• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Trhovisko

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser518

Guest
Len taká úplna maličkosť pre pohodlnejšie hranie: aby sa nevypínal filter "Zobraziť iba ponuky spoločenstva". Kto je v spoločenstve asi by sa mu hodilo kuknúť najprv ponuky od domácich výrobcov a potom z dovozu. Filter by mohol ostať nastavený tak ako ho tam hráč zanechal. Pokiaľ hráč nie je v spoločenstve tak by zostal vypnutý.
Ďakujem.
 

DeletedUser387

Guest
a mohol by sa pridat filter nezobrazovat nevyhodne ponuky.
 

DeletedUser518

Guest
a mohol by sa pridat filter nezobrazovat nevyhodne ponuky.
Tých filtrov by sa tam zišlo viac. Ale to zrejme presahuje "výrobnú" kapacitu tvorcov. Napr. keď hľadám drevo - filter, mramor, oceľ - filtre. A podobne. Ten môj pôvodný návrh je len drobnosť.
 

lavana

Šepkajúci golem
Však tie filtre na konkrétny materiál tam sú - možno nastaviť, že hľadám len ponuky dreva a ako protihodnotu len mramor, alebo zadám tovar, ktorého mám najviac a vyhodí to všetky ponuky, kde je ten môj tovar požadovaný. Kombinácií sa tam dá zadať koľko treba, a občas aj nevýhodná ponuka sa zíde, ak veľmi potrebujem a inak nezískam ... je len na mne, či tú nevýhodnú ponuku prijmem alebo počkám na niečo výhodnejšie. Až toľko ich však nie je, aby sa kvôli tomu oplatilo robiť ešte ďalší filter.
 

DeletedUser387

Guest
Však tie filtre na konkrétny materiál tam sú - možno nastaviť, že hľadám len ponuky dreva a ako protihodnotu len mramor, alebo zadám tovar, ktorého mám najviac a vyhodí to všetky ponuky, kde je ten môj tovar požadovaný. Kombinácií sa tam dá zadať koľko treba, a občas aj nevýhodná ponuka sa zíde, ak veľmi potrebujem a inak nezískam ... je len na mne, či tú nevýhodnú ponuku prijmem alebo počkám na niečo výhodnejšie. Až toľko ich však nie je, aby sa kvôli tomu oplatilo robiť ešte ďalší filter.

ja tam mavam nevyhodne ponuky na niekolko stran, to je dost otravne prechadzat. okrem toho niektori zadavaju miesto jednej velkej ponuky 10 malych, takze ak aj su ferove, tak ked som rozbehnuty vezmem tych 10 ferovych, a aj nejaku nevyhodnu, kym prestanem klikat. a ani si nemam kde pozriet, co som to vlastne kupil
 

DeletedUser518

Guest
...ked som rozbehnuty vezmem tych 10 ferovych, a aj nejaku nevyhodnu, kym prestanem klikat. a ani si nemam kde pozriet, co som to vlastne kupil
Keď sa ide na trhovisko to rovnako ako do obchodu - nikdy nie hladný! Hlavne ten akciový tovar čo tam majú... :p
 

kiwa

Community Manager
Tím Elvenar
Určite som za lepšie filtre v trhovisku, dokonca by som rád pridal možnosť vytvoriť požiadavku niekoľko krát.
Napríklad navolíte si 1000 hodvábu za 1000 zvitkov a zvoliť si tam počet koľko krát to chcete dať, aby ste to nemuseli ručne klikať každú jednu.
Páčilo by sa Vám niečo také? :)
 

gmail

Lesný duch
trhovisko sa uz rozoberalo a filtre aj vytvorenie viacerych poziadaviek by bodlo veru :D- tusim tam bol aj navrh ze ked kliknes na nevyhodnu ponuku tak by si system vypytal potvrdenie odkliknutia, rovnako ako pri predaji budov...to by bolo u mna naozaj vitane, lebo neraz veru prekliknem aj nevyhodnu ponuku :(
 

DeletedUser13

Guest
Kiwa určite áno ten trh sa dá neskutočne vylepšiť. A nie len tvojím návrhom
 

DeletedUser518

Guest
Ešte dodatok: bol by som za to aby sa dali spraviť ponuky, ktoré by boli určené len pre Spoločenstvo - iní by ich nevideli.
 

Imiris

Lesný duch
Si si istý? Ja som chvíľu hrala Forge of Empires a veľmi veľa vecí, čo sa teraz zavádza sem, tam fungovalo, vrátane takto ponúkaných cechových ponúk, možno ak počkáme...ale nebola by som za, zničilo by to trh ako taký.
 

ap25

Neumlčatelný kňaz
Si si istý? Ja som chvíľu hrala Forge of Empires a veľmi veľa vecí, čo sa teraz zavádza sem, tam fungovalo, vrátane takto ponúkaných cechových ponúk, možno ak počkáme...ale nebola by som za, zničilo by to trh ako taký.
Ak by taketo nieco pridali, bol by to krok spat, nakolko by sa spomalil progress vacsiny hracov a vyvojari by potom museli riesit problemy typu: moja ponuka kysne na trhu aj tyzden a nikto o nu nezakopne .... Tak ako je to teraz, je to fajn. Elvenar je zalozeny na inych principoch ako Forge of Empires. Ak by boli rovnake, tak netreba vyvijat 2 hry ... :)
 

DeletedUser518

Guest
Ak by taketo nieco pridali, bol by to krok spat, nakolko by sa spomalil progress vacsiny hracov a vyvojari by potom museli riesit problemy typu: moja ponuka kysne na trhu aj tyzden a nikto o nu nezakopne .... Tak ako je to teraz, je to fajn. Elvenar je zalozeny na inych principoch ako Forge of Empires. Ak by boli rovnake, tak netreba vyvijat 2 hry ... :)
Tomu nerozumiem: "moja ponuka kysne aj týždeň"? Čo to má s tým spoločné? Ako to spomalý obchod alebo predaj ponuky? Veď rovnako to bude môcť dať na trh pre verejnosť keď to najprv ponúkne v Spoločenstve ak o to tam nebude záujem. Asi som tu niečo nepochopil. (?)
Ad FOE: isteže sa dá na každom prirovnaní niečo vytknúť. Elvenar je založený na prehliadači rovnako ako FOE a aj tak vyvinuli túto hru. Asi načo? To že niektoré dobré veci sa preberú z inej hry nie je podľa mňa na škodu. Deje sa to všade. Dobré technológie sa preberajú od konkurencie - hoci v tomto prípade to konkurencia ani nie je. :) Elvenar zostane Elvenarom aj keby sa vylepšilo trhovisko. Ide o iný typ hry - to je stratégia a toto je pokojné popkárenie. Nezdá sa Ti že ten progres je "dostatočne" pomalý? Treba ho ešte pribrzdiť čakaním na spoluhráčov keď im chcem ponúknuť niečo na trhu? Nehovorím už o tom aký je problém zisťovať cez chat kto je pripojený. Je to otravné. to že by pribudla možnosť ponúknuť bez toho že by som musel predpotopne zisťovať cez chat kto tu je a kto nie... by hre pomohlo. Mňa to dosť znechucuje. Myslím že by tejto hre prospelo upevniť vzťahy v Spoločenstve. A obchodovaním prioritne s členmi vlastného spoločenstva by bolo tomu príspevkom.
PS: Ale hejtovať sa dá všetko. Lepšia cesta ako kritizovať je nápad vylepšiť. Nie ho jednoducho hejtnúť.
 
Naposledy upravené moderátorom:

axa11

Lesný duch
Trh nieje problém,problém je ak si v takom spoločenstve ako si a kde na mape sa nachádzaš.
 

Shanigan

Lesný duch
Hm, tak bolo by dobré ,keby sme si mohli pri zadávaní ponuky udať koľkokrát to chceme. Škoda ,že sa ne myslí na prednostné obchodovanie so spoločenstvom a s dobrými obchodnými partnermi :rolleyes: ono by to bolo istejšie a lepšie ako teraz, keď niekedy ide fakt o to kto má aký rýchly počítač, lebo môžem byť aj na príjme ak mi niekto výhodne niečo ponúka, ak cudzí hráč ,náhodou práve na trhu je rýchlejší :( Určite bez rizika je svet nezáživný, ale v obchodovaní nemám rada podobné nekontrolované riziká ...
 

ap25

Neumlčatelný kňaz
Tomu nerozumiem: "moja ponuka kysne aj týždeň"? Čo to má s tým spoločné? Ako to spomalý obchod alebo predaj ponuky? Veď rovnako to bude môcť dať na trh pre verejnosť keď to najprv ponúkne v Spoločenstve ak o to tam nebude záujem. Asi som tu niečo nepochopil. (?)
Ad FOE: isteže sa dá na každom prirovnaní niečo vytknúť. Elvenar je založený na prehliadači rovnako ako FOE a aj tak vyvinuli túto hru. Asi načo? To že niektoré dobré veci sa preberú z inej hry nie je podľa mňa na škodu. Deje sa to všade. Dobré technológie sa preberajú od konkurencie - hoci v tomto prípade to konkurencia ani nie je. :) Elvenar zostane Elvenarom aj keby sa vylepšilo trhovisko. Ide o iný typ hry - to je stratégia a toto je pokojné popkárenie. Nezdá sa Ti že ten progres je "dostatočne" pomalý? Treba ho ešte pribrzdiť čakaním na spoluhráčov keď im chcem ponúknuť niečo na trhu? Nehovorím už o tom aký je problém zisťovať cez chat kto je pripojený. Je to otravné. to že by pribudla možnosť ponúknuť bez toho že by som musel predpotopne zisťovať cez chat kto tu je a kto nie... by hre pomohlo. Mňa to dosť znechucuje. Myslím že by tejto hre prospelo upevniť vzťahy v Spoločenstve. A obchodovaním prioritne s členmi vlastného spoločenstva by bolo tomu príspevkom.
PS: Ale hejtovať sa dá všetko. Lepšia cesta ako kritizovať je nápad vylepšiť. Nie ho jednoducho hejtnúť.
Vyjadril som len svoj nazor na Tvoj prispevok ohladom ponuk cisto pre spolocenstvo. Ak sa nezhoduje s Tvojim vnimanim trhoviska ako takeho, je to uplne v poriadku. Mame jednoducho rozne pohlady na tu istu vec.

Padlo tu uz niekolko vybornych navrhov ako trhovisko vylepsit, pricom je dost mozne, ze sa niektore z nich casom do hry dostanu, co by bolo skvele.

Ak davam ponuku na trhovisko, znamena to, ze potrebujem tovar od niekoho ineho, kto ho ma a je mi uplne jedno kto mi tu ponuku prijme. Ak niekto v Tvojom spolocenstve potrebuje nejaky tovar, tak nech jednoducho vytvori ponuku na trhu a Ty mu ju vezmes, alebo ju vezme niekto uplne iny, je to uplne jedno. je to win win situacia...

PS: Ak ma niekto iny nazor, este neznamena, ze je to hejt... !
 

DeletedUser518

Guest
Ak davam ponuku na trhovisko, znamena to, ze potrebujem tovar od niekoho ineho, kto ho ma a je mi uplne jedno kto mi tu ponuku prijme. Ak niekto v Tvojom spolocenstve potrebuje nejaky tovar, tak nech jednoducho vytvori ponuku na trhu a Ty mu ju vezmes, alebo ju vezme niekto uplne iny, je to uplne jedno. je to win win situacia...
Rozdiely inport/export vidím v tom, že keď dám ponuku pre vlastné spoločenstvo tak
1. dám ju v pomere 1:1
2. neplatím dane
3. skôr vezmem ponuku od vlastných, ktorí čakajú na suroviny - čím urýchlym rast vlastného spoločenstva.
(4. v inom prípade ju zverejním na otvorenom trhu)
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore