• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Zmena podmienok obchodovania

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Guest
Atribúty obchodovania v súčasnosti sú tieto

  • počet obchodovateľných komodít je 9.
  • celkový počet rôznych druhov ponúk je 72.
  • počet dovolených ponúk na jedného hráča je 60.
  • ponuky sa dajú prijať len v celom objeme, teda buď všetko alebo nič.

Zhrnutie nedostatočností súčasného stavu

  1. Hráč ktorý dá na trh ponuku veľkého množstva určitej komodity musí čakať na hráča s veľkým dopytom po presne tej istej komodite, ba čo viac tento hráč musí mať na výmenu presne požadovanú komoditu v dostatočnom počte.
  2. Hráč ktorý chce nasýtiť trh dostatočným počtom určitej komodity, musí svoje ponuky rozdrobiť na drobné ponuky, tak aby ich bol schopný ktokoľvek prijať. Nehovoriac o tom že musí dávať na trh ponuky niekoľkých druhov na to aby uspokojil všetkých záujemcov o jeho komoditu.
  3. Hráč ktorý by sa chcel venovať obchodovaniu aktívne je prakticky eliminovaný kvôli limitu 60 ponúk, zatiaľ čo takýto všestranný obchodník by potreboval minimálne limit 72 tak aby vedel podať jednu ponuku pre každý druh výmeny. No v praxi by potreboval aspoň 5 násobok tohto čísla, pretože musí ponuku každej komodity rozdrobiť na menšie tak ako som už spomínal v bode 2.
Preto navrhujem tieto zlepšenia:
  1. Umožniť presne jednu ponuku z každého druhu výmeny. Napríklad Dosky<>Oceľ. Celkom 72 na hráča.
  2. Umožniť nakupujúcemu odoberať z každej ponuky menšie časti celku. V pomeroch ktoré umožnia zachovanie pomernej ceny výmeny. Napr 100<>110 bude možné odoberať aj po desiatkach teda 10<>11
 

DeletedUser4

Guest
Ahoj asdasd. Pôvodne v hre (a na trhovisku) nebol žiadny limit na predkladanie obchodných ponúk - ktokoľvek mohol predložiť akékoľvek množstvo ponúk. Obmedzenie maximálne 60 aktívnych ponúk na hráča bolo zavedené v aktualizáciách hry na verziu 0.20 a 0.21 a vyžiadali si ho samotní hráči (pôvodný návrh bol dokonca max. 40 ponúk), nakoľko predtým bolo trhovisko častokrát zahltené až príliš veľkým množstvom obchodných ponúk a nebolo ľahké sa na ňom orientovať. Zmena tohoto systému sa preto v súčasnosti neplánuje.
 

DeletedUser

Guest
Tomu ale dobre rozumiem, to čo však popisuješ ako problém nie je predmetom môjho návrhu. Chápem že môže dojsť k spamu v prípade že nie je nijakým spôsobom obmedzený počet ponúk. K tomu dochádza aj v súčasnosti, dokonca ja sám sa na tomto spame nechcene podieľam ;). Viacero hráčov mi to už vytklo vrátane členov nášho spoločenstva, to ale nemení nič na veci, že ja zarobím obchodovaním ekvivalent 500, 1000 ale niekedy aj 2000 a viac základných komodít denne!

Ja navrhujem v podstate zlepšenie aj v tomto ohľade, totiž maximálne jednu ponuku jedného typu = jeden riadok na každého hráča v rámci príslušného výberu komodity. Ide teda o zlepšenie prehľadnosti ponúk všetkých hráčov, prosím prečítaj si pozornejšie môj návrh, snažil som sa ho podať zrozumiteľne.

A teraz sa budem opakovať, ale príčina aj bývalého aj súčasného spamu ponukami súvisí s tým že nie je možné z ponuky odoberať kusy, ale len prijať celú ponuku. Keď mám k dispozícií 1000 kryštálov, zvitkov aj hodvábu. Tak ich musím rozkúskovať, tak aby si odo mňa nakúpili aj malý záujemcovia = SPAM. Tomuto chcem práve predísť zavedením možnosti odoberať kusy z objemných ponúk. Tu by malo byť teda jasné, že žiadny hráč nebude potrebovať viac ako 1 ponuku toho istého druhu.

Na záver chcem povedať, že dôvody, ktoré som uviedol sú založené na celkom dlhej skúsenosti s herným trhoviskom, nie sú to veci ktoré by som si cucal z prsta. To čo tu navrhujem by bezpochyby hre neuškodilo, ba práve naopak.

Prosím nájdi si tých 5 minút ešte raz a skús si to prečítať s porozumením. Ak sa tvoja reakcia napriek tomu nemení, budem to rešpektovať.
 
Naposledy upravené moderátorom:
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore