• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Cítiaci tovar a požiadavky na výrobu

Yonx

Mlčanlivý mních
Ahojte, na fóre prispievam prvý krát, ale už mi nedalo nespýtať sa, tak verím že to patrí pod diskusie.
Existuje nejaká iná možnosť, ako získavať božskú úrodu okrem automatickej výroby na trhovisku? Príde mi nereálne zdĺhavé, keď mi trhovisko vyrobí 10,000 kusov za 24h, pričom výroba 9h cítiaceho tovaru stojí 2,400. Jediný spôsob, ako efektívne a v dostatočnom množstve vyrábať cítiaci tovar je podľa mňa s troma manufaktúrami z každého typu tovaru, čo by v konečnom výsledku znamenalo 21,600ks božkej úrody každých 9 hodín.. Na čo by som potreboval trhovísk deväť...

Prosím, ak mi niekto viete poradiť, do toho, lebo už na predošlej kapitole som bol zúfalý s neefektivitou výroby, no prišlo mi to ako chyba logistiky z mojej strany.
 

Fleur

Lesný duch
božská uroda závisí aj od toho ako máš vylepšene staroveke divy, čo tak u teba vidím tak máš 3 divy, čo je velmi málo, ale mohol by si to vyriešiť ešte tak že si vezmeš napríklad teraz z eventu budovy ktoré ti božsku urodu budu dávať....
 

Yonx

Mlčanlivý mních
Staroveké divy, ktoré poskytujú božskú úrodu, si nemôžem postaviť, nemám dosť rún. Skúsim tie budovy z eventu, mám však iba jednu ktorá poskytuje 230.. Čo je stále úplne málinko.
 

Fleur

Lesný duch
nemyslela som tie divy, ale celkovo všetky divy maju na to vplyv kolko ti trhovisko urobí božskej urody

  • Produkcia
  1. Seed icon.png - Trhovisko produkuje božskú úrodu každých 24 hodín. Za každú úroveň hlavnej budovy získate jedno semienko vynásobené počtom dokončených provincií.
  2. Seed icon.png - Bonus zo zberu- každý skorší zber vám poskytne bonus, ktorý je vypočítaný podobne, ako pri produkcii - za každú úroveň hlavnej budovy získate jedno semienko, tento počet je však vynásobený celkovým súčtom úrovní všetkých vašich divov.
Božskú úrodu budete potrebovať pre stavbu niektorých kultúrnych budov a k odomknutiu niektorých technológií, začínajúc touto kapitolou.
 

Yonx

Mlčanlivý mních
Aha, tak tento dodatok som nenašiel, ďakujem. Skúsim teda postaviť viac divov, snáď im nájdem miesto.
 

Arnwald

Tichý rytier
no prišlo mi to ako chyba logistiky z mojej strany.

Aj ja si myslím, že chyba bude na Tvojej strane. :) Cítim tam rozpor medzi vysokými očakávaniami a nízkou doterajšou aktivitou (usudzujem podľa Elvenstats). Utvrdzuje ma v tom aj pohľad na Tvoje mesto - na prvý pohľad v ňom bije do očí príliš veľa obytných budov a dielní, ktoré samozrejme zaberajú miesto iným potrebným budovám.

Ja osobne mám dve mestá (15. a 13. kapitola) a z trojice mana / božská úroda / orkovia vnímam práve božskú úrodu ako najmenej problémovú položku, ktorej nedostatok prakticky nepoznám. :)

Čo sa týka produkcie cítiaceho tovaru, áno, jedna manufaktúra je pre aktívneho hráča málo, ale aktívni hráči majú aj kúzlo zvané Magická výroba, ktoré sa na nič iné nehodí lepšie ako práve na posilnenie produkcie cítiaceho tovaru. Takže dve manufaktúry na jeden druh tovaru po 14. kapitolu musia stačiť. :)
 

Arnwald

Tichý rytier
Skúsil som to narýchlo zrátať. Okrem obchodníka mám v meste (cca rovnako veľké ako Tvoje, len o kapitolu vyššie) 6 budov, čo mi dávajú božskú úrodu. A to som ešte nestaval Veže západu slnka, lebo mi proste zatiaľ nechýbajú. Do budúcej kapitoly ich už postavím. :)
Ale kľúčový je samozrejme ten obchodník. Keď som online, dáva mi 5800 semienok za 3 hodiny.
 
Naposledy upravené :

Elvenar

Neumlčatelný kňaz
Arnwald,tiež som nemal problem zo semienkamy,ale v 15 kapitole sa mi už stalo že som dal stavať budovy a nejak nezostal na nejaký krátky čas na výrobu cítiaceho celkom som zostal prekvapený ;)
 

Arnwald

Tichý rytier

No tak to sa mi tiež stalo, že som mal chvíľu 2+2+2 manufaktúry a zrazu boli semienka fuč. :-D Ale stačilo zmeniť počty na 1+1+2 a všetko beží, ako má. V tejto chvíli mám (na EN3 serveri, kde som v 15. kapitole) semienok skoro 300 tisíc. :) Neviem ich rýchlejšie míňať, lebo Orkov je furt málo, 6 zbrojníc nestíha. :)
 

Yonx

Mlčanlivý mních
Zaujímavé. Ďakujem za rady, ohľadom tých obytných budov každopádne nemám ako zmenšiť ich počet, už tak mi chýbajú obyvatelia. Ale pozriem sa na to trochu viac, pohľadám kde je ešte priestor na zlepšenie.
 

Arnwald

Tichý rytier
...už tak mi chýbajú obyvatelia. Ale pozriem sa na to trochu viac, pohľadám kde je ešte priestor na zlepšenie.

Čo tak ubrať pár dielní? Turnaje nehráš, načo Ti ich toľko je? Ja si už nepamätám časy, kedy som ich mal viac ako 10. Normálne mám 8-9 a to dávam milióny nástrojov týždenne do vojska.
Nemusíš ich hneď búrať, zatiaľ máš dosť voľného miesta. A keď Ti bude tesno, viníc máš tiež neúrekom. :) Občas sa treba niečoho vzdať, bez toho v tejto hre ťažko napredovať.
 
Hore