• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Férové obchodovanie.

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Guest
Chcel by som otvoriť diskusiu na tému obchodovania. Zažitá prax v tejto hre je taká, že cena iná ako 1:1, 1:4 alebo 1:16 je považovaná za "neférovú". Chcem preto na začiatku získať niekoľko názorov na to ako by malo obchodovanie v hre prebiehať a prečo.

Ak máte špecifický názor, môžte uviesť do akej miery využívate obchodovanie v hre(ale môžte uviesť aj skúsenosti z iných hier, či zo života) a či je obchodovanie pre vaše mesto dôležité.

Ak neviete ako začať, môžte pridať komentár k niektorému s nasledujúcich tvrdení s ktorými som sa stretol počas hry:
  • Kto obchoduje v pomere 1:1 je férový hráč. Ostatní sú príživníci :)
  • Obchod je blbosť, vôbec nie je potrebný pre hru. Ja si všetko vyrábam sám/sama.
  • Kto obchoduje za účelom zisku, škodí svojmu spoločenstvu a preto by mal hrať sám.
  • Obchod poskytuje všeobecný prospech pre všetkých hráčov, pri výmenách je potrebné súťažiť v cene.
  • Obchod z hľadiska ekonomiky hry dáva rovnaké príležitosti ako dobývanie provincií alebo využívanie zvýhodnených tovární. Vlastne ide o kombináciu týchto troch, čo tvorí rovnováhu v hre. Preto ak niekto jednu z týchto oblastí zanedbáva, obmedzuje svoj rast a v druhom rade aj rast svojho spoločenstva.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore