• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Odoberanie vedomostných bodov

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser489

Guest
Myslim, ze uz kazdy zazil takúto situaciu - pomalicky si staviate div, 480 z 500 VB investovanych, vyssia uroven na dosah a zrazu prask nejaky hrac, ktory ani neklika susedsku pomoc toboz, ze by prispieval na divy vam tam hodi 1 VB co znamena, ze po dostavani zhrabne odmenu povedzme 10,20 bodov za minimum pomoci akoby sa nechumelilo.
Je to vrcholne vrcholne iritujuce a preto by som bol rád keby bola moznost, že každý majiteľ divu môže ,,vrátiť" body od určitého hráča. Skrátka, vedľa stĺpčekov ,,Použité VB" ,,Odmena" by bolo aj ,,Vrátiť" napr. s ikonkou cerveneho X a samozrejme by tu bolo aj oznámenie ,,naozaj chceš toto urobiť ?" na predidenie preklikov.
Tiež, aby sa predišlo nejakému obchodovaniu a zvýhodňovaniu prispievajúcich hráčov, mala by byť len možnosť vrátiť všetky body od daného hráča.
Čo vy na to ?
 

zuzulleta

Hlavný moderátor
Tím Elvenar
prečo radšej pri dokončovaní divu neponúkneš možnosť odmeny svojim spoluhráčom zo spoločenstva? Vždy, keď dokončujeme u nás niekto div, napr. tak 50 VB pred koncom, dávame to na známosť ostatným členom, že majú možnosť prispieť a získať tak odmenu. Nemá zmysel byť súkromník pri vylepšovaní divov, ty sám odmenu aj tak získať nemôžeš a prečo ju nedopriať radšej svojim, ktorí svojimi 5-10 VB ľahko vytlačia nejakého 1 VB príživníka? ;)
 

DeletedUser489

Guest
Ponukanie odmien spoluhráčom a vytláčanie príživníkov je to co sa u nás deje a bežne.
Ale popravde, pride mi to ako vylozene idiotsky princip, ze ty akozto majitel divu ak celis takejto vylozenej vychcanosti niektorych hracov si mas robit sebe a ally starosti, aby sa vytlacil prizivnik. Druha vec co ak sa bavime o malych hracoch ci hracoch bez ally ? Maju oni vypisovat do sirokeho okolia, aby im niekto prispel na div a ziskal odmenu namiesto povedzme hraca cislo xy v rebricku, ktori si takto farmi VB na malych hracoch ? Alebo co ak je rec o nizkej urovni divu a spoluhraci nie su ochotni prispiet alebo je prizivnikom sam spoluhrac, ktory si v inych smeroch plni povinnosti ale v tomto sa s nim neda ? Alebo co ak mas div, ktory uz nechces zvysovat ale mali hraci ti tam nasypu polku bodov a potom riesit dilemu ci ho dostavat alebo nechat ich body prepadnut... Mne tak jeden hrac nasypal 45 bodov do divu a ja ani neviem ci ho nebudem rusit a tiez nechcem, aby si na mna ukazovali ini hraci prstom,ze aha ma multiucet a sype si tam body ako najaty ... (viem, ze multiucet nie je nelegalny, ale pre vacsinu hracov vratane mna je taketo boostovanie nemoralne)
Nie je jednoduchsie dat skratka hracom moznost sami si povedat od koho prijmu pomoc a ze ,,tento clovek prichadza na hotove a ten jeden dva VB radsej nech si strci za klobuk ak chce takto ,,pomahat"" ?
 

Imiris

Lesný duch
Ja som za tých 1-2 bodových príživníkoch ako ich voláš rada, lebo pred dokončením ich vždy vytlačí niekto zo spoločenstva, kto dá bodov viac, tak mi aj pomôžu a aj získajú odmenu a pomôže mi trochou aj ten hráč. Ja zvyknem prispievať hráčom mimimálne 5 bodov,alebo dostať sa na prvé miesto, ale ak ma už niekto, kto potrebuje runy predbehol, snažím sa dať toľko, čo ma odmení. Ja získam investíciu späť a aj runy. V spolku som chcela riešiť tzv wondermail, ale nejak sa to neujalo, ale s dvoma hráčmi si navzájom prispievame rovnakým počtom bodov - hráč nič nestratí, ja tiež nie a má istú odmenu a ja tiež, keď sa ten ktorý div dokončí- prípadne ho podporujem surovinami a on mi dáva po pár bodov denne do divu, na ktorom sme sa dohodli. Je to všetko o tom byť v spoločenstve, pomáhať susedom a komunikovať a včas dať vedieť, že budeš div končiť. Pri niektorých divoch, ktorých runy hráči potrebujú prispejú aj viac. Podobne je to aj pri malých divoch ako priepasť. Tož moja skúsenosť.
 

DeletedUser127

Guest
V rámci ally sa to dá nejakým spôsobom riešiť, no ľudia ktorí nie sú v spoločenstve takú možnosť nemajú a môžu akurát tak šúchať nohami. Je pravdou, že aj mne sa už viac krát niečo obdobné stalo - sama som si naskladala všetky body do divu a niekto mi tam pichne jeden a hrabe po odmene. Problém nastáva ak ste v spoločenstve kde nejaká spolupráca moc nefunguje (čo ja našťastie nie som), ale verím, že takých ľudí je tu x. Sama som to na začiatku tejto hry zažila. Možnosť vrátiť body by riešila tieto prípady, ale tiež ak už tak vrátiť všetky. Nech sa s tým nedá kalkulovať.
 

Dony

Herná podpora
Tím Elvenar
tato herna funkcia sa v ziadnom pripade do hry nikdy nedostane, cela hra ja zalozena na spolupraci viac hracov a toto by bolo v rozpore s touto filozofiou, vela malych hracov Vam bude bozkavat ruky, nohy za kazdy bodik ktory im podarujete a o ktory budu musiet dat oni menej aby to dokoncili, sposobov ako tomu predijst je vela, len treba komunikovat
ja osobne som podaroval takto tisice bodov a ano niekedy som ziskal odmenu ale to je sucast hry tie odmeny ziskavat (radsej ich ziskat ako keby mali prepadnut INNOgames), ak tvoje spolocenstvo kasle na to ti pomoct budovat svoj div tak by si skor mal porozmyslat o zmene spolku
 

DeletedUser361

Guest
Ja ako staviteľ by som podá mňa mal mať možnosť rozhodnúť sa komu chcem alebo nechcem pomôcť. To znamená, že ak od niekoho VB nechcem, tak ich proste odmietnem a vrátim mu ich späť. Presne ako tu píše člen tímu hry - táto hra je založená na spolupráci a ja ako hráč by som mal mať právo s kým chcem spolupracovať a s kým nie. Momentálne nastavenie v maximálnej miere túto možnosť potláča a otvára dvere príživníkom.
 

Dony

Herná podpora
Tím Elvenar
tebe ako hracovi to v ziadnom pripade neskodi ani neublizuje ak ti niekto prispeje do divu
 

zuzulleta

Hlavný moderátor
Tím Elvenar
obávam sa, že keby sa takáto možnosť do hry dostala, bola by to len otázka času, kedy by sa to začalo zneužívať... a súhlasím s Donym, že je to v rozpore s filozofiou hry..
 

Dony

Herná podpora
Tím Elvenar
treba sa na to pozriet z vecsieho uhla, to nieje jeden bod do jedneho divu, to budu desiatky-stovky bodov za tie roky, co uz nieje zanedbatelne a vo vela pripadoch to je viac ako dostanes od nejakych clenov vo svojom spolku
ja som vdacny za kazdy bodik ktory dostanem a preto ich davam aj ostatnym
 

DeletedUser127

Guest
táto hra je založená na spolupráci a ja ako hráč by som mal mať právo s kým chcem spolupracovať a s kým nie. Momentálne nastavenie v maximálnej miere túto možnosť potláča a otvára dvere príživníkom.

Súhlasím s Bauerom, neviem čo je na tom v rozpore s filozofiou hry ak pomáham ľuďom čo si to podľa môjho zaslúžia a odmietam pomoc príživníkom.
 

DeletedUser127

Guest
treba sa na to pozriet z vecsieho uhla, to nieje jeden bod do jedneho divu, to budu desiatky-stovky bodov za tie roky, co uz nieje zanedbatelne a vo vela pripadoch to je viac ako dostanes od nejakych clenov vo svojom spolku
ja som vdacny za kazdy bodik ktory dostanem a preto ich davam aj ostatnym

Dony, ale veď táto možnosť nie je zamietnutá. Kto by chcel ten ti tam ten bodík nechá, prípadne ty jemu.
 

DeletedUser489

Guest
obávam sa, že keby sa takáto možnosť do hry dostala, bola by to len otázka času, kedy by sa to začalo zneužívať... a súhlasím s Donym, že je to v rozpore s filozofiou hry..

Mozem poprosit o priklad ako by sa táto funkcia dala zneužiť ?

Druha vec, filozifia hry je najma o tom stravit nejaky cas prijemnou cinnostou (=bavit sa) a ak cosi kazi herny zazitok hracom tak to ide totalne proti filozofii hry.
 

DeletedUser489

Guest
tebe ako vlastnikovy divu co presne kazy herny zazitok ak ti niekto da bod do tvojho divu?

Ked mi niekto da 1 ci 2 body pricom po dokonceni dostane 5,10,15,20 bodov tak sa mi dvihne zaludok. Jedina vynimka je ak vylozene poviem hracom, ze su tam odmeny volne a nech to skratka neprepadne. Podstatne je, ze ja si poviem komu chcem pomoct odmenou, spravidla ludom co pomahaju mne. Ergo podpora filozofie hry o pomahani. Niekto kto mi nepomoze co je rok dlhy nema co profitovat z mojej pracovitosti. Nakolko hry bezne nepouzivam ako emetika, tak mi to kazi zazitok.
 

Dony

Herná podpora
Tím Elvenar
Ked mi niekto da 1 ci 2 body pricom po dokonceni dostane 5,10,15,20 bodov tak sa mi dvihne zaludok. Jedina vynimka je ak vylozene poviem hracom, ze su tam odmeny volne a nech to skratka neprepadne. Podstatne je, ze ja si poviem komu chcem pomoct odmenou, spravidla ludom co pomahaju mne. Ergo podpora filozofie hry o pomahani. Niekto kto mi nepomoze co je rok dlhy nema co profitovat z mojej pracovitosti. Nakolko hry bezne nepouzivam ako emetika, tak mi to kazi zazitok.
ten jeden cloviecik ktory ti tam ten jeden bodik da ti pomaha ovela viac ako vsetci clenovia tvojho spolku ktory tam nedaju ani jeden bodik, stale tu nevidim jedno jedine negativum pre teba
 

DeletedUser489

Guest
ten jeden cloviecik ktory ti tam ten jeden bodik da ti pomaha ovela viac ako vsetci clenovia tvojho spolku ktory tam nedaju ani jeden bodik, stale tu nevidim jedno jedine negativum pre teba

Ok tak este raz a tentoraz po lopate.
Mam plne zuby toho ako hraci ako si ty hodia bodik pred dokoncenim urovne divu a zinkasuju 5-20x tolko co vlozili bez jedinej stipky hanby ci slusnosti. A este maju tu drzost tvarit sa, ze ti robia ja neviem aku sluzbu. Je mi jasne, ze toto je nieco co nepochopis ani keby sme tu sedeli do vecera inac by som kazdu chvilu necital ,,hodte mi par bodikov do divu nech odtial vystrnadime Donyho".
Tak co keby sme si odpustili tanceky o nesmiernom samaritanstve a zachranovani duse prostrednictvom 1 ci 2 VB a eventualne by ste poslali tento navrh do Innogames ? Ak oni povedia, ze sa to z technickych pricin neda alebo skratka chcu hru taku aka je, fajn.
 

Dony

Herná podpora
Tím Elvenar
je mi jasne ze vlastnost cislo jedna medzi 99% slovakmi je zavist, ale nie vsade je to takto na svete, takze urobte si poriadky v spolku a vec vyriesena, netreba do toho zatahovat INNO
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore