• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Úrovne spoločenstva

Chceli by ste túto funkciu v hre?

  • Áno

  • Nie


Výsledky sú viditeľné až po hlasovaní.
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Guest
Pozdravujem kolegov hráčov aj celý Tím Elvenaru. Mojím návrhom na zlepšenie spoločenstiev je pridať úrovne spoločenstva. Spoločenstva by získavali úrovne na základe času od kedy boli založené, dostali by tak titul spoločenstva, napr:

1. Mladé spoločenstvo
2. Skúsené spoločenstvo - 3 mesiace
3. Dávne spoločenstvo - 6 mesiacov
4. Starodávne spoločenstvo - 12 mesiacov

Čím by malo spoločenstvo vyššiu úroveň, tým by mohlo nabrať viac členov, napr. skúsene by mohlo mať 30 členov, dávne by malo 40, Starodávne 50. Je to iba návrh, ide o pointu, názvy úrovní, čas potrebný na ich dosiahnutie a počet ďalších členov by mohol byť iný, to nech zvolia tvorcovia tak ako uznajú za vhodné, ale myslím si, že by to bolo super.
 

DeletedUser

Guest
no keby bol aj nejaky mali bonus ako +5% kultury alebo 10 kusov diamantou pre kazdeho clena ktori bude v spolku ked dosiahnu danu urovane zaujimavi napad
 

DeletedUser

Guest
Samozrejme, počet členov ma napadlo ako prvé, ale výhody by mohli byť rôzne a mohlo by ich byť kľudne viacej.
 

DeletedUser4

Guest
Ďakujeme za návrh Benjamino. K téme pridávam anketu. Hlasujte (prípadne nám aj napíšte) aj vy ostatní, či s týmto návrhom súhlasíte.
 

ap25

Neumlčatelný kňaz
Ahojte,

Nemám nič proti názvom ako Mladé spoločenstvo, Skúsené spoločenstvo, Dávne spoločenstvo, Starodávne spoločenstvo, atď. Super nápad ;)

Nevidím však žiaden dôvod na to, prečo by starším spoločenstvám mali plynúť akékoľvek výhody v hre z toho, že boli založené skôr.

Napríklad: ak zvýšime počet členov v spoločenstve na základe toho kedy spoločenstvo vzniklo, automaticky sa zvyšuje priepasť v bodovacom rebríčku spoločenstiev, nakoľko staršie spoločenstvá budú môcť prijať viac hráčov. Toto je demotivujúci faktor pre ostatné spoločenstvá, hlavne pre nových hráčov, ktorí si chcú zakladať spoločenstvá, alebo hráčov, ktorí svoje spoločenstvo z akýchkoľvek dôvodov opustili a založili si vlastné.
 

DeletedUser

Guest
Ono má zmysel založiť nové spoločenstvo aj v prípade keď sa už niet kam pripojiť ;). V takom prípade je aj dosť dobre možné, že ostatný nový členovia sa pravdepodobne pripoja do tvojho, nedávno vzniknutého spoločenstva.

Vytrvať aktívne v spoločenstve po dobu 6 alebo viacej mesiacov by tiež mohlo niesť so sebou nejaký druh motivácie. Nevravím že to musí byť striktne plošný bonus pre každého. Ideálne by mi prišlo niečo také ako spoločný cieľ, ktorý spätne prináša určitý nezanedbateľný efekt aj pre ekonomiky jednotlivých hráčov, podľa úrovne zainteresovanosti.

EDIT: Tiež by som navrhoval anketu rozšíriť o viacero možností, úroveň spoločnosti by mala byť jej vekom ovplyvňovaná len nepriamo. 2 možnosti sú horšie ako voľby do parlamentu, mam chuť dať krížik hocikam len nie tam kde je na to vyhradené miesto ;)
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser4

Guest
Ahoj asdasd, aké možnosti by si navrhoval? Kľudne sem nám napíš svoje návrhy a nápady ohľadom spoločenstiev, budeme len radi! :)
 

DeletedUser

Guest
Vzhľadom na to, že hrám hru tretím dňom a sotva som dospel do druhého obdobia, tak sa neodvážim hlbšie zamýšľať nad hrou ako takou. Viem že v ďalších dobách hry sa stretnem s novými rysmi, ktoré dosť možno plnia motivačnú rolu určitým spôsobom. V tom prípade by som hlasoval NIE.
V opačnom prípade by som hlasoval ÁNO, ale stimulovať už existujúcich členov spoločenstva, nie ich celkový počet. Pretože...

Zvyšovanie maximálneho počtu členov v akejkoľvek forme, či skrz nejaké úspechy alebo aj za diamanty by mohlo pôsobiť na nových hráčov viacej odpudivo ako motivačne, aspoň v súčasnej dobe, keď skóre spoločenstva je súčtom jeho všetkých členov.

Ak by sa niekto z nejakého dôvodu rozhodol ísť touto cestou aj tak, potom sú dva smery, ktorými sa dá uberať:

1. Zostaviť nový rebríček, ktorý bude uvádzať korigované hodnoty skóre, niečo ako priemerná hodnota všetkých členov spoločenstva rozpočítaná na 25 členov, tým pádom sa otvorí priestor pre rozširovanie kapacity spoločenstiev. Zároveň zanikne potreba priberať nových členov kvôli umelému nadháňaniu bodov ;)

2. Nechať počtu členov spoločenstva tak povediac voľný priebeh, a zaviesť negatívnu spätnú väzbu na ekonomiky rozrastajúcich sa spoločenstiev.
A teda určitý druh či už spotrebiteľskej alebo dane z príjmu:) progresívne sa zvyšujúcej s počtom obyvateľov štátu ;)
 
Naposledy upravené moderátorom:
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore