• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Druhý účet

Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser518

Guest
Chcel by som si vyskúšať civilizáciu elfov. Druhý svet je v nedohľdne. Dávam návrh aby boli (aspoň) na tomto jedinom svete povolené mať dva účty na jednom pripojení.
Myslím že v dnešnej dobe je tých pripojení neúrekom - tak nie je problém mať aj dva účty, len je to nepohodlné. Myslím, že obmedzenie na jeden účet je už prežitkom, atavizmom starých časov, keď bol niekto rád, že má nejaké pripojenie. V dnešnej dobe ich väčšina úživateľov má aspoň 2-3 - mobil, comp, tablet, a podobne, nehovoriac o pripojeniach v škole či v zamestnaní. Taktiež sú tu možnostiach využívania rôznych proxi-serverov, plávajúcich či dynamických IP, či voľných wi-fi od susedov, a podobne. Čo myslíte?
 

Marcus86

Ukecaný paladin
Akože nebránim sa predstave, že by jeden hráč mohol spravovať trebárs dve mestá (vrátane rôznych civilizácií), ale nemyslím si, že by to bolo aktuálne prínosom pre túto hru. Avšak za určitých podmienok, by to mohlo byť prínosné. Ak by sa to nastavilo správne, napríklad druhé mesto by hráč mohol začať budovať až keď bude mať minimálne 50000 bodov z prvého mesta, tak by to mohlo byť novým obohatením hry. Niečo ako rozšírenie tvojho mesta. Vždy to závisí od toho, koľko má daný hráč času na hru. Ak zvládne spravovať i dve mestá zároveň, tak prečo nie? Problémom ale je, čo ak hráč si založí viacero účtov a potom časom z nich zostanú akurát mŕtve mestá, ktoré nik nespravuje. V mojom prípade, nikdy som nemal v jednej hre súčasne dva účty, lebo sa poznám a viem, že keby som to spravil, tak čoskoro sa nebudem venovať naplno ani jednému účtu a nakoniec skončím s hrou. Správna otázka podľa mňa nie je, či povoliť mať súčasne dva účty na jednom pripojení, ale skôr sa spýtať, že ako to riešiť s účtami (presnejšie s mestami), ktoré už nik nespravuje.

Rôzne možnosti pripojenia i v rámci jednej domácnosti v podstate znemožňujú akékoľvek overovanie, či hráč má skutočne iba jeden účet alebo viacero. Toto je problém mnohých hier. Zakázanie (prípadne vymazávanie) herných účtov z rovnakým internetovým pripojením vedie v podstate k tomu, že hráči, ktorí budú chcieť mať viacero miest, budú buď obchádzať pravidlá alebo takúto hru nebudú hrať (obzvlášť ak im systém zruší herný účet na základe podozrenia z porušovania pravidiel, čo môže vyhodnotiť nesprávne). Ako teda oddelíš hráčov, ktorí dodržujú pravidlá od tých, ktorí ich porušujú? Odpoveď: Toto nie je to možné. Uvediem príklad. Koľkokrát sa mi stalo, že som bol na návšteve a obaja sme si chceli zadať výrobu tovaru a máš to: jedno internetové pripojenie a jeden počítač, za ktorým reálne sedia dve osoby. Ako v praxi zistíš, že sú to skutočne dvaja hráči a nie jeden, ktorý má iba viacero účtov? Zakazovanie mať viacero herných účtov na jednom internetovom pripojení je podľa mňa maximálne len preventívna, ťažko realizovateľná záležitosť.
 

DeletedUser518

Guest
ako to riešiť s účtami (presnejšie s mestami), ktoré už nik nespravuje.
.
S tými mŕtvymi mestami je to problém. Mám ich kopec okolo. Ale o tom je písané v iných témach.
Čo sa týka viacerých účtov na rôznych svetoch (tu je však len jeden) - tak to je bežná záležitosť. V iných hrách (napr. Divoké kmene) som hrával aj viac účtov v rôznych svetoch. Závisí to od času. Táto hra sa však nedá porovnať s časovo náročnými hrami kde treba všetko sledovať nepretržite, niekedy aj v noci - keď chodia SMS-upozornenia napr. pri útokoch. DK som sa stíhal poctivo starať o 2 účty (vrátane zástupov počas "dovoleniek").
Ten nápad s tými bodmi - akože pokračovanie mesta alebo podobne by mohol byť zaujímavý. Hoci ja toľko bodov zatiaľ nemám. :) To by však asi vyžadovalo tému viac rozvinúť - a na to zrejme nemajú tvorcovia kapacity (napr. časové, finančné, a pod.).
Čo sa týka overovania pripojení sú tam aj ďalšie problémy. Napr. sa môže stať že môže byť pridelená 2 ľuďom, ktorí sa nepoznajú 1 IP adresa. A nestáva sa to tak zriedka akoby si mohol niekto myslieť. A podobne. Obmedzenie na 1 účet je obmedzením, ktoré už je podľa mňa prežitkom.
 

Imiris

Lesný duch
S tými účtami je to ťažko, u nás doma sa zvyknú hrať hry "rodinne"...keď sme hrávali divoké kmene, hral na jednom svete otec, brat, sestra, ja a niekedy si tu obslúžil účet aj bratanec a to všetko nie len z jedného pripojenia, ale rovno z jedného počítača a pri tom hral každý za seba. Elvenar hrám zatiaľ len ja a brat, pričom len doma už má dnes počítač úplne každý. Ak by to obmedzili, mnoho hráčov by nemalo možnosť hrať vôbec. Ale myšlienka mať dve mestá sa mi tiež páči. Tu hrám za elfov, ale na Bete som si dala ľudí, aby som mala obe :)
 

DeletedUser518

Guest
Na DK chápem že by sa mohli účty vzájomne významne podporovať. Ale tu na to nevidím veľký priestor. Neviem však ako je to vo vyšších leveloch. Možno tam? Ale ak by to aj bolo možné tak ten "podporujúci" účet by zrejme rýchlo začal stagnovať a podpora z neho by mala mizivý význam. Neviem. K tomu by sa mali vyjadriť ostrieľanejší borci Elvenaru. :)
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore