• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Zástup počas neprítomnosti

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser518

Guest
Navrhujem umožniť zastupovanie počas neprítomnosti - dovolenky, choroby, ... a podobne.
Poznáme z iných hier - snáď nie je čo vysvetľovať.

Ďakujem.
 

DeletedUser518

Guest
Keď sa niekto z nejakých príčin nemôže pripojiť, resp. hrať, tak niekto zo spoločenstva by sa pripojil na jeho účet a hral by zaňho nejakú obmedzenú dobu. Pripojil by sa teda nie prostredníctvom jeho hesla ale špeciálnou funkciou "zástup".
 

DeletedUser208

Guest
to tu uz funguje, ak mas v spolocenstve hraca ktoremu doveruje, tak mu das heslo a on sa ti ostara o mesto, teda nie je tu nutnost takejto funkcie :)
 

DeletedUser518

Guest
to tu uz funguje, ak mas v spolocenstve hraca ktoremu doveruje, tak mu das heslo a on sa ti ostara o mesto, teda nie je tu nutnost takejto funkcie :)
V pravidlách to je zakázané. V iných hrách s tým mám zlé skúsenosti. Aj "dobrí kamaráti" spravili podrazy. Nie mne ale hráčom z môjho okolia. Nie raz. Heslo nikdy nikomu nedám. Nedôverujem nikomu, vrátane seba. :D
 

Shanigan

Lesný duch
Keď sa niekto z nejakých príčin nemôže pripojiť, resp. hrať, tak niekto zo spoločenstva by sa pripojil na jeho účet a hral by zaňho nejakú obmedzenú dobu. Pripojil by sa teda nie prostredníctvom jeho hesla ale špeciálnou funkciou "zástup".
ale to je to isté akoby sa pripojil s heslom . tiež ho môže poškodiť , niečo zničiť, alebo predať .Veď v hre predávame, kupujeme, búrame , staviame. A ak by bola takáto funkcia, tak by musela byť aj ďalšia "dovolím aby ma zastupovali" a sorry, ale takéto povolenie dáva len lama ....
 

DeletedUser518

Guest
ale to je to isté akoby sa pripojil s heslom . tiež ho môže poškodiť , niečo zničiť, alebo predať .Veď v hre predávame, kupujeme, búrame , staviame. A ak by bola takáto funkcia, tak by musela byť aj ďalšia "dovolím aby ma zastupovali" a sorry, ale takéto povolenie dáva len lama ....
V iných hrách je to bežná funkcia. Chránené je to banom hráčovi, ktorý spôsobí ujmu, a podobne. Umožnené je to len hráčom spoločenstva. Rozdiel medzi poskytnutím hesla je v tom, že funkciu môže kedykoľvek hráč zrušiť/vypnúť, vtedy, keď sa chce vrátiť do hry. Dávanie hesla je nenávratne zneužiteľné.
Lama/začiatočník som. Ospravedlňujem sa za svoje nekompetentné alebo hlúpe príspevky. :rolleyes:
 

kiwa

Community Manager
Tím Elvenar
Zástup sa dá ošetriť rôznymi možnosťami. Napríklad zákaz míňania diamantov, predávania budov a pod.
Nápad so zástupom sa mi rozhodne páči. Síce ešte som nebol mimo viac ako 2 dni ale nikdy neviete :)
 

Shanigan

Lesný duch
V iných hrách je to bežná funkcia. Chránené je to banom hráčovi, ktorý spôsobí ujmu, a podobne. Umožnené je to len hráčom spoločenstva. Rozdiel medzi poskytnutím hesla je v tom, že funkciu môže kedykoľvek hráč zrušiť/vypnúť, vtedy, keď sa chce vrátiť do hry. Dávanie hesla je nenávratne zneužiteľné.
Lama/začiatočník som. Ospravedlňujem sa za svoje nekompetentné alebo hlúpe príspevky. :rolleyes:
Mno dávanie hesla nie je nenávratne zneužiteľné , lebo normálne sa heslo zmení / vraj pri každej hre by sa po niekoľkých mesiacoch aj tak malo zmeniť heslo k účtu :D / , veď ak je niekto stále mimo hru, tak sa mu ani neoplatí hrať .... a ako moje dlhoročné skúsenosti poučili, ban nie je niečo čoho by sa práve takíto hráči čo zneužívajú iných báli, často sú na to aj hrdí, veď je to len hra nie ?
PS: máš ty ale šťastie , že si určite ďaleko a ani neviem kto si , už by si kríval :p / také nutkanie som mala po prečítaní tvojho príspevku .... /
 

DeletedUser518

Guest
Mno dávanie hesla nie je nenávratne zneužiteľné , lebo normálne sa heslo zmení / vraj pri každej hre by sa po niekoľkých mesiacoch aj tak malo zmeniť heslo k účtu :D / , veď ak je niekto stále mimo hru, tak sa mu ani neoplatí hrať .... a ako moje dlhoročné skúsenosti poučili, ban nie je niečo čoho by sa práve takíto hráči čo zneužívajú iných báli, často sú na to aj hrdí, veď je to len hra nie ?
PS: máš ty ale šťastie , že si určite ďaleko a ani neviem kto si , už by si kríval :p / také nutkanie som mala po prečítaní tvojho príspevku .... /
Ťažko už zmením heslo ak ho zmení hráč, ktorý si ten účet ponechá. Ani mu to nedokážem ani by sa ma nik nezastal nakoľko je to proti pravidlám (dávať heslo). Ak je niekto stále mimo hru tak sa to neoplatí hrať. Ak však niekto odcestuje na dovolenku alebo je chorý, a pod. tak na ten čas by bolo preňho a pre spoločenstvo prospešné keby ho niekto zastúpil v hre.
PS: Ďakujem za prejavený záujem. Myslím že keby si vedela kto som a bol by som aj blízko, ... ani by si o mňa nezakopla. :)
 

Shanigan

Lesný duch
Juj, tak na toto som zabudla ,to sa fakt môže stať,že počas zástupu niekto zneužije dôveru a zmení heslo. A pritom sa to už stalo mojim známym, aj keď v inej hre.... no uvidíme ,ako to bude :)
PS: no ja zakopávam o kdekoho, aj keď nie do každého kopnem :p
 

DeletedUser518

Guest
Heslo sa dá zmeniť,účet je viazaný na mail,tak nevidím v tom problém.
Aj mail sa dá zmeniť. Pokiaľ si to skutočný maiteľ na pôvodnom účte v spame nevšimne alebo to jednoducho unikne pozornosti... "Zaváňa" to problémami.
 

axa11

Lesný duch
No hádam heslo v hre a na meily máš iné ,ak nie tak ano problem môže nastať, ale aj to neznamená,že musí .Záleží ako máš zabezpečené a i tam sa dá poslať nové heslo a zmeniť a tak ochrániť účet pred útočníkom a odstaviť ho.Menenie meilu na hrách podporuje málo firiem a nieje to také jednoduché zase.
 

DeletedUser518

Guest
No hádam heslo v hre a na meily máš iné ,ak nie tak ano problem môže nastať, ale aj to neznamená,že musí .Záleží ako máš zabezpečené a i tam sa dá poslať nové heslo a zmeniť a tak ochrániť účet pred útočníkom a odstaviť ho.Menenie meilu na hrách podporuje málo firiem a nieje to také jednoduché zase.
No pokiaľ nie si cez PROXI tak preklepať slotíky a kuknúť ti mail nie je problém. :D Žartujem. Nejde o to dostať sa niekomu do mailu keď by mal rovnaké heslo. (Hoci verím že aj taký sa nájde.) Problém môže nastať keď si niekto zmení mail k účtu a majiteľ si to nevšimne - o tom som písal. Napr. dáš heslo niekomu. Ten zmení mail a nezmení heslo. Nič si nevšimneš lebo všetko ide ako má. Po 2 týždňoch kedy je ochranná doba k starému mailu odrazu "hop!" a zmení sa heslo a ani mail nefunguje. Kukneš do spamu - "Aha! tu je zmena." A skončil si. Ospravedlňujem sa že sa vyjadrujem ťažkopádne.
 

zuzulleta

Hlavný moderátor
Tím Elvenar
keď už by malo ísť o zástup aj s použitím prihlasovacieho hesla, tak by som to radšej ošetrila nejako tak, že majiteľ účtu zadá pre zastupujúceho dočasné "heslo zástupu", na ktorom nastaví dĺžku platnosti tohto hesla (a teda dĺžku zástupu), po uplynutí ktorej sa už nebude môcť s ním prihlásiť... zároveň by používaním takéhoto dočasného hesla systém vedel, že ide o zástup a nastavili by sa nejaké obmedzenia, ako písal kiwa, zákaz búrania, predávania, používania diamantov a pod..
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore