• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Viac informácii na mape o susedoch.

DeletedUser518

Guest
Chcel by som navrhnúť aby na mape bolo viac informácii o hráčoch. Aspoň tých "objavených". Napr. bodové ohodnotenie, alebo názov (prípadne skratka) spoločenstva - ak by sa to nezmestilo by to mohlo byť napr. aspoň vo vyskakovacom okne po prejdení "myšou" ponad vlajku spoločenstva.
Možno by to podporilo aj súťaživosť medzi susedmi na mape, prípadne podnietilo susedskú komunikáciu.

Ďakujem.
 

Shanigan

Lesný duch
Hm, no neviem,pravdu povediac na mapu chodím dosť málo, odkedy ju mám takú rozsiahlu. Cechová spolupráca a tí hráči čo s nimi obchodujem akurát stačia na naplnenie pokladne, niekedy je problém tie mince aj minút . Nemyslím, že by podnietilo niekoho pre lepšiu spoluprácu ak na mape vidí spoločenstvo, či body toho ktorého hráča. Ja sa o spoluprácu snažím podľa obchodovania, čo z toho ak niekto má veľa bodov, alebo je z top spoločenstva ak neobchoduje ?
 

DeletedUser518

Guest
Hm, no neviem,pravdu povediac na mapu chodím dosť málo, odkedy ju mám takú rozsiahlu. Cechová spolupráca a tí hráči čo s nimi obchodujem akurát stačia na naplnenie pokladne, niekedy je problém tie mince aj minút . Nemyslím, že by podnietilo niekoho pre lepšiu spoluprácu ak na mape vidí spoločenstvo, či body toho ktorého hráča. Ja sa o spoluprácu snažím podľa obchodovania, čo z toho ak niekto má veľa bodov, alebo je z top spoločenstva ak neobchoduje ?
Komunikujem občas aj so susedmi a rád by som trochu (z lietadla) sledoval ako rýchlo rastú v porovnaní so mnou či inými susedmi. Taktiež keď chcem niekoho osloviť, vyberiem si takých, ktorí majú postavenú aspoň kasáreň. :D
 

Shanigan

Lesný duch
Fighter ,ale jo aj ja komunikujem so susedmi,ale len občas, žiaľ času málo, niekedy ani cechový chat nestíham sledovať :D Ale samozrejme nie všetci uvažujeme rovnako, škoda, že tak málo hráčov sa tu vyjadrí dokonca aj z tých čo čítajú fórum....
 

DeletedUser877

Guest
Je to tu asi stary prispevok, nakolko cez PC o susedoch info mame akonahle ich navstivime...pozicia na rebricku, pracujuca populacia atd. Na mobilnej verzii to chyba ale si myslim, ze to nie je az taka informacia, pre ktoru by sa malo momentalne ulahceny pohlad na susedov zmenit.
 

Aireen

Neumlčatelný kňaz
Mne v mape svete, pri susedskej výpomoci chýba možnosť, jedným ťuknutím, poskytnúť susedskú výpomoc všetkým susedom...ako je pri dielnach.
Mam len niečo cez 100 susedov a už teraz to trva dlho.
 

Shanigan

Lesný duch
No mne to nevadí, aj keď je pravda, že neposkytujem výpomoc každému. akosi už nemám kde minúť peniaze, čo dostanem za výpomoc . Aj tak ich skôr mrhám ,pchám obchodníkovi, otváram nové provincie, ale už aj tých je čím ďalej tým menej :rolleyes:
Aireen, tá výpomoc nemá byť len o ťuknutí na gombík a za to následne získame odmenu ;) je to aj o tom, že sa pozrieme k susedom, čo majú postavené, aké divy, ako vyzerá mesto /mohli by sme získať inšpiráciu pre svoje ? / Čo potrebuje peniaze, staviteľa alebo kultúru ? To čo potrebuje ,priority mobil neukáže . toto by mala byť hra strategická, ale aj hra o spolupráci ale na to sa akosi zabúda , dokonca niekedy aj v cechoch . :oops:
 

DeletedUser289

Guest
Aireen, tá výpomoc nemá byť len o ťuknutí na gombík a za to následne získame odmenu ;) je to aj o tom, že sa pozrieme k susedom, čo majú postavené, aké divy, ako vyzerá mesto /mohli by sme získať inšpiráciu pre svoje ? / Čo potrebuje peniaze, staviteľa alebo kultúru ? To čo potrebuje ,priority mobil neukáže . toto by mala byť hra strategická, ale aj hra o spolupráci ale na to sa akosi zabúda , dokonca niekedy aj v cechoch . :oops:

Keby to naozaj malo byť o pozretí sa do mesta, nech zrušia/zmenia systém pomoci na aplikácii, tam sa do mesta nemusíme pozrieť (a nie, to nenavrhujem, práve naopak, bol by som rád keby podobný systém bol aj na prehliadači). A ty si z pohľadu do mesta schopná určiť priority daného hráča? Lebo to ja nie, čítať myšlienky zatiaľ neviem. Priority síce mobil neukáže, ale ukáže názov mesta (a mám pocit, že väčšina hráčov, ktorí majú také naliehavé priority ich má vyjadrené práve tam)
 

Shanigan

Lesný duch
Keby to naozaj malo byť o pozretí sa do mesta, nech zrušia/zmenia systém pomoci na aplikácii, tam sa do mesta nemusíme pozrieť (a nie, to nenavrhujem, práve naopak, bol by som rád keby podobný systém bol aj na prehliadači). A ty si z pohľadu do mesta schopná určiť priority daného hráča? Lebo to ja nie, čítať myšlienky zatiaľ neviem. Priority síce mobil neukáže, ale ukáže názov mesta (a mám pocit, že väčšina hráčov, ktorí majú také naliehavé priority ich má vyjadrené práve tam)
Kto hovorí o čítaní myšlienok . Väčšina hráčov si k menu pripíše čo by radšej. :rolleyes: a keď sa dívaš na mesto napríklad vidíš čí je veľa rozostavaných vecí :) tak dáš staviteľa. Už sa ani nečudujem, prečo sa mi zdá , že všetko je mechanické,keď hráči chcú hrať jednou klávesou. A to náhodou nemá byť jeden povel pre všetko ? :D Ťuk a vojaci zoradení+manufaktúry vyprázdnené aj dielne,pozbieraná mana , božská úroda ........... Brrr , už si začínam pripadať ako v ríši strojov :eek: .Hm, takže to že je spolupráca je len názov ? akože to neznamená nič ,iba slovo ? :confused:
 

DeletedUser289

Guest
Tak nastavovanie výrob v dielňach na aplikácii už ide dvomi klikmi... Taktiež nastavenia výrob v manufaktúrach je v aplikácii rýchle. A osobne dávam vždy staviteľa ak je taká možnosť, to je pomoc, ktorú ten hráč využije, či už o päť minút alebo o tri dni, zatiaľ čo ak je aktívny raz za dva dni, posilnenie kultúrnej budovy mu väčšinou veľa úžitku neprinesie (hoci treba uznať, že konkrétne takým veľmi nepomôže ani skrátenie výstavby o 10%)
 

Aireen

Neumlčatelný kňaz
No mne to nevadí, aj keď je pravda, že neposkytujem výpomoc každému. akosi už nemám kde minúť peniaze, čo dostanem za výpomoc . Aj tak ich skôr mrhám ,pchám obchodníkovi, otváram nové provincie, ale už aj tých je čím ďalej tým menej :rolleyes:
Aireen, tá výpomoc nemá byť len o ťuknutí na gombík a za to následne získame odmenu ;) je to aj o tom, že sa pozrieme k susedom, čo majú postavené, aké divy, ako vyzerá mesto /mohli by sme získať inšpiráciu pre svoje ? / Čo potrebuje peniaze, staviteľa alebo kultúru ? To čo potrebuje ,priority mobil neukáže . toto by mala byť hra strategická, ale aj hra o spolupráci ale na to sa akosi zabúda , dokonca niekedy aj v cechoch . :oops:
...každého nového suseda navštívim, ale iba raz.Nemám dôvod, to robiť každý deň.Ak zadávam susedskú výpomoc, vyberiem si jednu z možností.Myslím, že akákoľvek pomoc je vždy lepšia ako žiadna.
Ďakujem za Tvoj komentár, už aspoň nemusím rozmýšlať nad tym, prečo mi zo 117 susedov, pomoc poskytujú iba šiesti.
 

Shanigan

Lesný duch
:) Aireen, no spomedzi susedov aj mne poskytne pomoc cca 10 ľudí a to už mám okolo seba preskúmaných provincií 405 provincií . No a okrem toho tak 4-5 ktorí dávajú spoluprácu len ako odozvu na môj podnet. Zo začiatku som aj ja obehávala susedov ,dávala spoluprácu ,lenže ak nie je odozva, človeka to znechutí. No a tí terajší, tak u tých poznám ich mesto ,ako sa vyvíjajú ,viem ak nemám od nich spoluprácu, neboli pri PC alebo na mobile .
TTTTancik, no staviteľ je málokedy voľný. Ja hrám na notebooku, na mobile nemám rada, na tablete ak som mimo mesta :) A veru často hľadám staviteľa . Už som sa párkrát aj informovala ,kde ho preboha mám hľadať :p
Mapa sveta, no mám dojem, že dosť neaktívnych hráčov mám okolo seba ,ale to je tak od začiatku. Ukazuje sa to aj na trhu :D momentálne máme nadbytok drahokamov. Ale železo , zvitky a kryštál sú vzácne .
 
Hore