• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Trh

  • Zakladateľ témy DeletedUser86
  • Vytvorené

gmail

Lesný duch
ahoj, chcem sa opytat - nedala by sa pri obchodovani a kliknuti na prijatie tovaru od zamknuteho (neobjaveneho) hraca vlozit odsuhlasujuca otazka napr,: -naozaj prijat? viackrat sa mi stalo, ze pri odklikavani ponuky v tej "rychlosti" zoberiem aj ponuku kde treba zadotovat obchodnika :D ja viem ze staci byt pozornejsi, ale....... :D
 

DeletedUser138

Guest
tiez sa mi to stalo.... privital by som tuto funkciu. Nastastie, podarilo sa mi s onym hracom dohodnut aby mi ten tovar vratil spat ;-D
 

DeletedUser272

Guest
Ahojte, čítam pravidelne forum a chcela by som tu takisto vyjadriť svoj subjektívny názor, čo sa týka trhu.

Ja som obchodníka pravidelne používala na nákup surovín z prvej doby za mince a robil to každý. Ak hráč pravidelne dáva výpomoc všetkým susedom a hráčom zo Spoločenstva, tak je samozrejmé, že má prebytok mincí a tento prebytok som zužitkovala vždy u obchodníka. Výskumné body som nekupovala, pretože som mala dosť ( až priveľa) otvorených území, čo sa mi tiež pomstilo. Začínala som ešte len trpaslíkov a už som mala vybojované územia s orkami!

Po poslednej aktualizácii, keď sa zmenil nákup u obchodníka , už suroviny nekupujem, je to mimoriadne drahé nakupovanie. Tak som obmedzila prísun mincí tým, že som prestala dávať susedskú výpomoc všetkým na svojej mape a oplácam len tým, ktorí dávajú výpomoc mne. A tak sa mi zdá, že rovnako rozmýšľajú i moji susedia - kým ešte nedávno som mala vyše 40 výpomocí, teraz mám 6-9 výpomocí. A nemusím riešiť prebytok mincí.

Ale má to aj druhý efekt - nehrám už tak aktívne, aby som nemala prebytok mincí a na trh dávam len ponuky, keď skutočne potrebujem niektoré suroviny. Veď niet sa kam ponáhľať, pretože cesta je doslova "zarúbaná". A pomaly a iste spejem k tomu, že ma hra prestáva baviť.
 

gmail

Lesný duch
v pokynoch pre obchodovanie hracov na trhu sa pise: Chceš ponúknuť 50 ks mramoru a chcel by si dostať 500 ks dreva. Systém ťa ale upozorní, že môžeš požadovať maximálne 200 ks dreva namiesto pôvodných 500 ks. Táto ponuka nebude veľmi dobre ohodnotená, avšak bude spadať do povoleného rozsahu pre obchodovanie.Predložiť môžeš iba rozumné ponuky. Pokiaľ bude ponuka mimo prijateľnú hranicu (príliš veľká alebo malá), nebudeš ju môcť umiestniť.Môžeš samozrejme taktiež vložiť tebou vybrané množstvo, avšak nezabúdaj, že systém ti neumožní vytvoriť neprimeranú ponuku. V prípade, že systém zaznamená takúto ponuku, automaticky ju opraví na množstvo, ktoré je v prijateľnom rozsahu....
:mad: pritom obchodnik pyta 525ks dreva za 105 mramoru aj to len v "prvom kole" o_Oskoda tej moznosti obchodovania v malom-ked ostavali mince, tak som to supla na nejaky tovar, teraz su napriklad zacinajuci hraci dost znevyhodneni, ked sa im cena tiez "navysuje"
 
Naposledy upravené :

gmail

Lesný duch
tiez sa mi to stalo.... privital by som tuto funkciu. Nastastie, podarilo sa mi s onym hracom dohodnut aby mi ten tovar vratil spat ;-D
thalae -ved prave a ked sa ti to stane u neobjaveneho hraca tovar ktory zhrabne obchodnik sa ti spat dostat nepodari... hlavne preto by ta funkcia odsuhlasenia bola podla mna uzitocna :)
 
Naposledy upravené :

lavana

Šepkajúci golem
Je šanca, že by RT po vyhodnotení našich vyslovene negatívnych reakcií na zmeny v obchodníkovi urobil nápravu a vrátil sa v tomto bode o krok späť? Ak chcú niečo v systéme obchodovania meniť a vylepšovať, odzneli tu už nejaké návrhy a určite by sme boli s hrou spokojnejší. Myslím, že tu sme v pozícii "zákazník - obchodník" my tí zákazníci ...
 

kiwa

Community Manager
Tím Elvenar
Určite nie ste jediní kto má výhrady proti tomu. Určite sa názory posunú ďalej a uvidíme čo vývojári vymyslia, ale pochybujem že sa bude vracať späť.
 

Shanigan

Lesný duch
no výhrady majú aj maďari /mám človečí nick tam :) / ale vraj hoši /ich CM/napísal, že nie nebude zmena . Ale snáď ak sa spoja CM viacerých serverov tak inogames sa zamyslí. Takto veru nezískajú nových hráčov ,ja som ako nováčik často používala obchodníka , najmä kým som sa nedostala do cechu .

PS: ináč tu čítam, že najprv sa niečo odskúša na beta verzii. tam sa tento nepriaznivý stav neodrazil ? alebo sú tam len hráči čo sú už veľmi vpredu, takže obchodníka nepotrebujú ?
 
Naposledy upravené :

kiwa

Community Manager
Tím Elvenar
Vrátenie sa nebude diať, možno ho len prepracujú.
ČO sa týka bety, tam sa to dáva skôr ale aj na našom fóre sa viacerí hráči vyjadrili, že obchodníka ani moc nevyužívajú, čo sa týka vyšších rás tam už ten tovar nejako extra nepotrebuješ, lebo v každej rase máš iný špeciálny.
 

axa11

Lesný duch
No ja som obchodníka využíval hodne hoc ešte niesom v špecialnych erach ale na získavanie provincií aj počas turnajov takže podla mna je to katastrofen ako som už raz písal.
 

DeletedUser138

Guest
Vrátenie sa nebude diať, možno ho len prepracujú.
ČO sa týka bety, tam sa to dáva skôr ale aj na našom fóre sa viacerí hráči vyjadrili, že obchodníka ani moc nevyužívajú, čo sa týka vyšších rás tam už ten tovar nejako extra nepotrebuješ, lebo v každej rase máš iný špeciálny.

No ale napriklad do turnaja alebo provincie sa ti hodi vzdy, aj ked uz si vyssi level. Mne teraz chybal nejaky material do turnaja a ked som videl to cislo po par klikoch na obchodnika tak som to rovno vzdal...
 

Shanigan

Lesný duch
kiwa ono to ale predpokladá, že nebudú noví hráči :) lebo keď je človek začiatočník bez obchodníka by bol stratený. podľa niektorých príspevkov ale vidím, že mnohí zabudli na začiatky . nebyť obchodníka tak stagnujem a veru by som to vzdala ,skôr než by sa mi podarilo dostať do cechu. povedzme nechápem ak sa počíta len s vyspelými hráčmi načo je potom obchodník ?
 

DeletedUser13

Guest
Ja som ak si dobre pamätám nevyužil ani raz obchodníka a tým pádom ma až tak tento stav čo vznikol nedráždi aj keď viem že pre nováčikov a tých čo nemali kde dávať mince to bolo prilepšenie ale čo už my s tým len pramálo spravíme. A protesty na Beta boli ako dobre viem.
 
Hore