• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

King of Elvenar

DeletedUser686

Guest

Bola neskorá jeseň. Väčšina kvetov už vymenila svoju krásu za plody a semä pre novú generáciu flóry. Kvetný elfovia si už dávno postavili nové príbytky z rôznofarebných opadaných listov a presťahovali sa z kvetov do týchto nových príbytkov. Dômyselná architektúra s teplom zahnívajúceho lístia im po celú zimu dodá dostatok tepla a výživy. Ľudia by sa mohli toľko od nich učiť! Ekológia, rekuperácia, solárne systémy, … pre elfov sú prirodzenosťou. Len aby bolo dostatočne chladno! Teplé zimné dni prebúdzajú dážďovky, ktoré sú postrachom týchto milých tvorov. Veď jediná dážďovka dokáže na posedenie zjesť celú dedinu. Zahnívajúce lístie je pre ne lákavou potravou. Našťastie sú elfovia pripravení a ich luky majú pevné tetivy. Ani tá najhrubšia koža dážďovky im neodolá. Hroty šípov majú nadôvažok potreté žihľavovou šťavou, osím či včelím jedom. Každá rodina má na to svoj rodový recept. Nech sa dážďovky ráčia unúvať hen - do ľudských kompostérov, plných fajnového nahnitého lístia jesene.

Pomaly som kráčal krajinou nad ktorou sa vznášala príjemná hmla. Miestami mi siahala po kolená, ba dokonca v priehlbinkách až k pásu. Musím dávať pozor aby som nevybočil z chodníka a nezadlávil domček nejakého elfa či človiečika. Nad týmto mliečnym oparom sa dvíhala krásne sychravo-fialová obloha. Hneď od rána som pociťoval krásu tejto scenérie. Ideálne počasie na spánok, sladko-bôľnu melanchóliu či sebaľútostivé depresie. Mal som rád toto obdobie. Zvykol som si sadnúť na istý kopec, ktorý som si predtým vystlal mäkkým lesom. Nohy som si vyložil na druhý kopec a popíjal čistú vodu blízkej rieky. Vodný elfovia to neradi videli. Občas sa stalo že im niektorí z obrov vypil aj celú priehradu. Nuž, čo už. Smäd je smäd. Príde zima, a tak ako už po tísícročia, musíme byť dostatočne zavodnení, hydratovaní, nech krásne zamrzneme. Zimné mrazíky nám hydratovanú pokožku krásne popukajú a vytvoria nám tak typický dobrácky vráskavý vzhľad, tváre obra. Veď na jar, keď nás slniečko rozmrazí, im vodu vrátime.

Tak som si sadol na kopec a započúval sa do piesní a vravu lesných elfov. Oddal som sa príjemnej depresii. Pripravovali mi zimné ležovisko. Vytiahol som termosku. Tak ako vždy som si rituálne zbežne prečítal značku “Innogames” a nalial si kakao. Pripomenulo mi to povinnosti, ktoré ma ešte túto sezónu čakajú. Vytiahol som tablet a pozrel tohtoročnú Zimnú udalosť. S bratmi tam máme zohrávať hlavnú úlohu. Rýchlo som siahol po mobile. Musím sestre zavolať skôr ako zaspí. Moja sestra bola totiž čarodejnica. Nazývali ju Obrovská čarodejnica. Bola pre nich obrovská nielen fyzicky, ale najmä duchovne. Škoda, že duchovná krása na prvý pohľad nie je vidieť. Pohľad na ňu nebol dvakrát príjemný. Bol až mrazivý. Preto ju niekedy volali aj Obrovská ľadová čarodejnica. Keď sa na ňu niekto pozrel na mieste zamrzol. Volal som jej ohľadom toho trolla z tej hry Elvenar. Bol nebezpečný. Vedel toho natrolovať hory-doly. Preto ho aj volali Horský troll. Ubezpečila ma, že s ním mala videorozhovor. Na mieste vraj zamrzol. Zamrzol nielen on ale aj jeho tablet a internetové pripojenie. Pre istotu mu poslala aj svoje selfie. To keby sa cez zimu oteplilo. “Nikdy nevieš…”, hovorí: “ľudia kúria drevom, autá na elektrický pohon sú len v zárodku, …. je globálne otepľovanie”. To že má troll jej selfie ma upokojilo. Teraz je už z neho Ľadový horský troll. Pýtala sa aj na ostatných trollov. Ostatní ma nezaujímajú. Tí nech si trollujú inde - na sociálnych sieťach. Podstatný je tento - s nickom “King of Elvenar”. Ten mi robí starosti. Píše samé blbosti.

Odložil som mobil, dopil kakao a privrel oči. Započúval som sa do rozhovoru elfov. Riešili odveké otázky: veríš v Boha?, veríš v evolúciu?, bolo najprv vajce či sliepka? Rád by som tu uviedol tieto hlbokomyseľné dišputy, no nechcem to preháňať. Veď Vianoce slávia všetci. Tak načo… To som bol už zvalený na elfami pripravenom lôžku a oddal sa zimnému spánku. Onedlho zamrznem a stanem sa skutočným ľadovým obrom…


Odrazu ma od tepla striaslo. Čo to? Mám pocit že je polnoc a ja akoby som nespal ani hodinu. Strašne mi je teplo. Budem asi chorý. Otvoril som očí, pozrel na hodinky. Bol tam dátum 24 december. Vianoce! To je ešte zima! Fú! A to teplo! Zapol som si apku na tablete, pozerám 10 stupňov. Dofrasa! Rozmŕzam. Pocit akoby som sa pocikal. Odrazu som pocítil mravenčenie. Pozerám na nohy a tam - mravce! Dal som si okuliare a to kvetný elfovia. Utiekli pred dážďovkami. Zachránili zopár listov a stavajú si na mojich kolenách domčeky. “To aby som sa nehýbal”, hovorím si. Hneď som si spomenul na Súťaž k zimnej udalosti. Vytiahol som tablet a otvoril fórum hry Elvenar. Rýchlo som nalistoval Súťaže a tam čítam tento príbeh. Na samom konci pod ním podpísaný troll - King of Elvenar.

Dodatok pre odvážnych - selfie mojej sestry.
7e05a46889_68965966_o2.gif

 
Naposledy upravené moderátorom:
Hore