• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Sklad budov

  • Zakladateľ témy DeletedUser208
  • Vytvorené

Zisli by sa vam taketo budovy?

  • ano

    Hlasy: 13 76,5%
  • nie

    Hlasy: 4 23,5%

  • Celkový počet hlasujúcich
    17
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser208

Guest
Osobne by sa mi celkom hodil nejaky sklad budov (premiova budova), ktore nechcem zburat, ale len docasne ulozit, dalo by sa to hodit do skladu za nejake drahokami, alebo viac minci ci tovaru, nech to zas nie je ako spajza ktora by sa zneuzivala, ale obcas je potrebne miesto na novu budovu, ktoru po case zburas.
Banka, budova ktora by umoznovala ulozit viac minci, a zaroven by produkovala aj nejaky urok ( premiova budova)
 

kiwa

Community Manager
Tím Elvenar
Veľmi zaujímavé, ale ide aj o stratégiu, ktoré budovy postaviť a potom ktorých sa môžeš zbaviť. A akú budovu máš na mysli? Ale ak by sa náhodou budova uložila do skladu, potom by si prišiel o jej bonusy ( napríklad o kultúru).
 

DeletedUser208

Guest
ano s tim clovek musi ratat, ze ak by dal do skladu napriklad bytovku prisiel by o ludi, a nemohol by ju dat do skladu ak by nemal volny pocet ludi ktory produkuje bytovka, zo skladu by sa dala vybrat az po 24 hodinach, a znova vlozit do skladu po dlasich 24 hodinach, to by zamedzilo spekulaciam :) hlavne co sa plnenia uloh tyka, a veci ako posvatny kodex by do skladu nedali dat vobec, len budovy ako take, cize ani sochy a kvety :)
 

Volf

Šepkajúci golem
no sklad budov hadam uz je, skor by sa hodilo mat moznost ulozit budovy co hrac ziskal z eventu a postavil ju a neskor ju bud nepotrebuje alebo potrebuje prestavat mesto a miesto kde taka budova stala sa hodi ak nema miesto a zaroven taketo budovy sa nedaju znovu ziskat
 

Volf

Šepkajúci golem
no myslel som ted sklad budov kde sa ti ukladaju budovy ktore ziskas z eventov ale z neho mozes iba vyberat budovy a nie vkladat a mas ho v invetari.
podla mna je zbytocny sklad obycajnych budov ktore mas v zozname budov kedze ich po zburani hocikedy postavit na rozdiel od budov z eventov takze by bola dobre keby bola moznost taketo "specialne budovy" po postaveni zase ulozit nazad do toho inventara
 

kiwa

Community Manager
Tím Elvenar
Ak to správne chápem, máte na mysli napr. budovu Skľúčujúce tekvice, ktorú máte postavenú vložiť do "prémiového skladu" a namiesto nej postaviť "lepšiu" budovu. ALE ak by si chcel danú budovu schovať a postaviť novú musel by si mať v rezerve 1150 kultúrnych bodov (čo je trošku doosť nie? :D )
To radšej šetriť s rozšíreniami mesta a keď budeš mať 2-3 políčka prázdne, cez ne si preusporiadať budovy.
 

Volf

Šepkajúci golem
Ak to správne chápem, máte na mysli napr. budovu Skľúčujúce tekvice, ktorú máte postavenú vložiť do "prémiového skladu" a namiesto nej postaviť "lepšiu" budovu. ALE ak by si chcel danú budovu schovať a postaviť novú musel by si mať v rezerve 1150 kultúrnych bodov (čo je trošku doosť nie? :D )
To radšej šetriť s rozšíreniami mesta a keď budeš mať 2-3 políčka prázdne, cez ne si preusporiadať budovy.

presne ako si povedal, ale niekedy by sa zisla takato moznost hlavne ak ti chybaju volne policka ked napr. chces si preusporiadat mesto,jednoducho moznost na cas ulozit specialne budovy, pripadne ich vymenit za lesie budovy. tie budovy su vo vadsine pripadov dost velke a mozno by som pridal moznost docasne ulozit aj uz postavene divy (ale to uz asi by bolo prehnane?)
 

ap25

Neumlčatelný kňaz
Mozno obycajna swap funkcionalita, kde pri premiestnovani jednej budovy a kliknuti na druhu budovu sa dane budovy pod kurzorom mysi vymenia, by bola urcite fajn vylepsenim. Drzat volne policka a cenne rozsirenia mesta len z dovodu moznosti premiestnovania budov mi pride zvlastne... :)
 

Volf

Šepkajúci golem
Mozno obycajna swap funkcionalita, kde pri premiestnovani jednej budovy a kliknuti na druhu budovu sa dane budovy pod kurzorom mysi vymenia, by bola urcite fajn vylepsenim. Drzat volne policka a cenne rozsirenia mesta len z dovodu moznosti premiestnovania budov mi pride zvlastne... :)

ano mozno by pri premiestnovani pomohlo aj to co spominas, v inej hre od inno games (FoE) to funguje dobre ale povodny dotaz bol ze ci existuje sklad budov a to premiestnovanie som vlastne uviedol ako priklad kedy by takyto sklad bol uzitocny
 

hajka

Šepkajúci golem
O sklade budov sme rozprávali aj v spoločenstve,ale ja som mala na mysli skôr uloženie manufaktúr ,ktoré momentálne nepotrebujem,lebo svoje vylepšené som predala pre nedostatok miesta a dlho trvalo ich vylepšovanie tak ma to sklamalo,ve´d v tom prípade by kultúra aj ľudia pribudli;):cool:
 

DeletedUser206

Guest
stačilo by mať v menu ako je vo foe odkladací priestor trebárs na 10 akýchkolvek budov kde by mohli byť uložené hocaké budovy okrem teda hlavnej ako dlho by bolo treba ale prioritne by to bolo isto využívané pri prerábke mesta...budovky neustále temer po každom vylepšení v technologickom strome menia svoju veľkosť a niekedy to je fakt psycho vymýšlať neustále a prehadzovať to...navyše od trpaslíkov to navyše kombinovať s portálmi...fakt je to hodne potrebné lebo mať tretinu mesta uvolnenú pre portály s baňami či farmami je dosť...navyše tento portálový systém je veľmi nešťastná forma oživenia v elvenare.
 

Dony

Herná podpora
Tím Elvenar
pochybujem ze v tejto hre budeme mat niekedy sklad budov alebo take nieco, toto je strategicka hra stavby mesta kde najdolezitejsia cast je postavit co najefektivnejsie na co najmensom priestore, ak by budovy nemenili tvar bola by to nuda, nemuseli by sme nad nicim rozmyslat, takze budovy budu menit tvar stale a je to zaklad tejto hry, miesto na nasej mape je najdolezitejsia "surovina" s ktorou sa musitm popasovat
 

DeletedUser269

Guest
ako vidím asi tu veľmi nepochodím,
potrebujem tzv. sklad na budovy, chodníky, firmy

hráč pri rozširovaní budov musí bojovať s miestom, no niekedy si aj všetko usporiadam, ale prídem k tomu, že rozšírenie budovy zmení aj veľkosť a tým pádom, môžem sa roztrhať ale nič nepostavím ani neupravím, lebo sa nedá nič odložiť

tvorcovia tejto hry by mali počítať aj s tým, že hráči potrebujú úpravu priestoru a tým, že sa to dá až po dlhej dobe odrádza hráčov od hrania hry, a miesto plocha mesta, nie je úmerné k požiadavkám pri plnení úloh

dúfam, že dostanem odpoveď od tvorcov tejto hry, čo mienia s týmto urobiť,
 

kiwa

Community Manager
Tím Elvenar
O tom je stratégia hry, musíš rátať s tým, že niektoré budovy sa menia, odporúčam pozrieť wiki (kde je už zase toho viac doplnené) a uvidíš ktoré budovy sa ako menia a strategicky nad tým rozmýšľať.
 

DeletedUser269

Guest
no po tomto vysvetlení asi som dohrala, stráca to pre mňa tú slasť rozvíjania, ak musím rátať s zväčšením budov už na začiatku hry kedy je veľa úloh a hoci mám suroviny a financie jednoducho stojím,
jednoducho balím to :(
a vyzerala to ak sľubná hra
 

MajaR

Lesný duch
tak takú hru kde by nebol problém s miestom a mohla by som si slobodne ukladať budovy podľa môjho vkusu, nie tlačiť ich na seba, by som aj ja prijala. Už dlho takú hľadám. Ak niekto takú pozná, napíšte mi, budem rada :)
 

DeletedUser269

Guest
toto je hra, ale ak si zoberiete aj v reálnom svete majú budovy už svoj základ, teda sa nemení pôdorys, ale len nadstavba sa rieši (na nadstavbe je pôdorys totožný) a predsa budova rastie. a ak už sú úlohy ktoré mate splniť tak majú byť priamo úmerné k tomu aký pozemok mám už v používaní, a ak aj ten pozemok mám, no nemôžem ho využiť ostáva prázdny nakoľko budovu nemôžem presunúť inam kam potrebujem, nakoľko niečo iné zavadzia a nemám to kam na chvíľu odložiť, aby som si miesta usporiadala na rozšírenie, ak sa s týmto nepočítalo, tak potom budovy mali mať pevný základ už od začiatku (dokonca ani na sídlisku nie sú budovy len tak hala bala)
 
Naposledy upravené moderátorom:

Shanigan

Lesný duch
no ja tiež zápasím s miestom, ale zase toto je strategická hra, a je založená na stavaní a búraní. Takže hráč musí mať vždy aspoň jeden priestor v zásobe voľný aby mohol budovy presúvať. Jo a vcielkaisr, neviem kde žiješ :) v ktorom meste , ale v mojom veru ide už roky o búranie a stavanie . Keď človek odíde na určitý čas a vráti sa, tak len oči otvára, niekedy nevie rýchlo či je na dobrom mieste. Síce sú to len obdobia keď sa búra a stavia , potom je kľud ,ale znova sa objavia po určitom čase. A aj v hre to máš tak nie ? ak si usporiadaš mesto, tak určitý čas ho nemusíš presúvať a nič búrať :) Bolo by dobré mať sklad kde by sme mohli dať niektoré budovy čo škoda búrať, ale v celku táto hra nie je zlá . Mňa znova prinútila začať plánovať a keď som plánovala tu, tak som pokračovala aj v reáli :p
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore