• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Katastrofy, hasiči, policajti, ..., blesky, požiare, ...

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser518

Guest
Nachádza sa tu veľa "mŕtvych hráčov", aktivita v spoločenstvách je nízka. Podľa môjho názoru by to vyriešili občasné katastrofy. Chcelo by to nové budovy. Napr. : zvonica - na zvolávanie pomoci hráčov spoločenstva, ktorí by pomáhali s hasením, hasičská stanica, aby si to hráč dokázal pohasiť ale pomalšie aj sám, polícia alebo iné záchranné jednotky. Predstavoval by som si to tak, že by došlo k nejakej pohrome, napr. úder blesku. Budova by začala horieť - postupom času by sa znižovala až na nulu. Ak by bol hráč neaktívny, zhorelo by mu a zmizlo jeho mesto. Podobne aj spoločenstvo ak by bolo málo aktívne, jeho hráči by prichádzali o budovy a body, ... Podobne by mohli byť riešené ďalšie katastrofy. Hre by pribudla dynamika, svet by sa prečistil od nefunkčných miest. Na zhoreniskách by mohli vzniknúť napr. bane.
Katastrofy by mali však mať mierny priebeh aby hra zostala naďalej pokojná, nestresujúca, stavársko-popkárska... aby nestratila ten pokoj, ktorý tu vládne. Aby sme ju mohli hrávať aj hráči, ktorí na časovo náročné bojové hry typu Divokých kmeňov nemajú dostatok času a pokoja.
Prajem príjemnú hru.
 
Naposledy upravené moderátorom:

lavana

Šepkajúci golem
"Mesto horí, ale nestresujte a kľudne sa ďalej popri prechádzke s kýblikom vody hrajte, ..." - tuším sa snažíš zlúčiť niečo nezlúčiteľné, a kto raz zažil skutočný požiar, tak ani tento na monitore mu nespraví dobre. Niečo podobné s katastrofami bolo aj v inej hre, tiež budovateľskej, a veľa hráčov, ktorí si dovtedy hru užívali, boli nešťastní. Buď si založili nové mesto a dali si pozor, aby si neaktivovali túto "vymoženosť", no niektorí to vzdali úplne. Myslím, že najnovšie zavedené Dobrodružstvá spoločenstiev sú celkom fajn oživením hry, tímového ducha spoločenstva a v rozumnom časovom odstupe nám tak skoro nezovšednejú. Navyše aj tu sa dá ešte stále všeličo vylepšovať a prispôsobovať, tak by bolo celkom fajn v tomto niečo navrhnúť.
 

zuzulleta

Hlavný moderátor
Tím Elvenar
Myslím, že tomuto nápadu by si sa nepotešil ani ty sám, keby si musel napríklad na 1-2 týždne niekam odcestovať a nemal prístup k internetu a po návrate by si zistil, že ti zhorela polovica mesta ;). Súhlasím, že najnovšie pridaný prvok - Dobrodružstvá spoločenstiev, je dostatočným spestrením hry a prebudením komunikácie a spolupráce hráčov. Minimálne náš cech poriadne ožil :)
 

DeletedUser518

Guest
Myslím, že tomuto nápadu by si sa nepotešil ani ty sám, keby si musel napríklad na 1-2 týždne niekam odcestovať a nemal prístup k internetu a po návrate by si zistil, že ti zhorela polovica mesta ;). Súhlasím, že najnovšie pridaný prvok - Dobrodružstvá spoločenstiev, je dostatočným spestrením hry a prebudením komunikácie a spolupráce hráčov. Minimálne náš cech poriadne ožil :)
Vedel by som si to zabezpečiť. Hrával som Divoké kmene kde by pri 1-2 dňoch pasivity nastali veľmi veľké problémy. Takže tak... dal by sa zaviesť aj inštitút "zástupu" ako je tomu v iných hrách.
Dobrodružstvá spoločenstiev neriešia pasivitu hráčov, ktorí zanechali hru.
 

zuzulleta

Hlavný moderátor
Tím Elvenar
Neaktívni hráči zaberajúci miesto na mape sú dlhodobý problém, na ktorého riešení sa pracuje.
 

Imiris

Lesný duch
Ibaže na divokých kmeňoch sa zúžitkovalo všetko, aj aktívni aj pasívni hráči :D Som riadne rada, že toto je také piánko :) Ja som to hrala len tak rekreačne, ale otec to svojho času ťahal 6 rokov až kým to nevyhrali :) To som sa radšej venovala spoločenskému životu, ako si nastavovať budíky a vysielať útoky. Tuto je to pohodička. Mňa by tie katastrofy vytočili :D
 

DeletedUser518

Guest
Ibaže na divokých kmeňoch sa zúžitkovalo všetko, aj aktívni aj pasívni hráči :D Som riadne rada, že toto je také piánko :) Ja som to hrala len tak rekreačne, ale otec to svojho času ťahal 6 rokov až kým to nevyhrali :) To som sa radšej venovala spoločenskému životu, ako si nastavovať budíky a vysielať útoky. Tuto je to pohodička. Mňa by tie katastrofy vytočili :D
S tými katastrofami to nemusí byť až také katastrofálne. Možno som použil príliš expresívny výraz. Išlo by o primerane pomalé horenie. Možno by to nemuselo byť ani horenie (ak má niekto fóbiu z ohňa). Stačilo by zvetrávanie budov. Mne tiež momentálne viac vyhovuje takéto pohodičkové popkárenie. "Lezú" mi však na nervy "mŕtvi chrobáci". Nemyslel som to tak, že by povedzme za deň niečo zhorelo. Ale keď niekto nechá mesto bez dozoru povedzme mesiac... Taktiež sa mi to zdá väčšie priblíženie k realite keď budovy zvetrávajú. Vôbec som sem nemyslel vnášať niečo z inej hry (SC) kde to skutočne bolo veľkým mínusom.
Ďakujem za pochopenie.
 

zuzulleta

Hlavný moderátor
Tím Elvenar
Momentálne na oživenie hry a prebudenie aktivity hráčov slúžia rôzne udalosti a súťaže. Ak máš okolo seba na mape veľa "mŕtvych chrobákov", môžeš v nastaveniach hry využiť možnosť presunu na mape. S dlhodobo neaktívnymi hráčmi je to trochu zložitejšie, ale aj na tento problém raz bude riešenie ;). Mne sa napríklad stalo, že som mala rok neaktívneho suseda a teraz ani nie mesiac dozadu sa k hre vrátil, takže možné je naozaj všetko :D.
 

zuzulleta

Hlavný moderátor
Tím Elvenar
Keď si to v nastaveniach hry zaškrtneš, dovolíš systému, aby ťa náhodne presúval po mape. Využívajú to najmä hráči, ktorí sú na okraji mapy alebo majú okolo seba kopu "mŕtvych chrobákov". Akonáhle ťa presunie niekam, kde si so svojim susedstvom spokojný, môžeš túto funkciu vypnúť, aby ťa ďalej nepresúvalo. Počet provincií, ktoré si doteraz okolo seba preskúmal zostane rovnaký aj po presune. Zmení sa len tvoje susedstvo.
 

DeletedUser518

Guest
Mám to začiarknuté hneď od spustenia hry. Presunie ma to automaticky? Zatiaľ ma to nepresunulo a hráči sa v okolí "nehýbu" - okrem jedného, ktorý je členom nášho Spoločenstva. Ako to môžem aktivovať? Ďakujem.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore