• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Zmena obrázku počas načítania hry

Marcus86

Ukecaný paladin
Navrhujem zmeniť obrázok, ktorý sa zobrazuje počas načítania hry. Aktuálne sa pri prihlásení do herného sveta zobrazuje obrázok podľa toho, že za akú rasu hráte (ľudia alebo elfovia). Prípadne je tam obrázok z eventu, čo ma viedlo k myšlienke, že prečo by sa nemohol defaultný obrázok (ľudia, elfovia) meniť napríklad podľa kapitoly, v ktorej sa hráč práve nachádza. Prvých päť kapitol by znázorňovalo postup hráča podľa zvolenej rasy. Ostatné kapitoly by mohli potom zobrazovať spriatelenú rasu, ktorú hráč práve skúma. Keby potom hráč prešiel z jednej kapitoly na druhú, tak zmenil by sa mu aj obrázok pri načítaní hry, čo by hneď odzrkadľovalo jeho postup v hre. Hoci po poslednej aktualizácii mám pocit, že hra zamŕza o niečo menej ako predtým, ale ak ju mám stále reštartovať, tak nech sa aspoň je na čo pozerať. :)
 

Shanigan

Lesný duch
Hm preboha nie, graficky je táto hra už naozaj preťažená. My čo nemáme špičkové stroje a používame ich aj na prácu ,máme už teraz problém s grafikou hry . ak ešte pridajú toto, tak zbohom elvenar .Už teraz musím viackrát reštartovať ,v čase keď hrá väčšina hráčov .... preto sa snažím hrať skoro ráno alebo neskoro večer ,je to dosť hlúpe , veď hrám pre potešenie a nie pre povinnosť ...
 

axa11

Lesný duch
To máš jedno, aj tak budeš pozerať na obrázok niekoľko týždnov pokial prejdeš do dalšej kapitoly.:D
 

Marcus86

Ukecaný paladin
Neboj sa. Po grafickej stránke je táto hra náročná, v tom s tebou úplne súhlasím, ale nemyslím si, že práve obrázok pri vstupe do hry by mal na to zásadnejší vplyv. Obrázok sa ti musí načítať, či chceš alebo nechceš. Takže je v podstate úplne jedno, že ako ten obrázok bude vyzerať.

Máš ale pravdu, že táto hra by si žiadala optimalizáciu i pre staršie a slabšie zariadenia, prípadne možnosť vypnúť náročné grafické prvky. Osobne mám grafiku nastavenú vždy na najnižšiu možnú a animácie vypnuté. Možno prechodom na novšiu technológiu ako je Flash sa dočkáme značného zlepšenia a zrýchlenia hry. Uvidíme.

Axa. Vždy je to lepšie ako sa pozerať celý rok na ten istý. :D
 

Shanigan

Lesný duch
lenže milý Marcus, server musí mať poruke všetky obrázky a kým si vyberie pre toho ktorého hráča,tak to bude sranda.... už teraz sme viacerí mrzutí ,ako dlho trvá /ak je to v období keď hrá najviac hráčov / kým otvorí hru... čo už potom. najmä ak bude musieť vyberať pre každého iný obrázok.....no ale je to na vývojároch, že :)
 
Naposledy upravené :

DeletedUser518

Guest
Myslel som že moja mašinka je stará haraburda čo patrí do šrotu. Ale ako čítam tak na tom nie je až tak zle. Nepovažoval som túto hru za nejak extra graficky náročnú. Používam Elvenar ako šetrič obrazovky na druhom monitore :p . Ten nápad s tými obrázkami sa mi páčil. Už mám ten "starý" príliš okukaný. Ale keď to robí problémy tak radšej nie. Mohli by ho však občas vymeniť.
 

gmail

Lesný duch
mne sa nápad so zmenou obrázku páči - grafika je v tejto hre naozaj veľmi vydarená
 

DeletedUser13

Guest
Aj ja som za zmenu čím viac iných obrázkov tým lepšie.
 

Marcus86

Ukecaný paladin
Server musí tak, či tak zistiť o tebe nejaké základné info. Už minimálne len to, že či ti ten úvodný obrázok má zobraziť pre rasu ľudí alebo elfov. Čo znamená, že túto operáciu už tak či tak vykoná. Toto na chod aplikácie nemôže mať žiaden zásadnejší vplyv (osobne si myslím, že nepríde k žiadnej zmene v rýchlosti aplikácie, naozaj nevidím k tomu žiaden dôvod, čo môžem povedať, nakoľko sa trochu v tomto sektore tiež pohybujem). Keď hrá veľký počet hráčov naraz a hra je potom celá spomalená, tak na to má vplyv niečo iné, nie systém overenia, že ktorý hráč sa práve prihlásil. Rozumiem, že vývojári chcú mať aplikáciu celkom pod kontrolou a zabezpečiť ju pred útočníkmi, ktorí by chceli podvádzať v hre, ale má to potom taktiež vplyv na rýchlosť a náročnosť hry (to je však už trochu iná téma).
 

Shanigan

Lesný duch
Marcus86 ,to čo som napísala, je zo skúsenosti :) Nie som programátor ani tomu nerozumiem, ale boli časy keď som od nich očakávala rôzne riešenia pre svoju prácu s programom a vtedy mi dosť "otlkali" o hlavu ,že aj keď sú to čísla, predsa ich je treba veľa ... ale toto my nerozriešime.
Hmmmm, adminovia kde ste ? Ani jeden z vás sa k tomuto nevyjadril :p Dá sa ,nedá sa :) ako vidím okrem mňa ostatní sú nadšení :)
 
Naposledy upravené :

Marcus86

Ukecaný paladin
V tom s tebou súhlasím, mali by sa vyjadriť vývojári. A ďakujem, že reaguješ na moje správy. Kedže si myslím, že je to zaujímavý nápad, tak musím si ho vedieť aj obhájiť a na to potrebujem zástancov druhého tábora. :D

Tie čísla sú mimochodom irelevantné. Ak sa chce, tak dá sa pozmeniť kód, aby to fungovalo. Ak sa nechce, zvolí sa najjednoduchšia a najrýchlejšia cesta za cenu rýchlosti aplikácie alebo niečoho iného. Takto to žiaľ funguje. A poznámka na záver, som programátor. :)
 

axa11

Lesný duch
Marcus86 ak denne reštartujem hru aj stokrát tak mi je naozaj šumafuk, či tam pri načítaní aj mucha lieta a nie to akýsi obrázok, absolútne na to nepozerám .:D :D :D
 
Hore