• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Diskusia o Pushingu a Blokovaní (BAN) hráčov

ap25

Neumlčatelný kňaz
Ahojte,

myslím, že týmto asi otváram "Pandorinu skrinku", no chcel by som vedieť:

Aký máte názor na blokovanie (ban) hráčov za "pushing" ?
Či s tým už máte skúsenosť a akú?
Myslíte si, že bol BAN oprávnený ?

Pointou je nájsť mechanizmus a možno pomôcť Elvenar tímu s nápadmi ako odhaľovať hráčov, ktorí vedome využívajú takzv. push účty (farmy) a blokovať len tých.

Chcel by som vás poprosiť, veďme túto diskusiu s nadhľadom, bez emócií a slušne voči sebe navzájom a držme sa témy ....
 

Elvenar

Neumlčatelný kňaz
Takže,pushing-takzvané zneužívanie multiúčtov je v hrách nepovolené a malo by to byť aj vo VOP.Vývojary respektíve "správcovia" hry by mali toto zneužívanie porušovanie VOP trestať.V hrách to býva odobraním cti,BZ a pod.Pri zistení opakovaného zneužitia permabanom na hl.učet.Tu by som takúto vec videl s potrestaním odobratých všetkých urovní na všetky SD.Po druhý krát permaban.
 

kiwa

Community Manager
Tím Elvenar
Nájsť mechanizmus pre Elvenar tím nie je vo vašej možnosti ani komeptencii, nakoľko nepoznáte interné systémy hry.
Ak sa chcete baviť o pushing účtoch, tento smer diskusie vynechajte.
 

kiwa

Community Manager
Tím Elvenar
A preistotu Vám zverejním pravidlo:
13. Diskusia o trestoch a ticketoch od hernej podpory
Je prísne zakázané na fóre diskutovať o herných trestoch, alebo o komunikácii s hernou podporou. Takéto témy/príspevky budú zmazané. Za takéto správanie môže byť udelený aj náležitý trest.
 

ap25

Neumlčatelný kňaz
kiwa,
dakujem za upozornenie.

Elvenar,
uplne s Tebou suhlasim, co si napisal.

Dokonca na pushing mame aj paragraf v pravidlach hry:

§7 Podporujúce účty, tzv. ,,pushing''

Je zakázané riadiť podporujúci účet. Termínom pushing sa definuje nevyvážený prevod herných prostriedkov (suroviny, vedomostné body, a pod.) z jedného účtu na druhý, a to aj v prípade, že dané účty nepatria rovnakému hráčovi.


Viete mi ale niekto vysvetlit, co znamena ten nevyvazeny prevod hernych prostriedkov ?
 
Naposledy upravené :

kiwa

Community Manager
Tím Elvenar
Nevyvážený prevod herných prostriedkov sa chápe napríklad, že hráč vloží všetky svoje vedomostné body do staroveké divu inému hráčovi. Toto vkladanie sa musí opakovať častejšie, a druhá strana nevymieňa dané body späť. Tým pádom jeden účet má vo svojom dive väčšie množstvo a tak môže rýchlejšie robiť vylepšenie.

Tak isto sa za pushing môže považovať dávanie na trhovisko veľmi nevýhodné ponuky, aby sa na tom obohatil jeden účet.
Samozrejme, aj tu sa jedná o pravidelné ponuky za účelom zvýhodnenia hráča.
 

ap25

Neumlčatelný kňaz
Nevyvážený prevod herných prostriedkov sa chápe napríklad, že hráč vloží všetky svoje vedomostné body do staroveké divu inému hráčovi. Toto vkladanie sa musí opakovať častejšie, a druhá strana nevymieňa dané body späť. Tým pádom jeden účet má vo svojom dive väčšie množstvo a tak môže rýchlejšie robiť vylepšenie.

Hmm,

Co v pripade ak si v spolocenstve pravidelne pomocou mechanizmu "Endless Chain" (https://www.gamersgemsofknowledge.com/about-ancient-wonders) vkladame do divov VB v ramci spolocenstva. Robime to aj kvoli odmenam za dokoncenie divu spoluhracov, aby zbytocne neprepadali hre. .

Pri tomto mechanizme sa pokojne moze stat, ze hrac A dostane od hraca B viac bodov, ako hrac B od hraca A, kedze hrac A prispel aj hracovi C.
Koniec koncov su vsak VB stale rovnomerne rozdelene medzi vsetkymi zucastnenymi v Endless Chain.

Je toto pushing ?
 

AltairMiles

Ukecaný paladin
Hmm,

Co v pripade ak si v spolocenstve pravidelne pomocou mechanizmu "Endless Chain" (https://www.gamersgemsofknowledge.com/about-ancient-wonders) vkladame do divov VB v ramci spolocenstva. Robime to aj kvoli odmenam za dokoncenie divu spoluhracov, aby zbytocne neprepadali hre. .

Pri tomto mechanizme sa pokojne moze stat, ze hrac A dostane od hraca B viac bodov, ako hrac B od hraca A, kedze hrac A prispel aj hracovi C.
Koniec koncov su vsak VB stale rovnomerne rozdelene medzi vsetkymi zucastnenymi v Endless Chain.

Je toto pushing ?
Aký je tvoj názor na hráča, ktorý nedrží svoje vb na svojom účte a nedrží ich ani v divoch spoločenstva, ktorému sám velí.... chcel by si takého hráča za veliteľa?
 

Imiris

Lesný duch
Pri ten endless chain (my to voláme kolobeh) by to podľa mńa nemuselo robiť zle, keď si vezmeš, tak je veľmi nepravdepodobné, žeby nejaký hráč zapojený do kolečka nedal nič žiadnému zo zapojených. Ja som veľký fanda kolobehov, je to úplne geniálna vec, ako si pomáhať a rýchlejšie rásť a nenechať nič prepadnúť tak, aby to bolo fér. Lebo ruku na srdce, hlavne pri vyšších úrovňach divov je veľmi výnimočné, ak vám tam niekto dá aspoň tolko, kolko dostane späť. Takto sa to rozoberie aspoň spravodlivo a ak by toto niekto nazval puschingom, tak by ma dosť naštval. Hlavne, ak počas dobrodružstva je potrebné body meniť na odznaky a už vidíte, ako by ich niekto láskyplne a nezištne daroval inému, aby získal odznak...
 

AltairMiles

Ukecaný paladin
Pri ten endless chain (my to voláme kolobeh) by to podľa mńa nemuselo robiť zle, keď si vezmeš, tak je veľmi nepravdepodobné, žeby nejaký hráč zapojený do kolečka nedal nič žiadnému zo zapojených. Ja som veľký fanda kolobehov, je to úplne geniálna vec, ako si pomáhať a rýchlejšie rásť a nenechať nič prepadnúť tak, aby to bolo fér. Lebo ruku na srdce, hlavne pri vyšších úrovňach divov je veľmi výnimočné, ak vám tam niekto dá aspoň tolko, kolko dostane späť. Takto sa to rozoberie aspoň spravodlivo a ak by toto niekto nazval puschingom, tak by ma dosť naštval. Hlavne, ak počas dobrodružstva je potrebné body meniť na odznaky a už vidíte, ako by ich niekto láskyplne a nezištne daroval inému, aby získal odznak...
Kolobehy sú v poriadku, pretože aj v eventoch bývajú úlohy tipu, daruj VB do divu iného hráča a nie do svojho... keby som pri vkladaní vb do vlastného divu dostal odmenu ( runy a vb-čka), tak ani 1 vb neopustí môj účet... ale realita je taká aká je... keď chceš získať runy a vb ako bonus musíš vkladať do divov iných hračov...
 

ap25

Neumlčatelný kňaz
Aký je tvoj názor na hráča, ktorý nedrží svoje vb na svojom účte a nedrží ich ani v divoch spoločenstva, ktorému sám velí.... chcel by si takého hráča za veliteľa?
Sice offtopic ale:
Neprinalezi mi vyjadrovat sa na ucet inych hracov. Kazdy hra Elvenar tak ako uznava za vhodne a ako mu to vyhovuje. Kazdy ma pravo slobodne sa rozhodnut akym stylom chce hrat (podla pravidiel hry samozrejme) a v akom spolocenstve zotrvat. Spolocenstvo, teda skupina ludi, ktori zdielaju istu filozofiu a timoveho ducha, ma pravo rozhodnut sa akeho hraca medzi sebou chce, alebo nechce. Nikto nieje k spolocenstvu "nohou prikovany"...

Teda ak Vam nevyhovuje styl hry velitela spolocenstva, pricom si myslim, ze velitel samotny by mal ist vsetkym vzorom, zalozte alebo najdite si spolocenstvo, ktore Vam bude vyhovovat...
 

ap25

Neumlčatelný kňaz
Hmm,

Co v pripade ak si v spolocenstve pravidelne pomocou mechanizmu "Endless Chain" (https://www.gamersgemsofknowledge.com/about-ancient-wonders) vkladame do divov VB v ramci spolocenstva. Robime to aj kvoli odmenam za dokoncenie divu spoluhracov, aby zbytocne neprepadali hre. .

Pri tomto mechanizme sa pokojne moze stat, ze hrac A dostane od hraca B viac bodov, ako hrac B od hraca A, kedze hrac A prispel aj hracovi C.
Koniec koncov su vsak VB stale rovnomerne rozdelene medzi vsetkymi zucastnenymi v Endless Chain.

Je toto pushing ?

Kiwa,
viete sa k tomuto prosim vyjadrit z pohladu pravidiel hry ?
 

kiwa

Community Manager
Tím Elvenar
Kiwa,
viete sa k tomuto prosim vyjadrit z pohladu pravidiel hry ?

Samozrejme darovanie je dovolené /veľmi žiadúce/ a je jasné, že nie každý hráč nevracia body.

Z tohto hľadiska je to všetko v poriadku - skôr máme na mysli, že ak jeden hráč má body v divoch od všetkých hráčov (v spoločenstve) , pritom on nič nevkladá.
 

AltairMiles

Ukecaný paladin
Sice offtopic ale:
Neprinalezi mi vyjadrovat sa na ucet inych hracov. Kazdy hra Elvenar tak ako uznava za vhodne a ako mu to vyhovuje. Kazdy ma pravo slobodne sa rozhodnut akym stylom chce hrat (podla pravidiel hry samozrejme) a v akom spolocenstve zotrvat. Spolocenstvo, teda skupina ludi, ktori zdielaju istu filozofiu a timoveho ducha, ma pravo rozhodnut sa akeho hraca medzi sebou chce, alebo nechce. Nikto nieje k spolocenstvu "nohou prikovany"...

Teda ak Vam nevyhovuje styl hry velitela spolocenstva, pricom si myslim, ze velitel samotny by mal ist vsetkym vzorom, zalozte alebo najdite si spolocenstvo, ktore Vam bude vyhovovat...
Nemôžem odpovedať za všetkých členov nášho spolku ale ja som zo svojím veliteľom spokojný. Nemal som na mysli svojho veliteľa ale človeka, ktorý stojí za velením iného účtu a ktorý sústavne porušuje pravidla hry tým, že vkladá veľký objem vb do divov mimo svoj účet a svoj spolok. Na otázku si nedokázal odpovedať priamo ale vyhýbavo ako nejaký politik.
 

ap25

Neumlčatelný kňaz
Nemôžem odpovedať za všetkých členov nášho spolku ale ja som zo svojím veliteľom spokojný. Nemal som na mysli svojho veliteľa ale človeka, ktorý stojí za velením iného účtu a ktorý sústavne porušuje pravidla hry tým, že vkladá veľký objem vb do divov mimo svoj účet a svoj spolok. Na otázku si nedokázal odpovedať priamo ale vyhýbavo ako nejaký politik.

Vyjadril som sa tak ako som uznal za vhodne a stale si myslim, ze mi neprinalezi vyjadrovat sa k inym ludom, kedze neviem koho mas na mysli.
Ak si spokojny s velitelom a spolocenstvom, v ktorom sa nachadzas, tak o co tu vlastne ide? A preco sa to snazis riesit so mnou ?
 

axa11

Lesný duch
AltairMiles Nechápem čo sa starieš do iných hráčov ako hrajú.Ja to ich vec nie,ak porušujú pravidlá je tu od toho iná kompetentná osoba.Nie ty ani nikto iný z hráčov.Pozri váš spolok a staraj sa tam, ja tu nebudem písať, ale u vás tiež nieje všetko košér ked už tak.Možno teraz je, ale nebolo a to viem určite, kedže som v tom spolku niekedy hral a viem ako hrali a oni to vedia poniektorí tiež čo som im vyčítal a prečo som nakoniec odišiel.A prečo odišiel nakoniec aj veliteľ čo ten spolok založil.
 

DeletedUser583

Guest
Ahojte , vidím,že sa začala dôležitá téma a aj keď je to chodenie po veľmi tenkom ľade , rád by som taktiež prispel pár slovami. Velmi kvitujem, že ap25 rozprúdil túto diskusiu a súhlasím s ním, že by bolo fér, aby hráči mali potrebné informácie.
Ja sa môžem otvorene priznať, že som svojho času používal farmy na VB kedže to vtedy robil každý dookola, tak som si povedal : prečo nie. Dostal som upozornenie od hernej podpory a odvtedy si dávam veľký pozor, aby v mojích divoch nenastala pushingova situácia ale len výmeny bodov medzi hráčmi.
Tak ako už bolo spomenuté, posudzovanie už čo je pushing a čo nie je nenáleží nám hráčom ale od toho je tu herná podpora ako kontrolný orgán innogames, ktorý maju na tuto hru plné právo , nakolko je ich vlastníctvom a naše herné učty nie su naše, je nám len zapožičaný priestor na zábavu. Tak ako písal kiwa nevidíme do interných záležiitostí hry a nevieme čo oni ako herná podpora musia zohladniť. Bolo by však vhodné ak by sme od hernej podpory alebo od innogamesu dostali nejaké vodítko čoho by sme sa mali pridržat. Kedže v pravidlách je pushing všeobecne zakázaný ale nikde nie je ani pozitívne ani negatívne definovaný . Koli absencii tejto definicie sa tu mnoho hráčov, domnieva, že niekto pushing robit može a niekto nie. Problém je v tom, že hráči su posudzovaný individualne v rámci faktorov ktoré my hráči nepoznáme a preto sa zdá ,že dochádza k tz. zvýhodnovaniu resp. znevyhodnovaniu niektorých hračov, teda akejsi diskriminácii z pohladu iných. Nebodaj korupcii ak si niekto myslí,že by z toho mala herná podpora prospech.
 
Hore