• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Fórum (návrh vytvorenia externého fóra)

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser518

Guest
V hre mi chýba špeciálne fórum pre Spoločenstvo v ktorom hrám. Iste to poznáte z iných hier. Nakoľko tu fórum Spoločenstiev nemáme, a zdá sa, že tak skoro mať ani nebudeme, dostal som nápad umožniť vytvoriť fórum tu - ako utajenú časť tohto fóra. Teda vlastne ako určité externé fórum k hre, ktoré by bolo viditeľné len pre členov Spoločenstva (napr. zamknuté heslom), moderované veliteľom fóra alebo niekým koho by tým veliteľ poveril.
Zlepšilo by to komunikáciu (napr. dohody o dovolenke) a aktivitu, pomohlo by to novým hráčom, zvýšilo by to aktivitu na tomto fóre, atď.

Ďakujem za trpezlivosť.
 

zuzulleta

Hlavný moderátor
Tím Elvenar
Problém vidím v tom, že nie všetci hráči chcú chodiť aj na fórum. Pokiaľ sa v spoločenstve nekomunikuje formou chatu alebo správ, nemyslím si, že by to fórum zázračne zmenilo. A naopak, tie spoločenstvá, ktoré s komunikáciou problém nemajú, nepotrebujú chodiť kvôli pokecu na fórum, využívajú na to priamo hru.
 

DeletedUser518

Guest
Problém vidím v tom, že nie všetci hráči chcú chodiť aj na fórum. Pokiaľ sa v spoločenstve nekomunikuje formou chatu alebo správ, nemyslím si, že by to fórum zázračne zmenilo. A naopak, tie spoločenstvá, ktoré s komunikáciou problém nemajú, nepotrebujú chodiť kvôli pokecu na fórum, využívajú na to priamo hru.
Nejde mi predovšetkým o pokec alebo inú zábavu napr. písanie vtipov :D (ale prečo nie aj to) ale napr. o rady novým hráčom, dohody a stále informácie, napr. že niekto ide na dovolenku alebo nebude vtedy a vtedy prítomný, alebo naopak bude tu vtedy a vtedy, ..., teda také čo v chate uniknú. Napr. by som dal zoznam kto má aký tovar na výmenu, a pod.
PS: Nie je problém si vytvoriť aj externé fórum či facebook, a pod. ale je to škoda keď hráči chodia na externé fórum a mohli by mať kontakt napríklad na toto, kde by mohli nájsť mnoho užitočných informácii. Dajú však prednosť fóru Spoločenstva. Škoda.
 

zuzulleta

Hlavný moderátor
Tím Elvenar
Poviem ti, ako to funguje u nás v spoločenstve. Chat využívame na bežný pokec. Dôležité veci si píšeme do správ, aby nikomu neunikli. Už v pravidlách spoločenstva máme napísané, že dlhšiu neprítomnosť treba nahlásiť, takže keď niekto na viac dní odchádza, automaticky posiela hromadnú správu všetkým. Každý nový hráč, ktorý k nám príde, dostane na začiatok do vienka balíček rád pre čo najefektívnejšiu hru. Taktiež musí každý nahlásiť svoje posilnené tovary. Ja si vediem v PC tabuľku zoznam hráčov, kde mám všetky potrebné údaje o nich a z času na čas ho hromadne preposielam všetkým v správe. Z nášho cechu je na fóre zaregistrovaná možno tretina. Ale ak chceš, skús spraviť anketu, či by bol zo strany ostatných záujem o novú záložku na fóre - Fórum spoločenstiev a uvidíme podľa ohlasov, či by sme také niečo vytvorili alebo nie ;)
 

DeletedUser373

Guest
osobne by sa mi fórum viac páčilo a dá sa prilepiť aj príloha, robiť zmeny meniť farbu textu :) a pod.
 

Dony

Herná podpora
Tím Elvenar
forum pre jednotlive spoločenstva určite nebude, riešilo sa to už veľa krát, muselo by byť moderovane z našej strany, je tu riziko že forum ako take by sa menej použivalo, keďže ludia budú pisať len na svoje privátne fóra atď.
samozrejme súhlasím s tým že chat v hre a správy sú tam hrozné
 

axa11

Lesný duch
Osobne si možte písať kde chcete. na to nepotrebujete aby vám niekto vytváral forum,možností je kvantum.
 

DeletedUser127

Guest
Takmer všetci súhlasia aké je to hrozné, je tu vymenovaných x rizík, nijako sa to nedá a pritom každá druhá hra to má a v pohode na tom funguje.. zaujímavé :) Všetci vieme, že doterajšia možnosť komunikácie je nedostačujúca. A táto rubrika má byť predsa o tom ako si vytvoriť "pohodlie" v hre a zlepšiť samotný zážitok z nej a nie ako vymýšľať xy spôsobov ako si to poriešiť sám. Ak nie fórko tu (uznávam, že s moderátorom môže byť problém), tak fórum priamo v hre by veľmi bodlo. To je snáď bez debaty. Min. tam dať nejaké základné info o hre, spísať nejakú stratégiu ktorú by človek nemusel stále listovať v správach atď. Niečo podobné ako je na grepolise by túto hru aj spoluprácu v nej veľmi oživilo. Je na veľkú škodu hry, že sa táto myšlienka odsúva či zahadzuje.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser489

Guest
Myslienku fóra vrámci ally plne podporujem a veľmi ju postrádam v elvenare. Myslím podobné fórum ako napr. v Grepolise. Pre tých co nevedia o com je rec - každá ally má svoje fórum v hre spravované hráčom s funkciou moderátora, ktoré ak nechá vonkoncom prázdne, je to jej vec. Väčšina má sekcie, kde sú natrvalo vyvesené pravidlá fungovania ally, nástenka na dovolenky, tipy a triky, pokyny k eventom, ... skrátka aby sa nemuselo zakaždým keď príde nový hráč posielat x hromadiek so základným know-how a aby sa clovek nemusel pracne preklikavat k sprave kdesi hlboko prehlboko lebo potrebuje vediet nejaku drobnost. Lebo naozaj... ked zacne turnaj, do toho event, do toho x hráčov dokončuje div tak pozerám, že 10,20,30 správ... Neprehladné, zastarané a navyše to funguje na iných hrách Innogames, tak prečo nie tu ?
 

DeletedUser13

Guest
príde mi zbytočné robiť extra fórum na fóre pre klany. Využije to aj tak max 20% klanov a aj to som veľký optimista.
Keby radšej spravili priamo v hre také niečo ako má FoE tak to nepoviem ale nie na fóre.
 

DeletedUser518

Guest
príde mi zbytočné robiť extra fórum na fóre pre klany. Využije to aj tak max 20% klanov a aj to som veľký optimista.
Keby radšej spravili priamo v hre také niečo ako má FoE tak to nepoviem ale nie na fóre.
Návrh dať to aspoň na toto fórum bol myslený ako východisko z núdze. Ako akýsi kompromis. Nie ideál. Dať fórum do hry je zložitejší proces. Dať sem fóra pre jednotlivé spoločenstvá mal mať aj vedľajší účinok, marketingový - pritiahnuť na toto fórum nových užívateľov. Ale ako som sa dozvedel, tak tu marketingové pravidlá vraj neplatia. Údajne by noví užívatelia nečítali všeobecné fórum a čítali by len to svoje špeciálne.
PS: Pravda je, že táto hra nie je taká náročná na komunikáciu. Netreba tu riešiť stratégiu, spoločné útoky, a pod. Takže to nie je žiadna katastrofa. Mimochodom, jednoducho sa dá vytvoriť svoje vlastné externé fórum mimo tohoto alebo účel splní hoci aj FB-skupina. Len sa treba prepnúť medzi kartami. :)
 

DeletedUser234

Guest
neviem či fórum pre jednotlivé spoločenstvá niečo vyriešil, skôr vidím problém v správach v hre, som dnes po roku zistil, že ak vymažem nejakú správu a ostatní v tej správe pokračujú, mne sa už nezobrazuje ... tak tomuto nechápem
 

DeletedUser518

Guest
neviem či fórum pre jednotlivé spoločenstvá niečo vyriešil, skôr vidím problém v správach v hre, som dnes po roku zistil, že ak vymažem nejakú správu a ostatní v tej správe pokračujú, mne sa už nezobrazuje ... tak tomuto nechápem
Plán bol taký, že tie fóra by boli skryté. Mohli by sa do nich dostať len členovia príslušného Spoločenstva. No osobne si myslím že je to celé bezpredmetné.
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore