčku ma nezaujímajú
 

kiwa

Community Manager
Tím Elvenar
Myslím, že každou kapitolou ideš do fázy keď búraš polku mesta, lebo nepotrebuješ portál a dané manufaktúry :D
A priznám sa, ja som na konci trpaslíkov a mám 5 na prvovýrobu 3 na druho a 2 na tretio a vystačí mi to už u trpaslíkov. (Samozrejme vo veľkom obchodujem)

čo sa týka rozšírení, už ich je menej vo výskume, ale stále vieš získať cez provincie alebo kúpiť za diamanty (obmedzené množstvo)
 

DeletedUser234

Guest
Myslím, že každou kapitolou ideš do fázy keď búraš polku mesta, lebo nepotrebuješ portál a dané manufaktúry :D
A priznám sa, ja som na konci trpaslíkov a mám 5 na prvovýrobu 3 na druho a 2 na tretio a vystačí mi to už u trpaslíkov. (Samozrejme vo veľkom obchodujem)

čo sa týka rozšírení, už ich je menej vo výskume, ale stále vieš získať cez provincie alebo kúpiť za diamanty (obmedzené množstvo)

no neviem či búraš polku mesta, ak keby aj, tak potrebuješ ešte väčšiu polku na budovanie nového portálu a manufaktúry, ale popri tom ak chceš vylepšovať aj ostatné štandartné manufaktúry a obytné budovy, tak sa neustále zväčšuje ich rozmer a keď nedajú žiadne rozšírenie tak logicky z toho vyplýva že budem musieť búrať ... vrrrrrr ... zobrali ste mi poslednú chuť z hry

a ináč nechápem ako môžete fungovať na 5, 3 a 2 manufaktúrach ... no nič, idem búrať, spadnem o 200 priečok ...
 

*Hawkins*

Lesný duch
tak ako mám ja manufaktúry tak sa dá v pohode vyžiť :D samozrejme občas treba kúzliť trošku ale tak to je súčasť hry..... a 3000 za rozšírenie je OK :D odomňa chce 6000
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore