• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Divy - zhnutie výhod / nevýhod

Dagmarka

Lesný duch
Ahojte,
toto som našla na českom fóre a myslím že je to užitočná pomôcka :))



Postavení všech divů zabere spoustu místa a ve výsledku to bude znamenat spoustu úrovní divů z mnoha divů na nízké úrovni. Tedy nízké bonusy a vysoká penalizace v turnaji/věži (i za staré formule na turnaje, ve které divy nehráli roli, bylo stavění všech divů plýtváním místa).
Lepší je si vybrat divy vhodné pro můj styl hry a dostat je na vyšší úroveň.

Níže v textu je zmíněn výraz bojovník - myslím tím hráče, který v turnaji a/nebo věži bojuje (ať už čistý bojovník anebo částečný bojovník (který řeší část střetů bojem a část výkupem)).
Orkovia - surovina produkovaná ve zbrojnicích 20+ vyzkoumaná v kapitole orků (neplést s některými jednotkami ze Cvičiště).
Mana - surovina produkovaná v některých kulturních budovách od kapitoly Lesních elfů.
Božská úroda - surovina produkovaná v tržišti a některých kulturních budovách od kapitoly Půlčíků.
Unurium - surovina produkovaná v tržišti a některých kulturních budovách od kapitoly Obchodníci z Unuru.

A teď k divům:

Veľká kniha tajomstiev - výhodná v nižších kapitolách, ale závislost výroby kladiv na průzkumu je ve vyšších kapitolách dost nevýhoda (bavíme se o 100+ hodinových průzkumech), a na VBčka jsou lepší evoluční budovy (bez penalizace v turnaji/věži a bez investice tisíců VB). Takže za mne tento raději vynechat a VB investovat do lepších divů.

Zlatá priepasť - Nejlepší obytná budova ve hře. První div, který by měl mít každý hráč ve městě.

Nekonečné prepadlisko- Lepší na kladiva než knihovna, ale dle mého je rozumnější počkat na Věže prosperity. Pokud hráč aktivně hraje turnaj, je druhý efekt zbytečný (+relikvie za provincii).

Hroty sváru - Zvýšení škod střelců a rychlejší výcvik kasáren - pro bojovníky jasná volba, pro nebojovníky zbytečnost.

Kláštor bojových mnichov (a jeho lidský ekvivalent) - Pro bojovníky jasná volba, pro nebojovníky se může hodit kultura.

Krištálový maják - osobně si myslím, že je to jen zbytečně místo zabírající věc.

Ruiny strážnnej veže (a lidský ekvivalent) - Kultura se může hodit všem, aby přidával více kultury na pole než čisté kulturní budovy z událostí, je třeba jej vylepšit asi na 7-8 úroveň.

Tróny vznešených mužov (a lidský ekvivalent) - Div na body. Pokud hráč nehraje na body, je tento div pro něj zbytečný (na kulturu jsou lepší divy).

Opevnenie trpaslíkov - Pro bojovníky na uvážení (já ho nemám), pro nebojovníky zbytečnost.

Horská budova - Na vyšších úrovních dobrý populační bonus, ale zabírá více místa než Zlatá propast. Přesto na vysoké úrovni druhá nejlepší populační budova.

Veže blahobytu - Výroba kladiv co 3 hodiny - pokud se hráč hlásí do hry jen 1-2x denně, je možné uvažovat spíše o Hlubině (anebo jet jen na dílny), pokud hráč hraje turnaj a má dostatečný přísun kouzla Síla zásob, tento div je dost výrazně posiluje (z Knihovny tajemství, zlaté propasti a Věží prosperity mám právě jen Věže prosperity).

Kvitnúci cech obchodníkov - Efekt produkce portálu dokáže docela dost zkrátit průchod kapitolami od trpaslíků nahoru. Někteří mají rádi i efekt obchodníka na vysoké úrovni divu. Div na zvážení. (Já osobně jej nemám, jelikož jsem hráč, který už na konec výzkumu došel dávno a na každou nově přidanou kapitolu mám celých 6 měsíců než přidají kapitolu další, takže mi na efektech tohoto divu nezáleží).

Vyhňa hrdinov - Zvýšení škod těžkooděnců potěší každého bojovníka, efekt výroby orků zase tak dobrý není (závisí na počtu dokončených provinciích a ty na konci výzkumu tak rychle nerostou - viz. těch 100+h průzkumu jedné provincie)

Svätyňa zlovestných húb chytrosti - Výborný div pro bojovníky mající větší množství zbrojnic + bonus v podobě produkce lukařů.

Enarovo velvyslanectvo - Obludná velikost a navázání výroby many na průzkum z něj činí jeden z nejhorších divů ve hře. Výroba jednoho úlomku za týden je pro turnajově aktivní hráče jen špatným vtipem.

Akadémia lietania - Zvýšení rychlosti výcviku tábora žoldnéřů je jasná volba pro všechny bojovníky.

Bludisko temnej hmoty - Na velkou velikost poměrně malá produkce many. Jeho síla je při vysoké úrovni malý rozpad many, který se zejména v nejvyšších kapitolách hodí pro našetření částek many na výzkum a vylepšování budov (v milionech). Dá se hrát dlouho i bez něj, ale v posledních kapitolách může hráč narazit právě na limit způsobeným rozpadem many (je dost podstatný rozdíl rozpadu 10% denně anebo 2% denně na 30. úrovni).

Dračí chrám - Poškození mágů je jasná volba pro bojovníky. Na vysoké úrovni může při dostatečném přísunu kouzel z turnaje vyrovnat nepřítomnost Bludiště.

Chrám ropúch - pro bojovníky jasná volba kvůli poškození obrněných střelců, pro nebojovníky zbytečnost.

Obchodné centrum Elvenaru - Výrazné posílení kouzla magická výroba + na vysoké úrovni ucházející výroba semen jako bonus. Pokud má hráč dostatečný přísun kouzla Magická výroba (turnaj/Panda/výroba v akademii kouzel), dají se s ním provádět docela zajímavé kejkle s manufakturami.

Veže západu slnka - Hlavní bonusem je snížení rozpadu semen. Dá se bez něj žít, ale pomáhá ve vyšších kapitolách našetřit zajímavé částky semínek.

Pramene víťazstva - poškození lehkooděnců + rychlost výcviku cvičiště - pro bojovníky spíše ano, ale není tak prioritní jako jiné vojenské divy.

Pyramída očistenia - Na zvážení - produkce zboží za výběr orků se vyplatí spíše na vyšší úrovni při větším množství zbrojnic. Výroba těžkooděnců bude asi lepší pro lidi než elfy (kvůli vyšší užitečnosti paladinů oproti Lesním duchům).

Maják dobrého susedstva - Pro některé hráče může být dobrým bonusem k výrobě many, osobně dávám přednost jiným divům na manu.

Časopriestor - Zkrácení čekání u turnajů - na maximální úrovni v kombinaci s Polárním medvědem na 10 úrovni dokáže snížit čas mezi koly turnaje na 0 (tzn., že lze používat 5 denní posilovací budovy z řemeslné výroby na 2 turnaje a 2 věže najednou).

Simia Sapiens - Snížení rozpadu živoucího zboží a produkce jednotek - i přes svou obludnou velikost jednoznačné plus pro město. Na úrovni 30+ sníží rozpad živoucího zboží (zboží vyráběné v manufakturách od kapitoly Elementálů nahoru) z 10% na pouhá 2% a umožňuje tak nasbírat velké částky v období, kdy jej není tolik potřeba) a bonus na jednotky je takový trvalý hnědý medvěd bez krmení (navíc se tento efekt sčítá s nakrmeným hnědým medvědem). Za mne jednoznačně stojí za postavení.

Skladová smršť - Za mne díky omezenému efektu portálových požehnání v posledních kapitolách celkem zbytečný div, možná se najdou hráči, kteří jej i tak shledají užitečným.

Termálny prameň mládosti - Pro hráče orientující se na Obytné budovy (nejlépe kouzelné) namísto pop/kulturních hybridů je to na vysoké úrovni třetí nejlepší obytná budova ve hře. Pokud hráč dává přednost pop/kulturním hybridům, je tento div zbytečnost.

Knižnica vo veži - Dle mne plýtvání místem. Těch pár bodů do žebříčků dle mne nestojí za penaltu do turnaje/věže a na VBčka je rozumnější si postavit nějakou evoluční budovu z události VBčka poskytující.

Turnajová aréna - Podle mne další zbytečné plýtvání místem. Těch pár bodů do žebříčku navíc za tu penaltu nestojí a včelí jezdkyně považuji za jednu z nejhorších a nejzbytečnějších jednotek.

Dračia archa - Živoucí zboží a činidla z tohoto divu mohou někteří hráči považovat za dostatečný bonus. Pro mne jen plýtvání místem, zejména pokud si hráč dokáže zajistit přísun živoucího zboží a činidel jiným způsoby.

Veštec šťastia - Totéž jako Dračí archa. Pokud si hráč dokáže zajistit výrobu živoucího zboží jinými způsoby a je členem společenství dávajících v turnaji vysoký počet truhel, má přísun královských rekonstrukcí z turnaje o dost vyšší než produkuje tento div.

Svätyňa šampiónov - Pokud má hráč dostatečný přísun orků ze zbrojnic, je tento div jen plýtváním místem. Ork válečník je použitelný jen ve velmi omezeném počtu střetů a tudíž nepříliš užitečný bonus divu.

Chrám duchov - Na produkci unuria je lepší mít velké množství pracující populace a velké množství požadované kultury (tzn. hodně manufaktur, obytek, dílen a zbrojnic) a vyrábět jej v tržišti než plýtvat místem na tento div.

Zdroj Fórum CZ
 
Naposledy upravené :
Hore