• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Diskusia o Pushingu a Blokovaní (BAN) hráčov

AltairMiles

Ukecaný paladin
Napísal som svoj osobný názor a nie názor spolku v ktorom som. Pokiaľ nie je niekto ochotný, schopný a pripravený názor prečítať, pochopiť a rešpektovať, tak nech mlčí a nezapaja sa do diskusie. Ďakujem... :)
 

axa11

Lesný duch
AltairMiles tiež som napísal svoj názor a nikto tu nebude diktovať či sa smie k téme vyjadriť alebo nie a už vôbec nie hráč,Na to právo má jedine admin ak sú porušené pravidlá diskusie.
 

axa11

Lesný duch
Ja byť na strane Innogames zruším dávanie VB cudzím hráčom do divov a ponechám dávanie VB do divov iba samému sebe za nejakú odmenu po vylepšení a na trhu by som zrušil možnosť dávať neférové ponuky.Tým pádom by sa mulťáky nemuseli riešiť,lebo by stratili zmysel.Sorry za spam.
 

AltairMiles

Ukecaný paladin
Ja byť na strane Innogames zruším dávanie VB cudzím hráčom do divov a ponechám dávanie VB do divov iba samému sebe za nejakú odmenu po vylepšení a na trhu by som zrušil možnosť dávať neférové ponuky.Tým pádom by sa mulťáky nemuseli riešiť,lebo by stratili zmysel.Sorry za spam.
Konečne názor, ktorý zastávam aj ja... Na tomto by sa dalo dohodnúť a navrhnúť to vývojárom... A keď chce niekto hrať farm systém, odporúčam na Fb Farmville 2 alebo na Ps 3 a 4 Farming simulation...
 

DeletedUser1033

Guest
Konečne názor, ktorý zastávam aj ja... Na tomto by sa dalo dohodnúť a navrhnúť to vývojárom... A keď chce niekto hrať farm systém, odporúčam na Fb Farmville 2 alebo na Ps 3 a 4 Farming simulation...

Ono myslienka je to pekna, zastavam ju aj ja, no tato hra je v prvom rade spolocenska, preto to vacsina nehra sama ale nachadza sa prave v nejakom spolocenstve. Keby to Inno zrusilo, tak by islo proti svojej vlastnej myslienke. V kazdom pripade je tu hra uz dlho a sama hra to cely ten cas neriesi, priam sa vyhyba tomuto rieseniu, a ako tu uz niekto pisal, posudzuje to len individualne...
 

axa11

Lesný duch
Turnaj si nezahráš,pokiaľ niesi v spoločenstve a samozrejme aj z toho plynúce odmeny nezískaš a tak isto dobrodružstvo je lepšie hrať vo väčšom spolku ako sám.Tým pádom spoločenstvá majú zmysel.

A aby som nezabudol stačilo by potom iba dohliadať aby v jednom spolku nebolo viac ako jeden účet riadený z jednej IP adresy.
 
Naposledy upravené :

AltairMiles

Ukecaný paladin
Spoločenstvo má zmysel a je v poriadku... Treba zabrániť presunu vb mimo účet a obchodovanie na trhu len v pomere 1:1, samozrejme, keď nie je objavený hráč, treba zaplatiť poplatok... Turnaje a Ds nech nechajú na pokoji... Inno games vytvoril hru pre hráčov na roky a nie na pár mesiacov... Nemá zmysel akokoľvek podvádzať a náhliť sa na koniec, hra je stále vo vývine a prinesie nám hráčom ešte veľa zábavy... Nenechajme si tú zábavu pokaziť od pár farmárov a pilotov F1...
 

ap25

Neumlčatelný kňaz
Ahojte , vidím,že sa začala dôležitá téma a aj keď je to chodenie po veľmi tenkom ľade , rád by som taktiež prispel pár slovami. Velmi kvitujem, že ap25 rozprúdil túto diskusiu a súhlasím s ním, že by bolo fér, aby hráči mali potrebné informácie.
Ja sa môžem otvorene priznať, že som svojho času používal farmy na VB kedže to vtedy robil každý dookola, tak som si povedal : prečo nie. Dostal som upozornenie od hernej podpory a odvtedy si dávam veľký pozor, aby v mojích divoch nenastala pushingova situácia ale len výmeny bodov medzi hráčmi.
Tak ako už bolo spomenuté, posudzovanie už čo je pushing a čo nie je nenáleží nám hráčom ale od toho je tu herná podpora ako kontrolný orgán innogames, ktorý maju na tuto hru plné právo , nakolko je ich vlastníctvom a naše herné učty nie su naše, je nám len zapožičaný priestor na zábavu. Tak ako písal kiwa nevidíme do interných záležiitostí hry a nevieme čo oni ako herná podpora musia zohladniť. Bolo by však vhodné ak by sme od hernej podpory alebo od innogamesu dostali nejaké vodítko čoho by sme sa mali pridržat. Kedže v pravidlách je pushing všeobecne zakázaný ale nikde nie je ani pozitívne ani negatívne definovaný . Koli absencii tejto definicie sa tu mnoho hráčov, domnieva, že niekto pushing robit može a niekto nie. Problém je v tom, že hráči su posudzovaný individualne v rámci faktorov ktoré my hráči nepoznáme a preto sa zdá ,že dochádza k tz. zvýhodnovaniu resp. znevyhodnovaniu niektorých hračov, teda akejsi diskriminácii z pohladu iných. Nebodaj korupcii ak si niekto myslí,že by z toho mala herná podpora prospech.

Nieco take ako pozitivne/negativne definovany pushing neexistuje. Bud pushing je, alebo nieje. Staci definovat co pushing je, co vlastne definovane aj mame v §7 Pravidiel hry.

Ja som sa hlavne pytal, ci Endless Chain je pushing. Bolo vysvetlene, ze nieje, pretoze pri Endless Chain sa nemoze stat, ze hrac VB iba dava. Kolko hrac spoluhracom dava totiz aj od spoluhracov dostava.

Za nasledujuce Ta nechcem kritizovat, ani hanit, ani utocit nakolko sa nepozname, ba nechcem hanit ani hernu podporu, kedze ich praca nieje jednoducha, no chcem len objektivne zhodnotit stav:
Priznal si sa k farmam na VB, lebo to vraj "vtedy robil kazdy dookola". Vedz, ze to nerobil kazdy... Vedome si porusil pravidla hry a ziskal vyhodu oproti ostatnym hracom, ktori hraju fer. Ak si mal vedomost o tom, ze niekto pushuje, mal si ho nahlasit hernej podpore. Ak si teda chcel zostat hrat fer...

Herna podpora Ta upozornila, ze pushujes a mozno Ti zrusila aj farmy, ale nic viac. Stale si ostal konecnym uzivatelom vyhod z fariem... A teda stale si v neferovej vyhode oproti ostatnym hracom. Ked to tak vezmem, tak si vlastne ani ziaden trest za to nedostal. Toto vnimam aj ako pochybenie zo strany hernej podpory, ale ako sa herna podpora rozhodla, tak sa rozhodla. Aj ona ma istym sposobom zasluhu na tom, ze niektori hraci pocituju krivdu, ze sa s pushermi nic nerobi...

Spravodlive by bolo, ak by Ti boli "vyhody", ktore si ziskal pushingom odobrate, ba mozno aj niektore divy zrusene, ak by sme chceli slovicko trest uviest do praxe... Neviem vsak, ci herna podpora ma vobec nastroje na to, tresty takouto formou udelovat...
Herna podpora ma moznost vyuzit extremne riesenie a dat Ti BAN, no kedze zohladnuje aj ine faktory, tak Ti odpusti...
Na druhej strane to ma vsak za nasledok to, ze hraci, ktori hraju fer to budu pocitovat a vnimat ako nespravodlivost...
 

ap25

Neumlčatelný kňaz
Ja byť na strane Innogames zruším dávanie VB cudzím hráčom do divov a ponechám dávanie VB do divov iba samému sebe za nejakú odmenu po vylepšení a na trhu by som zrušil možnosť dávať neférové ponuky.Tým pádom by sa mulťáky nemuseli riešiť,lebo by stratili zmysel.Sorry za spam.
Ak by sme zaviedli prispievanie do divov iba samemu sebe, tak to by bola strasna nuda. Ak by sme to vsak obmedzili iba na spolocenstvo, tak to by nebolo zle. Mna bavi prispievat do divov ostatnym a aj to ak ostatni prispievaju mne.

Ak zrusime neferove ponuky, tak prideme o moznost vyuzit princip dopytu a ponuky na trhu. Nakolko by to zabolelo si netrufam odhadnut.

Na druhej strane odhalit pushera predsa nemoze byt az take tazke. Ved je kopec hier, ktore maju implementovane rozne interne mechanizmy odhalovania. A Innogames nieje vynimka, co take Forge of Empires ?

Zjednodusene:
Za nejake casove obdobie porovnat kolko VB hrac dal do divov ostatnym hracom a kolko VB hrac dostal od ostatnych do svojich divov.
Vezmem Hraca A a porovnam kolko VB dal ostatnym hracom na serveri a kolko ostatni hraci dali jemu. Ak mu ostatni hraci dali viac VB ako rozdal samotny Hrac A,pricom rozdiel je viac ako evidentny, blika mi oranzova a pozriem, kolko a aky hraci mu najviac prispievaju, pozriem si progress tych hracov a v pripade, ze je minimalny, vymykajuci sa normalu blika cervena a riesime pushing...

Samozrejme vsetko je o moznostiach a nastrojoch, ake ma herna podpora k dispozicii.
 

ap25

Neumlčatelný kňaz
Turnaj si nezahráš,pokiaľ niesi v spoločenstve a samozrejme aj z toho plynúce odmeny nezískaš a tak isto dobrodružstvo je lepšie hrať vo väčšom spolku ako sám.Tým pádom spoločenstvá majú zmysel.

A aby som nezabudol stačilo by potom iba dohliadať aby v jednom spolku nebolo viac ako jeden účet riadený z jednej IP adresy.
Na IP adresu by som to neviazal, nakolko za jednou verejnou IP adresou sa moze nachadzat viac ludi...
 

axa11

Lesný duch
No hrával som jednu hru dávnejšie a predstav si,že ak chcel niekto hrať cez moju wifinu tú istú hru tak bolo nutné dokonca nahlásiť údaje človeka na firme, až ak firma povolila účet z rovnakej IP adresy až vtedy si mohol účet založiť dotyčný. A trh ?Tak toto nieje trh iba výmena šuriek,ak chceš vidieť ako naozaj vyzerá trh tak si zahraj settlerov.
 

DeletedUser583

Guest
Nieco take ako pozitivne/negativne definovany pushing neexistuje. Bud pushing je, alebo nieje. Staci definovat co pushing je, co vlastne definovane aj mame v §7 Pravidiel hry.

Ja som sa hlavne pytal, ci Endless Chain je pushing. Bolo vysvetlene, ze nieje, pretoze pri Endless Chain sa nemoze stat, ze hrac VB iba dava. Kolko hrac spoluhracom dava totiz aj od spoluhracov dostava.

Za nasledujuce Ta nechcem kritizovat, ani hanit, ani utocit nakolko sa nepozname, ba nechcem hanit ani hernu podporu, kedze ich praca nieje jednoducha, no chcem len objektivne zhodnotit stav:
Priznal si sa k farmam na VB, lebo to vraj "vtedy robil kazdy dookola". Vedz, ze to nerobil kazdy... Vedome si porusil pravidla hry a ziskal vyhodu oproti ostatnym hracom, ktori hraju fer. Ak si mal vedomost o tom, ze niekto pushuje, mal si ho nahlasit hernej podpore. Ak si teda chcel zostat hrat fer...

Herna podpora Ta upozornila, ze pushujes a mozno Ti zrusila aj farmy, ale nic viac. Stale si ostal konecnym uzivatelom vyhod z fariem... A teda stale si v neferovej vyhode oproti ostatnym hracom. Ked to tak vezmem, tak si vlastne ani ziaden trest za to nedostal. Toto vnimam aj ako pochybenie zo strany hernej podpory, ale ako sa herna podpora rozhodla, tak sa rozhodla. Aj ona ma istym sposobom zasluhu na tom, ze niektori hraci pocituju krivdu, ze sa s pushermi nic nerobi...

Spravodlive by bolo, ak by Ti boli "vyhody", ktore si ziskal pushingom odobrate, ba mozno aj niektore divy zrusene, ak by sme chceli slovicko trest uviest do praxe... Neviem vsak, ci herna podpora ma vobec nastroje na to, tresty takouto formou udelovat...
Herna podpora ma moznost vyuzit extremne riesenie a dat Ti BAN, no kedze zohladnuje aj ine faktory, tak Ti odpusti...
Na druhej strane to ma vsak za nasledok to, ze hraci, ktori hraju fer to budu pocitovat a vnimat ako nespravodlivost...

Pozitívna definícia je definicia vymedzujuca čo všetko skutkový stav je, naopak negativna definícia zas ohraničuje čo už predmetný stav nieje. A to v pravidlach nieje.
Dôvod prečo som sa k tomu priznal je ten že sa nechcem tváriť ako farizej že budem kritizovať pusching ked som ho sám kedysi robil. Myslím že tak ako z mojich bodov je to zrejme ale rovnako je to zrejmé aj u iných, tak na čo zatlkať a tvariť sa že ja nič ja muzikant. Jednoducho nechcem sa hrať na niečo čo niesom ako niektorí iný hrači.
Ano herna podpora zrušila farmy a pre mna to bolo dostatočné upozornenie že s tým mam prestať . Že mi neboli zrušene divi to máš pravdu neboli, ale rovnako neboli body ani divi odobraté ani hráčom v iných spolkoch (a ano aj v tom tvojom) u ktorých je taketo dotovanie tak isto jasné.
 

kiwa

Community Manager
Tím Elvenar
Keby sa vymedzili "presné" pravidlá čo je a čo nie je pushing vyzeralo by to "rovnako".

Ak Vám poviem, že pushing je ak ty vložíš do divu niekoho viac ako 100VB a on tebe dá iba 50, tak by hráči dávali 99...


Pushingom sa definuje nevyvážený prevod herných prostriedkov (suroviny, vedomostné body, a pod.) z jedného účtu na druhý, a to aj v prípade, že dané účty nepatria rovnakému hráčovi.

Samozrejme ak vy vložíte 10 a dostanete 8 samozrejme, že pushing to nieje - aj keď by niekto mohol tvrdiť, že je to nevyvážený prevod. Každá herná podpora má svoje postupy akým sa riadi aby sa pravidlá dodržiavali :)
 

ap25

Neumlčatelný kňaz
Pozitívna definícia je definicia vymedzujuca čo všetko skutkový stav je, naopak negativna definícia zas ohraničuje čo už predmetný stav nieje. A to v pravidlach nieje.
Dôvod prečo som sa k tomu priznal je ten že sa nechcem tváriť ako farizej že budem kritizovať pusching ked som ho sám kedysi robil. Myslím že tak ako z mojich bodov je to zrejme ale rovnako je to zrejmé aj u iných, tak na čo zatlkať a tvariť sa že ja nič ja muzikant. Jednoducho nechcem sa hrať na niečo čo niesom ako niektorí iný hrači.
Ano herna podpora zrušila farmy a pre mna to bolo dostatočné upozornenie že s tým mam prestať . Že mi neboli zrušene divi to máš pravdu neboli, ale rovnako neboli body ani divi odobraté ani hráčom v iných spolkoch (a ano aj v tom tvojom) u ktorých je taketo dotovanie tak isto jasné.
Problem je, ze to sa asi presne vymedzit neda, kedze aj hra sa casom meni a pridavaju nove herne prvky, preto je pushing v pravidlach definovany tak ako je, co najuniverzalnejsie... Je na nas hracoch pytat sa hernej podpory ak je nieco nejasne...

Tym priznanim si siel s kozou na trh, co kvitujem, no musel si cakat nejaku reakciu....
A inak ten moj comment nepatril len Tebe, ale vsetkych pusherom, co ste tento herny svet dodr.ali....

BTW, co sa tyka pusherov v mojom spolku, rad by som si o tom s Tebou pokecal, no offline pls., lebo mam taky dojem aj z vyjadreni Tvojich spoluhracov, ze vam nieco vadi a mna by zaujimalo o co ide ... Kludne pis spravu ...
 

Elvenar

Neumlčatelný kňaz
Prečítané to tu mam všetko,že tu vernejne niekto prizná o zámernom porušení VOP to je viac než drzé a nebudem sa k tomu viac vyjadrovať.Je to vlastne to prvé na čo ma hra nasmerovala pri prvom prihlasení,založení účtu že hráč može mať len jeden účet.Neviem síce prečo ak by som chcel poctivo hrať aj za druhú rasu,ale v poriadku.To,že sú ludia nefér voči ostatným hovorí iba samo o ich charakteru.Je to žalostne málo ak sa spoločnosť voči takýmto hračom postaví len zo zdvihnutím prstom.Ako je o takíchto osobách známe znova si nájdu klučky ako to tu "chytrácky" obchádzať.Nechcem písať čo by mali spraviť,no za takéto prevazdanie bodov už to čo som napísal tu v prvom príspevku.Hned natvrdo pozadku.Pretože to nerobia z nevedomosti,ale úmyslom a nič im nebude brániť v tom aby si vytvorili nové farmy a nimy si prispievali medzi sebou./ako keby bol niekto nahlavu padnutý/
Obchodovanie by som ako zneužitie nevidel v nevýhodných ponukách no kedže tu máme takých ludí akích mame tak tam sa to dá tiež multiučtamy zneužiť.No,ale to by sa malo dať tiež vyzistiť.

Dalej k tomu kolobehu čo tu píšete,je to pekné poznám to s iným nazvom a z inej hry,no v našom spoločenstve to nerobíme i ked taký navrh padol,a nikomu v tom brániť nebudem ani by som nemohol.Sami si prispievame bodmy a ked sa blížime k uzavretiu tak dáme info koli odmenám.To že mi niekto prispeje viac ako aj 100vkou je to jeho vec a ak stojí na výzkume a chceamť nejaké runy,alebo to spravý aj z vdaku a mal by byť za to potrestaný tak by to ním pekne zamávalo.
Je to ako s doskovou hrou,bud si ju budeme vážiť,alebo ju dočmárame.
 
Naposledy upravené :

Marcus86

Ukecaný paladin
1) Sledovanie hráčov podľa IP adries je nezmysel, ak neviete prečo, tak si trochu naštudujte ako IP funguje.
2) Každá hra má svoje "nedostatky" a "cielene neošetrené chyby", ale to nie je nič zlé, práve naopak, podporuje to kreativitu hráčov a spoločenstiev, čo je určite pozitívum, ale pripúšťam, že zároveň môže dať hráčom možnosť uľahčovať si hru. Kde je hranica? Ťažko povedať.

Predovšetkým bez takýchto "nedostatkov" by nikdy nevzniklo:
  • tzv. kolečko, kde si hráči môžu navzájom vymieňať VB a krásne to podporuje ducha spoločenstva (ak to nepoznáte, tak určite vyskúšajte)
  • podpora slabších hráčov v tzv. škôlke (v inom spoločenstve sme mali dokonca pravidlo, že všetci členovia musia podporovať pravidelne hráčov iného slabšieho spoločenstva, uvažovalo sa dokonca o boost programe, kedy by slabší hráč prišiel do silného spoločenstva za odmenu napr. za prvé miesto v turnaji škôlky). Toto by sme mohli bezpochyby nazvať pushingom, ale v skutočnosti to tak vôbec nie je.
  • osobne som viackrát zadotoval surovinami iné účty, rádovo v státisícoch jednotiek, pretože som sa tak rozhodol a čo budem robiť so surovinami je myslím si, že ešte moja vec. Pre istotu dám príklad. Ku nám do spoločenstva prišiel slabší hráč (mal asi 20 000 bodov) a mal postavené nepodporované manufaktúry, ktoré sa nesmierne bál zbúrať. Tak som mu navrhol, že za každé zbúranie nepodporovanej manufaktúry dostane odo mňa danú komoditu v množstve 100 000 jednotiek, ako bolestné (čo je pre mňa bezvýznamná čiastka).
  • dokončenie divu, ak hráč má voľného staviteľa a napíše do chatu, že potrebuje tam ešte pár VB na dokončenie, tak bežne mu to hráči odkliknú grátis. Znovu toto podporuje budovanie dobrého a kamarátskeho spoločenstva.
  • bežný a cítiaci tovar vymeniť nevýhodne s iným hráčom, ktorý ho práve potrebuje, napríklad na výskum, obzvlášť ak je ho veľký nedostatok. V prípade cítiaceho tovaru je to aj fakt, že u mňa by sa akurát v noci zbytočne rozpadol. Znovu je to ale moje slobodné rozhodnutie a štýl hry, ktorý mi vyhovuje.
  • Rovnako je iba moje rozhodnutie, že komu na trhu odkliknem ponuku a komu nie a za aký pomer. Ak sa istá hráčka do vás pravidelne obúva a potom sa spýta, že prečo jej neodkliknete tiež ponuky na trhu, tak čo na to akože povedať?
Ak hráč má viacero herných účtov, ale zároveň je sám (bez spoločenstva), tak je to pre mňa zvláštne, že prečo to tak hrá, ale v podstate neprekáža mi to. V spoločenstve by takýto hráč ale mohol byť problémom, ak by to bolo na úkor daného spoločenstva. Spoločenstvo je a má byť o vzájomnej pomoci a spolupráci (toto by som pushingom nenazýval). Veď prečo inak byť v spoločenstve?

Ak sú tu hráči, čo chcú mať rádovo hneď niekoľko účtov, tak prosím, keď na to majú čas a nie je to na úkor iných hráčov, ale mňa by takáto hra nebavila a časom by som pravdepodobne z hry aj odišiel.

Kupovanie si akciových balíkov, magických budov, či dokončenie výroby za diamanty je potom podľa vás tiež pushing? Nemyslím si, hoci je to boostovanie hráča už vo svojej podstate.

Skôr by som riešil problém s mŕtvymi účtami (nech majú aj vysoké bodové skóre), lebo prečo riešiť hráčov, čo hrajú aktívne a v podstate vytvárajú túto hernú komunitu, ale nevšímať si už účty bez akejkoľvek aktivity. Ak máš 50 susedov a aktívnych je sotva 5, tak je to skutočne výhra. Kostlivci sú závažnejším problémom každej online hry a nie hráči, ktorí tvoria hráčsku komunitu. Nemyslíte?
 
Naposledy upravené :

Fleur

Lesný duch
Kupovanie si akciových balíkov, magických budov, či dokončenie výroby za diamanty je potom podľa vás tiež pushing? Nemyslím si, hoci je to boostovanie hráča už vo svojej podstate.

Mňa napríklad trápi práve toto o_O vývojári samotný nás týmto rozdeľujú do dvoch skupín, čo podľa mňa nieje vôbec fér od nich, prečo niekomu strkajú akciové balíčky každú chvíľu a niekomu za celú hru ani raz? prečo mám ja kupovať niečo za 50eur čo majú ostatný za 20eur? myslím, že aj toto by sa malo riešiť, lebo takto majú hráči s akciami obrovskú výhodu pred hráčmi bez akcií :(:(:oops:
 

Elvenar

Neumlčatelný kňaz
Markus86 stále ti uniká zrejme v chápaní prví bod hry kde jasne píšu že možeš mať len jeden učet,a to určite nieje preto,aby ťa omedzovali,ale koli tomu,aby to bolo jasné dané,a vyhli sa nedorozumeniam ak náhodou by niekto nevedel o tom,že ak ho potom napadne si takto vypomáhať,že o tom nevedel že je to nepovolené.
Ten tvoj druhý bod kde spomínaš "cielene neošetrené chyby" ktoré navádzaju ku kreativite hráčou,by som skor nazval nepriame navadzanie k porušovaniu VOP v tejto diskusii.To ti zrejme tiež nenapadlo,ale ako si vypomocť multiučtamy a nazvať to kreativitou,tak to moc kreatívne teda nieje.Ak chceme byť kreatívny tak budme,ale vo fairplay.
A čo to tu splietaš o pushingu za kupovanie akciovích balíkou a použivania dia??Aha chápem ved vy to tu ťahate s tou vašou"multi" hernou komoditou a tí čo tu podla teba pushujú za nakupenu hernu menu a balíčkou by mali byť potrestaný.To znie uplne fantasticky.Mal by si tento návrh poslať do innogames,
a pripomenúť im toto čo si napísal tiež:
Ak sú tu hráči, čo chcú mať rádovo hneď niekoľko účtov, tak prosím, keď na to majú čas a nie je to na úkor iných hráčov, ale mňa by takáto hra nebavila a časom by som pravdepodobne z hry aj odišiel.
Dalej:
Skôr by som riešil problém s mŕtvymi účtami (nech majú aj vysoké bodové skóre), lebo prečo riešiť hráčov, čo hrajú aktívne a v podstate vytvárajú túto hernú komunitu, ale nevšímať si už účty bez akejkoľvek aktivity. Ak máš 50 susedov a aktívnych je sotva 5, tak je to skutočne výhra. Kostlivci sú závažnejším problémom každej online hry a nie hráči, ktorí tvoria hráčsku komunitu. Nemyslíte?
Nie nenyslím si,ale skor opak je pravda.
 
Naposledy upravené moderátorom:

Marcus86

Ukecaný paladin
Elvenar: Toto a ostatné podobné tvoje poznámky v reakcii radšej nekomentujem a druhýkrát si láskavo takéto poznámky odpusť. A ak sa ti táto hra nepáči, nech sa páči, môžeš odísť. Inak poriadne si prečítaj, čo som napísal. O navádzaní na vytváranie multiúčtov nič nepíšem, iba konštatujem situáciu v Elvenare a môj postoj k tomu.

Inak čo keby si namiesto kritizovania a urážania druhých hráčov radšej hľadal spôsob ako túto hru zlepšiť? Ja sa o to snažím v našom spoločenstve cez vzájomnú pomoc a spoluprácu hráčov i za cenu, že to nebude vždy rovnocenná výmena. Keď silnejší hráč podporí slabšieho hráča v spoločenstve, tak je to podľa mňa v poriadku i za cenu, že je to pre toho silnejšie hráča nevýhodné, ale to ešte nie je pushing. A je mi úplne jedno, čo si o tom myslíš.

Fleur: Dobrá poznámka. Skôr by som ale prijal, keby budovy, ktoré môžeš získať iba za diamanty, by mali aj svoje free verzie, trebárs za oveľa vyššiu cenu v surovinách, napríklad za najdrahší tovar. Stálo by ťa to oveľa viac námahy a času, ale mohol by si ju získať i zadarmo bez nutnosti platiť diamantami.

Zároveň chápem, že efektívnejšia magická budova za diamanty je v podstate ich marketingový model, ktorým sa zaplatí extra práca vývojárov, čo je fér i voči nim. Dá sa na to pozrieť z dvoch strán, buď je to rozdeľovanie hráčov do dvoch skupín alebo je to viditeľná odmena od vývojárov za to, že si finančne podporil vývoj hry, čo je tiež v poriadku.

Akcie by mali byť rovnako rozdelené, ak to tak nie je, tak môže ísť o bug. To by bolo potrebné preskúmať. Akurát, čo som si všimol, tak niekedy akciové ponuky sa neobjavujú úplne všetkým hráčom naraz, ale v rôznom časovom rozostupe.
 
Naposledy upravené moderátorom:

Elvenar

Neumlčatelný kňaz
Elvenar: Toto a ostatné podobné tvoje poznámky v reakcii radšej nekomentujem a druhýkrát si láskavo takéto poznámky odpusť. A ak sa ti táto hra nepáči, nech sa páči, môžeš odísť. Inak poriadne si prečítaj, čo som napísal. O navádzaní na vytváranie multiúčtov nič nepíšem, iba konštatujem situáciu v Elvenare a môj postoj k tomu.

Takže znovu niečo fantastické s tvojej hlavičky vyšlo.To že sa mne nepáči,že ludia nehraju poctivo mám odísť ja,aby som im nekazali zabavu s multiučtmy? :DD A oni sem načo liezly,ked vedia že fair play pre nich nieje??
Ten tvoj druhý bod kde spomínaš "cielene neošetrené chyby" ktoré navádzaju ku kreativite hráčou,by som skor nazval nepriame navadzanie k porušovaniu VOP v tejto diskusii.
nedostatky+cielene neošetrené chyby aby sme boli presnejší a ešte akože moj atak na tvoju osobu z obvinenia navádzania-že je tam písané aj ako nepriame navádzanie a to nepriame si možeš zvýrazniť a skusiť rozlúskať.
Inak čo keby si namiesto kritizovania a urážania druhých hráčov radšej hľadal spôsob ako túto hru zlepšiť? Ja sa o to snažím v našom spoločenstve cez vzájomnú pomoc a spoluprácu hráčov i za cenu, že to nebude vždy rovnocenná výmena. Keď silnejší hráč podporí slabšieho hráča v spoločenstve, tak je to podľa mňa v poriadku i za cenu, že je to pre toho silnejšie hráča nevýhodné, ale to ešte nie je pushing. A je mi úplne jedno, čo si o tom myslíš.
Túto vetu si zrejme preskočil:
Obchodovanie by som ako zneužitie nevidel v nevýhodných ponukách no kedže tu máme takých ludí akích mame tak tam sa to dá tiež multiučtamy zneužiť.
Takže ak sa jedná o dvoch ludí ktorí si pomožu "silnejší" slabšiemu" tak to pushing nieje.Si tu vetu fakt preskočil,alebo znova nepochopil?Apropo,tiež pomáham braním nevýhodných ponúk v spoločenstve.
 
Hore