• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

mapa sveta

MajaR

Lesný duch
Neviem ako vám, ale mne sa strašne zle orientuje na mape sveta, čím mám viac dobytých území, tým je to neprehľadnejšie, stále si musím znížiť zoom aby som videla celé svoje dobyté územie, kam ďalej pokračovať, ako vyzerá ten môj kruh .
Vám sa to ako páči ? Asi to vadí len mne...
 

DeletedUser4

Guest
Máš dáky návrh/nápad, ako by sa mapa sveta dala sprehľadniť? :) A čo vy ostatní? Súhlasíte s týmto názorom?
 

MajaR

Lesný duch
ja to riešim zatiaľ tak že si zmenšujem zoom obrazovky pomocou lupy.
Mohol by sa nejako zmenšiť ten pohľad...
keď si pozrieš vo wiki tam je tá mapa menšia a sú tam také kruhy ktoré ukazujú ako ďaleko si od svojho mesta, malo by to byť takto nejako prehľadnejšie
 

DeletedUser

Guest
Ja zatial nemám až tak vela preskúmané, mestá ktoré som objavil už väčšinou zmizli. Zo začiatku je tá mapa nová, zaujímavá a očarujúca, ale časom bzy som aj ja privítal niečo jednoduchšie..hlavne keď porovnávam kde by bolo výhodnejšie poslal svojich vojakov. Takže s Majar súhlasím
 

DeletedUser25

Guest
Tie kruhy na mape by fakt pomohli. Ja som si tú mapu nakreslila na papier a farebne vyznačila čo už mám dobyté a potom som si ich pospájala do kruhov. Teraz keď idem poslať prieskumníka, viem sa ľahko zorientovať kam ho poslať.
 

MajaR

Lesný duch
ja sa orientujem aj podľa ceny prieskumu, beriem tie najlacnejšie až potom idem na ďalšie...aspoň si myslím že cena stúpa vzdialenosťou...rozhodne by to chcelo oddialiť čím je územie väčšie a vyznačiť farebnými pásmami kruhy napríklad
 

DeletedUser4

Guest
Ďakujeme za vaše podnety. Posunieme k vývojárom hry ako návrh, aby bolo možné mapu oddialiť. ;)
 

axa11

Lesný duch
Asi trošku o tej mape sveta ako to vidím ja a možnú diskrimináciu či nerovnosť hráčov pri výpomoci.Kedže nemáme všetci šťastie byť niekde v strede mapy tak si myslím ,že výpomoc či hráčovi či prázdnemu miestu by malo byť hodnotené rovnako mincami minimálne,takto oproti niektorím hráčom sa cítim byť ukrátený ked ,že som na kraji mapy.Preto žiadam o nápravu tohto stavu.Dúfam,že sa pridajú viacerí k mojej žiadosti na vyrovnanie nerovností v hre.
 

Shanigan

Lesný duch
Mno axa11 ja som tiež na okraji :) vlastne neďaleko teba , a zistila som, že ono nezáleží kde si,ale skôr ktorým smerom sa dáš pri prieskume. A hlavne, akých hráčov máš okolo seba. Keďže po prvotných nárekoch, že som na okraji som sa začala posúvať smerom na západ, do obydlenejších oblastí tak mám už okolo seba viac pevnosti obydlených ako tých opustených. Pravdu povediac nie vždy obehnem všetkých, najmä keď tých čo vrátia výpomoc je minimum a ja nemám čas navštíviť ešte aj mapu sveta .vrátane teba sú to cca 6 čo vrátia výpomoc a to mám okolo seba okolo momentálne 43 hráčov / včera ich bolo 46 ale traja už zmizli u mapy / . A koľko mincí dostaneš závisí koľko provincií más objavených a aký stupeň hlavnej budovy máš . Toto je hra, ktorá je dosť náročná na trpezlivosť a kreativitu :p takže mnohí ju po čase opúšťajú . Nie je ľahké ani nájsť správny cech, kde sa ti pomoci dostane, takže môžeš postupovať :) A v dnešnom svete je úspešný len ten dravý a neústupne dopredu postupujúci jedinec/ako som bola poučená nedávno . / Keď sa to nepodarí v krátkom čase niekoľkých týždňov tak mnohí menia hru ...
Ale pri tom tvojom návrhu si neuviedol ako si to predstavuješ ? Ako by to malo byť rozdelené, lebo tí čo sme na okraji máme rôzne stupne hlavnej budovy a tým aj rôzne množstvá mincí dostávame. Plus niektorí máme okolo seba viac opustených pevností, keďže už pred presunom sme mali okolo seba viac objavených provincií ... Podľa čoho by sa to malo zvyšovať ?
 

axa11

Lesný duch
No je to úplne jednoduché aby bola aj koza celá aj vlk sýty,tak aby bola odmena v minciach na mape rovnaká v prípade či sa jedná o hráča alebo iba prázdne miesto, pretože nikto na mape nemá rovné podmienky ale niekto má rovnejšie ako druhý.
 

gmail

Lesný duch
ahoj, no mapa sa mi znacne rozrastla a naozaj zacina byt velmi neprehladna - farebne odlisenie vzdialenosti(tym padom aj ceny za vyskum danej oblasti) by som velmi uvitala- a tiez prehlad vypomoci -radsej formou tabulky tiez by mohla byt vedena formou postupnosti od najblizsich hracov po najvzdialenejsich + samozrejme vlastne spolocenstvo - ako tu uz bol tento napad hodeny a bolo by vazne dobre ho zrealizovat.... a dat tam odkliknut aj pomoc-(ak by tam boli poznacene aktivne kulturne budovy...), lietat kurzorom po mape a hladat ludi ktorym chcem este pomoct je dost otravne a potom tiez vyhladavat v ich meste -hlavne ked uz je vacsie co odkliknut..... - do tabulky by si hrac mohol poznacit aku pomoc momentalne preferuju-ci mince, stavitela alebo kulturu a nemusel by mat tieto poziadavky namiesto nazvu mesta - ale to sa tu uz tiez riesilo v probleme nazvu miest
 
Hore