• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Trh

  • Zakladateľ témy DeletedUser86
  • Vytvorené

DeletedUser86

Guest
Ahoj Kiwa,

vsimla som si ze moj trh mi ukazuje zvacsa ponuky ludi ktorych som objavila na mape, samozrejme, ludi zo spolocenstva a sem tam hodi aj niekoho ponuky hracov co su blizko hranic mojej mapy.

Pokial sa dobre pamatam tak v minulosti to boli hraci co uz boli objaveni plus nejaky rozsah casti mapy neobjavenych hracov, ktoreho velkost zavisela od pokrocenia vo vyskume, podla kapitoly.

Nevies ako to je naozaj? Vidim uz len ponuky hracov ktorych objavim? Stalo sa mi totiz ze som sa dopracovala k jednemu hracovi a az teraz vidim jeho ponuky, pricom tyzdne bol len policko prieskumu provincie od objavenia a jeho ponuky som nikdy nevidela.

Ma na tom vplyv aj ten div, ktory je zamerany na trh? (okrem znizenia poplatku obchodnika myslim)

Two
 

kiwa

Community Manager
Tím Elvenar
Malo by to byť ako píšeš. Objavení, členovia a okraj (tu je 50% vyššia cena).
Čo sa týka ponúk, no možno neobchodoval často, resp. nikdy čo si potrebovala (alebo vyššie množstvo - tie sú na posledných stranách) alebo ich niekto vykúpil. :D
 

DeletedUser86

Guest
Prave ten hrac zamiena ako diabol :D len cele mesiace nic a od dna obiavenia hned... tak ja som z toho rozcarovana a to iste sa mi stalo aj u ineho hraca ked mi kolegyna pisala ze ake ma ponuky na trhu a ja som nevidela nikdy ziadne az ked som k nemu otvorila vyskumanu provinciu. Bolo by fajn vediet ako ten trh naozaj funguje
 

lavana

Šepkajúci golem
Trh a najnovšia zmena - no hrôza! Prečo si RT myslí, že takto je to lepšie??? A nie som v našom spoločenstve sama, kto je z tejto konkrétnej novoty "na prášky".
 

ap25

Neumlčatelný kňaz
Trh a najnovšia zmena - no hrôza! Prečo si RT myslí, že takto je to lepšie??? A nie som v našom spoločenstve sama, kto je z tejto konkrétnej novoty "na prášky".
Nemam pocit, ze vyvojari "mysleli", ked Obchodnika takto zmenili. Skor vidim snahu co najviac obmedzovat a spomalit hracov v "rychlom" napredovani na mape sveta, napr. neustalym "vyvazovanim" jednotiek a teraz aj "novym obchodnikom", vlastne jeho znefunkcnenim, kedze ho hraci prestanu pouzivat. Moj nazor.
 

DeletedUser138

Guest
mozem obchodovat aj s clovekom ktoreho som neobjavil, ked je pobliz... aspon zatial to mam takto...
Ale ta zmena obchodnika to je cista katastrofa, prakticky funkcia obchodnika zanikla tymto padom....
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser234

Guest
pozerám že sa všetci sťažujete na trh, ešte šťastie že tu na fórum chodí málo hráčov, lebo ináč by to tu bolo ... tak čo šéf-admin v jednej osobe, keďže tiež hráš Elvenar a určite sa ti táto zmena nepáči, čo na to povieš? Budeš to riešiť s "vedením", že sa táto zmena hráčom nepáči alebo im budeš držať stranu aj keď sa to tebe nepáči. či ideme spísať nejakú petíciu? alebo ideme hromadne prestať hrať hru?
 

kiwa

Community Manager
Tím Elvenar
Kludne prídite všetci a vyjadrite svoje názory ja budem len rád :) A teraz čo sa týka nového systému trhoviska: Ako aktívny hráč v celkom aktívnom spoločenstve som nemal doteraz problém so surovinami (dobre raz za čas je). Prvé čo spravím keď chcem suroviny idem na trh a filtrujem ponuky od spoločenstva, ak nemajú pozriem všetky ponuky ktoré mám, ak ani tam nieje, dám svoju ponuku ak si to nemôžem dovoliť. Áno nakupoval som sem tam aj 500ks mramoru za 200k, ale kúpil som raz možno 2x za deň :D

Či sa to teraz oplatí cez mince som nerátal a ani to nemám v pláne, aktuálne mám 150 mramoru za 60000 čo mi bohate stačí.
Možno to je len môj názor ale ja s tým trhoviskom problém nemám. Keď chcem nejaký tovar vymením ho (a iba veľmi výnimočne dávam vyšší kurz ako 1:1)
 

DeletedUser138

Guest
Kludne prídite všetci a vyjadrite svoje názory ja budem len rád :)

Či sa to teraz oplatí cez mince som nerátal a ani to nemám v pláne, aktuálne mám 150 mramoru za 60000 čo mi bohate stačí.
Možno to je len môj názor ale ja s tým trhoviskom problém nemám. Keď chcem nejaký tovar vymením ho (a iba veľmi výnimočne dávam vyšší kurz ako 1:1)

No ja som toho nazoru ze zmena obchodnika je prakticky jeho likvidacia... neoplati sa to ani cez mince ani cez zasoby ani cez material. 205 mramoru za 1025 ocele je nezmysel a ked sa to ma kazdym nakupom este navysovat ako pri VB, tak to je uz totalka... u nas uz padlo par nazorov, ze este niekolko takychto zmien a hraci koncia... tak neviem ci je toto efekt ktory chceli dosiahnut... Najskor nasrati ludia kvoli tomu ze im bolo postahovane vacsie mnozstvo bodov nez byt malo, vratane mna (ak teda eventove budovy mali poskytovat nejake body, kedze mne boli za eventove budovy stiahnute VSETKY body, repocital som si to, nieje to zas tak tazke...) pricom niektorym inym nebolo odcitane nic, a teraz tieto peripetie s trhom/obchodnikom...
 

kiwa

Community Manager
Tím Elvenar
Ako som povedal, suroviny vymieňam výlučne s hráčmi, výnimočne nakupujem :)
Mince vrazím do VB a výskum ide rýchlejšie. Ja v tom problém zatiaľ! nevidím, uvidíme časom čo sa zmení, ak Vás to poteší nie ste jediní kto sa sťažuje ;) Ja im napíšem feedback za našej verzie a oni musia rozhodnúť čo ďalej.

Čo sa týka bodov k tomu sa už vyjadrovať nebudem, bolo to dostatočne vysvetlené.
 

DeletedUser86

Guest
Ja som vzivote obchodnika nevyuzila a ani tak neplanujem takze mi je uplne jedno ako sa zmenil.... vtedy nedaval zmysel teraz nedava zmysel. Mne ide len a len o ten trh v tejto teme... pochybujem ze vsetci asi 100 hraci co su tesne pri mojom okoli vyskumanej mapky nehadzu na trh ponuky a aktivnych z nich je len 4-5 co ponuky s oznacenim za poplatok na trhu vidim.... a proste chcem mat v tom poriadok zo strany vyvojarov... keby som zacala menovat silnych hracov co su blizko mojho dosahu urcite by sa vyjadrili ze na trh ponuky hadzu vek ako inac by sa dostali na vily/orkov/elfov....

jednoducho niekde v systeme JE chyba a niekde nie su informacie relevantne uvedene. A ja chcem vediet kto si za to nesie zodpovednost, ci chyba v hre, vyvojari, nejaky nepodareny update, alebo zabudnute oznamenie ze sa princip ponuk na trhu zmenil, alebo meni s postupom vo vyskume....

tolko odo mna, tak si prosim na temu "obhcodnik" piste do vlastnej temy... ja som tu obchodnika rieist nechcela.

Dakujem
 

Shanigan

Lesný duch
No ja som využívala obchodníka hodne. Najmä pri turnaji, keď bolo málo ocele, dreva /toho je málo stále ,ale pri turnajoch potrebuješ práve vtedy a toľko :D/ alebo pri nákupe krištálu. Lenže teraz je to na nič, už som pár krát skúsila nakúpiť, ale veru je to zlé,toľko mincí nie som ochotná pustiť a nástrojov mám momentálne vždy málo :D
 

DeletedUser244

Guest
Ja som veľmi rozčarovaná z nového obchodníka. Som vo fáze, keď mávam prebytok mincí. A za ne som každý deň kúpila nejaké to železo alebo drevo. Som na konci 5. kapitoly, hlavná budova 15. level.
Keď každý deň vzorne obídem všetkých objavených susedov a členov spoločenstva a dávam susedskú výpomoc, nazbiera sa mi celkom slušný počet mincí. Ale trvá mi to niekedy aj hodinu. Kde ich miniem? Na výskum niekedy treba viac - no dobre, na výrobu v manufaktúrach toľko neminiem, pri kúpe vedomostných bodov som už na úrovni, že 1 bod ma stojí 50 000, tak kde? Nuž u obchodníka som nakúpila 2000 až 4000 dreva alebo železa. Ale ak mám teraz za prvých 150 ks zaplatiť 60 000, to je v poriadku, tak nejak to bolo. ALE!!! Za každých ďalších o 30 000 viac. a za ďalších ešte o 30 000 viac. a tak ďalej.
Takže ak som pred tým zaplatila za 500 železa 200 000, tým pádom za 2000 železa 800 000 mincí, tak teraz po novom mám za nejakých 2000 železa zaplatiť viac ako 3,5 milióna mincí???? Pardón, na to naozaj kašlem.
Jediné, čo to môže spôsobiť je, že prestanem dávať susedskú výpomoc všetkým. Dám iba našim v spoločenstve a možno pár sympatickým susedom.
Pretože NAČO mám stráviť hodinu klikaním, keď za to získam navyše možno nejakých 500 ks železa. To sa mi fakt neoplatí. A kto už strávi hodinu nezištnou pomocou pre cudzích virtuálnych ľudí. Predsa len je to virtuálna hra a každý kope na vlastnom piesočku. Pomáha len tým, s ktorými sa skamaráti, alebo sú mu sympatickí.
S normálnym trhom a tovarom problém nemám, vždy si vymením čo potrebujem, toto mal byť bonus, ale je to kontraproduktívne.
A pre menších hráčov obzvlášť. Tí nemajú šancu. Obchodník stratil zmysel, bude menej klikov susedom a to vývojári určite nechcú.
Navrhujem okamžite obchodníka vrátiť tak, ako bol.
 

*Hawkins*

Lesný duch
čo by som dal za to aby ma 1 výskumný bod stál 50T mincí :D by som za to aj vraždil, ja som obchodníka používal len možno v prvý týždeň ked som začínal, podla mňa sa to neoplatilo ani predtým kupovať, radšej na VB som míňal všetky mince
a ako povedala moja šéfka twohearts táto téma nieje o obchodníkovi ale o trhovisku
 

kiwa

Community Manager
Tím Elvenar
Na trhu vidíte ponuky hráčov zo spoločenstva, objavených susedov a +200 hráčov okolo ktorých ste ešte neobjavili (ale tu platíte poplatok).
 

Shanigan

Lesný duch
Hawkins, ale trhovisko závisí od toho kde si na mape :D takže s tým veľa nenarobíš . ja osobne som si nevšimla, žeby sa mi tam niečo zmenilo od aktualizácie. Obchodník patrí ku trhovisku, takže príspevky o ňom sú k veci. A ten je katastrofálny . Ja som ho využívala, aj keď už pri predchodzej fáze bol vydriduch, ale prišiel vhod ak zrazu som nemala kde získať drevo, oceľ ale najmä kryštál. Teraz ? Je to na smiech. Mali ho potom radšej vyhodiť a basta. Pre začiatočníkov sa to neoplatí, pre nás na strednej úrovni čo hráme len pár hodín denne tiež nie a pre tých čo sú už pri vílach či orkoch nie je potrebný ako čítam. Tak načo tam je ?
 

gmail

Lesný duch
navysovanie ceny u obchodnika ako pri VB je podla mna dost nestastne rozhodnutie- taktiez zrusenie nakupu v malom-pre zacinajucich je teraz nakup nemozny... takze by ma zaujimalo co je cielom? preco taka neprijemna zmena? chcem sa bavit, nie rozculovat sa nad zmenami k horsiemu :(
 

DeletedUser86

Guest
Na trhu vidíte ponuky hráčov zo spoločenstva, objavených susedov a +200 hráčov okolo ktorých ste ešte neobjavili (ale tu platíte poplatok).
Prepac Kiwa ale s tym jednoducho nesuhlasim, to by moj trh ponuky potom vyzerali uplne inac... a tuto informaciu teda povazujem bohuzial za nepravdivu, a ak je oficialne vydana od vyvojarov, tak to pravda nie je podla mojich skusenosti v hre
 

DeletedUser210

Guest
Plne súhlasím s tým čo tu napísali hráči. Je to len ďalší z pokusov zvýšiť tlak na naše peňaženky. Nepotrebujem využívať obchodníka, ale občas sa stane, že mám mince navyše a čo s nimi. Nuž si kliknem u obchodníka. Obmedzila som vyberanie mincí z budov a budem si strážiť rozpočet. Lenže to som ja. Vôbec sa nečudujem, že mestá v okolitých provinciách sú nečinné alebo tie novovznikajúce zakapú. V štatistikách sa to neprejaví.
Mierne off topic, ale s nákupmi súvisí aj otázka prečo nemožno nakupovať vedomostné body za zásoby, ale zato nákup za diamanty je tam v dvoch variantoch? Nuž prečo asi...
 
Hore