• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Obtiažnosť posledných turnajov

Dagmarka

Lesný duch
Ahojte, toto som našla na českom fóre, keďže sme zistili že posledné turnaje sú aj napriek postaveným vojenským budovám dosť náročné...moja otázka... vie sa o tejto chybe? ďakujem za skorú odpoveď


Podľa v tejto chvíli aktuálnych informácií z viacerých zdrojov je situácia takáto:

  • Nepriateľské jednotky, ktoré je možné trénovať v našich Cvičiskách a Táboroch žoldnierov sú posilnené rôznymi vylepšeniami, vrátane stromkových budov, ohnivého fénixa a prastarých divov vylepšujúcich naše jednotky. Očakávaná situácia je, že sa tieto bonusy aplikujú iba na hráčove jednotky, avšak touto chybou dochádza na aplikáciu aj na nepriateľské.
  • Chyba údajne v hre pretrváva už dlho, avšak efekt sa do veľkej miery zvýraznil až teraz, pridaním nových jednotiek a taktiež nahradením niektorých jednotiek z kasární (napríklad obrnení lukostrelci alebo ľahkoodenci) jednotkami zo spomínaného cvičiska alebo tábora žoldnierov.
  • Zrejme by nemali byť postihnuté nepriateľské jednotky z našich Kasární.
  • Vo viacerých komunitách došlo k nahláseniu tejto chyby, jej diskusie a potvrdenia moderátormi, že sa naozaj jedná o chybu.

Osobne som tieto informácie nijak netestoval, takže pochádzajú len zo skúseností iných hráčov. Viacerí hráči sa dožadujú kompenzácie a čo najskoršie vykonanej opravy.
Dovtedy zrejme nemá zmysel v turnajoch používať vylepšovacie budovy, ba dokonca v prípade niektorých nepriateľských setupoch spadá do úvahy odpojiť prastaré divy, ktoré vylepšujú typy jednotiek, ktoré sa nachádzajú medzi nepriateľskými oddielmi (za predpokladu, že hráč používa na boj iný typ jednotiek).
Pri najbližšom hodvábnom turnaji má (za pravdivosti týchto informácií) zmysel odpojiť Vítězné prameny (kvôli výskytu kerberosov v nepriateľských setupoch), ak hráč neplánuje využívať na boj svojich ľahkoodencov (v tom prípade by došlo len k (dúfajme vyrovnanej) negácii efektov).

zdroj fórum CZ
 

Imiris

Lesný duch
Minulý turnaj sa mi zdal ťažší, ale myslela som si, že je to len tými novými žabami a rangermi, ale pri hodvábnom mi to už nešlo do hlavy a ono je to takto. Je to hajzlovinka, keďže takto nás to pripraví o slušnú kopu VB...
 

Dagmarka

Lesný duch
a na ilustráciu ešte jedno reálne porovnanie od hráča z českého serveru /snáď to netreba prekladať/ :)

Beru zpět svá slova a udělali jsme ve společenstvu pár sérií testů. A výsledek je, že u Kerberů je jasně viditelný bonus do útoku při nažraném fénixovi. Příklad moje 3 šermířky +2lukostřelci, proti 1ks Kerber a + 1 ks čarodějnice v první provincii, kdy kerbeři neměli žádné debufy a lukostřelci urychleně vyřídí čarodějnici a pak jsem již do sebe nechal kousat + nakrmený fenix a nemám prameny vítězství.

Výsledek: Kerbeři měli při plné skupině útok min/max 7387/9029. Do lukostřelců mají bonus 30% výsledný rozptyl je min/max je 9603/11737, ale kerbeři kously mé lukostřelce za 16550 což odpovídá +- bonusu 180% (+50% fenix + 30% vs lukostřelci) a navíc se ukázal při útoku v info bublince 33% bonus. Při bonusu 180% je rozptyl min/max 13297/16525!!! dmg a tedy dokonce byl útok o cca 3,5% větší. Navíc ve hře i na wiki deklarují bonus jen 30%, takže tu máme ještě další chybu (tich 0,5% dávám za chybu tomu, že evidentně nepočítají s celými čísly, které jsou zobrazené).

Následně útoky do šermířů: Zaznamenal jsem 2x poškození do šermířů tedy bez bonusů a postihů. Výsledné útoky měli hodnotu: 11683 a 12629, ale rozptyl má být 7387/9029. Rozptyl při bonusu +50% je min/max 11080/13543 takže je bohužel vidět, že minimálně u kerberů se projevuje nějaký bonus +50% do útoku... :/
 

Imiris

Lesný duch
Bolo by k tomu aj nejaké oficiálne stanovisko? Lebo, toto sa mi skutočne nepáči, ak sa niečo takéto deje, mali by nás o tom informovať...
 

kiwa

Community Manager
Tím Elvenar
Je to nahlásené ako chyba. Je tam nastavená vysoka priorita riešenia. Žiaľ viac informácii nemáme ani my. Teraz len musíme čakať, kým sa problém odstráni.
 

DeletedUser595

Guest
@Dagy ďakujem za info, človek keď má informácie, vie spraviť lepšie rozhodnutia. Tebe @kiwa vďaka, že si to neprešiel mlčaním. Určite je náročné, robiť tu ľuďom nejaký servis, hlavne keď sa stále sťažujeme (podotýkam oprávnene ...väčšinou :D). Snáď to dajú rýchlo do poriadku.
 

Dagmarka

Lesný duch
Ahojte :)
Podľa najnovších dostupných informácií dnes prebehla aktualizácia hry, ktorá opravila tento problém a viac tak nedochádza k aplikácii efektov na nepriateľské jednotky.
 

DeletedUser970

Guest
No chybu ste potvrdili, chybu ste odstranili a uz chyba len odskodnenie hracov vojakmi nar. podla nahratych bodov v dotknutych turnajoch....
 

MajaR

Lesný duch
Hawkins kto hral turnaj poriadne mal aj dosť veľké straty. Takže chápem aj túto požiadavku, i keď samozrejme nikto nebol nútený...
Ale zaujímavé je že bezprostredne zareagovali ponukou jednotiek za eurá, obchodníci...:)
 
Hore