• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Diskusia k morským pannám

kiwa

Community Manager
Tím Elvenar
Tu môžete diskutovať o novej udalosti, ako aj napísať Váš názor na ňu :)
 

Picmuch

Neumlčatelný kňaz
podla mňa je Raj morských panien velmi biedna budova, ktorou je škoda zaberať miesto v meste. A k tomu ešte úžastný systém náhodnych úloh, akože v polovici dňa mi vyskočí úloha vyrob košík jedla a potom mi dá napr, aby som vyrobil 24h bonusový základný tovar a potom mi prezmenu dá napr. vyrob sadu nástrojov? A budem robiť za deň jednu úlohu nie? GENIÁLNE GRATULUJEM!
 
Naposledy upravené :

maja175

Šepkajúci golem
tie náhodné úlohy sa mi tiež nepáčia,ako písal Picmuch,v celku s nim súhlasím,a zaujímalo by ma,či v tomto evente budú aj dvojnásobné odmeny a či nebudú
 

Marcus86

Ukecaný paladin
Pozitívne hodnotím možnosť neobmedzeného počtu úloh, takto sa nemusíme už obávať, či sa nám podarí z úloh získať dostatok bodov na hlavnú odmenu alebo všetky vylepšenia špeciálnej budovy (Fénix a pod.). Všetko záleží od šikovnosti hráča.

Negatívne hodnotím náhodnosť úloh. Stráca sa možnosť strategicky naplánovať výrobu a iba dúfať, že výrobu, ktorú som zadal budem môcť niekde použiť alebo budem musieť stáť niekoľko hodín, či dokonca dní na jednej úlohe za pár bodov. Obzvlášť teraz v čase dovoleniek to môže byť dosť problém. Navyše v mojom prípade už niekoľko mesiacov stojím na konci výskumu a všetky budovy mám vylepšené na maximálnej úrovni a do toho mi príde úloha vyskúmať technológiu alebo vylepšiť 2 budovy na úroveň 14 alebo vyššiu. Väčšinou som tu ráno alebo až večer a stavať nové budovy po jednotlivých úrovniach môže byť v takomto prípade úloha aj na niekoľko dní pokým dosiahnem potrebnú úroveň.

Mal by som zopár návrhov na vylepšenie:
- Sady úloh a úlohy by sa opakovali nie náhodne, ale postupne po poradí (prvá sada, druhá sada, tretia sada...), klasické kolečko.
- Nevidím najmenší dôvod prečo by Elvenar tím nemohol zverejniť aktuálny zoznam úloh hneď na začiatku (azda by sme prišli o moment prekvapenia?)
- Pridať možnosť preskočiť, zrušiť náročnú úlohu, kedy sa body za úlohu nepripočítajú ale naopak odpočítajú (prípadne preskočiť niektorú sadu úloh).

Presunuté do správnej témy. Ďakujem Picmuch za upozornenie.
 

Shanigan

Lesný duch
No mne náhodné úlohy vyhovujú, síce nemožno dopredu určiť stratégiu, ale zase na druhej strane človek získa prekvapenie, niekedy milé ,niekedy nie ,no ale aj život je taký :rolleyes:. Nie každý má dostatok miesta aby si postavil dielne, manufaktúry pre eventy . Ale aj pri náhodnosti možno získať artefakty za dosť krátky čas. Na bete som celkom na začiatku, ale darí sa mi slušne a ako som si všimla, tak tie úlohy sa stále vracajú .... :D som zvedavá ako tu, ale na bete ma ničia fragmenty . nemám ešte toľko budov v inventári tak musím " obetovať " niečo iné :p . Toto je hra, takže tá náhodnosť dodá vzrušenie :)
 

Dony

Herná podpora
Tím Elvenar
tie náhodné úlohy sa mi tiež nepáčia,ako písal Picmuch,v celku s nim súhlasím,a zaujímalo by ma,či v tomto evente budú aj dvojnásobné odmeny a či nebudú
dvojnásobky určite nebudú, keďže nieje problém získať aj 20 tisíc koralov
 

Imiris

Lesný duch
Mne práveže táto budova príde obzvlášť dobrá a to som ani nerátala s mramorovým posilnením, teda na 10 leveli. Dáva pomerne dosť ľudí, k tomu kultúru a jej produkcia T1 sa rovná cca dennej produkcii manufaktúry - a je menšia ako taká manufaktúra (platí pre mestá od lesných elfov vyššie) - čiže už len preto sa oplatí a k tomu 3 VB bonus ako čerešnička. Paráda :D jednu chcem určite a ak by sa mi podarilo aj druhú, tak by som mala aspoň symetriu v meste :D
 

Angie2008

Neumlčatelný kňaz
Viem, že je ťažké stále vymýšľať niečo nové a ešte k tomu tak, aby sa to páčilo všetkým hráčom, lebo koľko ľudí, toľko chutí, ale mne sa tento systém vôbec nepáči. Po prvý krát mi event vzal chuť hrať a to som sa stále tešila, bez ohľadu na veľkosť odmeny. Vedela som si to naplánovať a keď som konečne mohla sadnúť k Elvenaru, tešila som sa, že poplním úlohy, naplánujem ďalšie ... Teraz, prídem unavená, sadnem, zapnem event a tam vyrob 3hod., oki, mam vyrobenú, pozbieram a ďalšia úloha 9 hod, 24 hod, vylepši budovu /vylepšuje mi 18 hodín/ ... medzi tým ešte asi 4x krátko po sebe 3 hodinovky a tak sedím a čakám a zážitok z hry je pomaličky na bode mrazu. A kým som tak čakala, reku idem si pootvárať mušle, veď potrebujem veľa urýchľovačov. Otvorila som za cca 700 koralov + som dostala 1x200, 1x100 a asi 2x50 - tie som tiež "investovala" :) a za tých 1100 koralov ani jedna denná odmena. Keby som to vedela, tak budem počítať mušle, aby som vám to vedela presne vyčísliť, ale toto sa mi nestalo ešte v žiadnom evente. Ale má to +++ , lebo mi dalo aj páru urýchľovačov :) , tak páru úloh urýchlim.
Čiže, môže byť hráč akokoľvek šikovný /ako píše Marcus86/, nezáleží "všetko" od jeho šikovnosti, keď nevieš čo, koľko a kedy, a keď budeme takto čakať, buď nás to prestane baviť /event/ alebo sa ďaleko nedostaneme, napriek tomu, že sú úlohy nekonečné. Za mňa, by som to vzrušením, ako píše Shanigan, určite nenazvala, skôr de motivujúcim.
Marcus86 - Pridať možnosť preskočiť, zrušiť náročnú úlohu, kedy sa body za úlohu nepripočítajú ale naopak odpočítajú - dobrý nápad, keď niekto nemá čas alebo chuť čakať :)
 

DeletedUser480

Guest
Ja k tomu "Eventu" sa vyjadrím že aj naplánovať sa da aj tento.... veď úlohy mate napísane v inom diskusnom vlákne......v každom segmente mate úlohy ktoré sa generuje "random"(náhodne) a od skúsenosti z bety aj viete koľko vygeneruje jednotlivý segment úloh......jedine čo je nespravodlivé sú veci ako že musíš vyrábať posilnený tovar a to niektorý majú T-1 manufaktúry o veľkosti 2x1 alebo 1x2 a niektorý "smoliari" majú oceľ alebo drevo u ľudí a to sú budovy o veľkosti 2x2. Takže niektorý postavia raz toľko budov ako ich spoluhráči...a to nehovorím o elfoch ktorý postavia "dreváreň" na lvl 14 a upgradujú ju o polovičnej veľkosti a čase. Takže event je fajn....ale je to výhodnejsie pre hráčov s veľa voľného miesta v meste.

P.S: do budúcna by sa mohlo zaviesť možnosť vyrábať aj neposilnená výroba a tým pádom vybalancovanie týchto hendikepov. A plus aj spätne vybalancovanie veľkosti budov či už pri ľuďoch alebo elfoch...
 
Naposledy upravené moderátorom:

Picmuch

Neumlčatelný kňaz
Ja k tomu "Eventu" sa vyjadrím že aj naplánovať sa da aj tento.... veď úlohy mate napísane v inom diskusnom vlákne......v každom segmente mate úlohy ktoré sa generuje "random"(náhodne) a od skúsenosti z bety aj viete koľko vygeneruje jednotlivý segment úloh......jedine čo je nespravodlivé sú veci ako že musíš vyrábať posilnený tovar a to niektorý majú T-1 manufaktúry o veľkosti 2x1 alebo 1x2 a niektorý "smoliari" majú oceľ alebo drevo u ľudí a to sú budovy o veľkosti 2x2. Takže niektorý postavia raz toľko budov ako ich spoluhráči...a to nehovorím o elfoch ktorý postavia "dreváreň" na lvl 14 a upgradujú ju o polovičnej veľkosti a čase. Takže event je fajn....ale je to výhodnejsie pre hráčov s veľa voľného miesta v meste.

P.S: do budúcna by sa mohlo zaviesť možnosť vyrábať aj neposilnená výroba a tým pádom vybalancovanie týchto hendikepov. A plus aj spätne vybalancovanie veľkosti budov či už pri ľuďoch alebo elfoch...
Dá sa naplánovať? Tak to chcem vidieť. To že sú úlohy v inom vlákne je pekné, ale vôbec to nesedí. Ja som mal úplne iné úlohy aké by som mal v danom vlákne mať a navyše ich bolo viac ako je písané. Takže sa nedá nič naplánovať!
 

DeletedUser480

Guest
No s piatimi dielňami a siedmimi manufaktúrami toho veľa nenaplánuješ to je pravda.......
 

Marcus86

Ukecaný paladin
A čo ak dostaneš náhodne trikrát za sebou vyrobiť 24 hod. výrobu a následne ako bonus preskúmať provinciu?

Tento systém rozdeľuje hráčov na dve skupiny:
- buď máš šťastie na úlohy a za málo námahy získaš kopec odmien
- alebo budeš patriť do druhej skupiny, ktorá nebude mať šťastie na úlohy a nech sa snažíš akokoľvek nič to nebude platné

Je tu veľmi veľa náhodných udalostí:
- náhodne sa vyberie sada úloh
- náhodne sa vyberie konkrétna úloha (môže sa náhodne opakovať)
- náhodne sa vygenerujú tri truhlice na odomknutie
- náhodne sa vyberie z truhlice odmena

Inak v eventoch zbieram predovšetkým studne, kde mi náhodne padá odmena :D

Takýto spôsob je až príliš náhodný a môže veľmi ľahko pokaziť hráčom zážitok z hry. Na to sa snažím poukázať svojim príspevkom.

Otázka pre Vás: Do ktorej náhodnej skupiny patríte Vy?
 

Angie2008

Neumlčatelný kňaz
Marcus86, pekne si to napísal a plne s tebou súhlasím a k to mu vyššie, ako píše Picmuch, nedá sa to naplánovať a to bez ohľadu na to, koľko máš dielní a manufaktúr, vysvetlím Lukyking : mám 24 manufaktúr - na 5 mi beží 24h, na 5 x 3hod, a na 14 x 9hod - lebo v úlohách bolo 8x 9h a ďalšia 6x 9h a prišla úloha 6x 3h, 5 som obrala a šiestu spustila a čakala - ale v úlohe bolo 5 x3h, potom mi opakovane naskakovalo 3x očarovanie a od včerajška už asi šiesty krát 3 hodinovky, tak mi 9 hodinovky stoja neobraté, lebo keby som ich zrušila a dala 3h výrobu, určite by som dostala úlohu 9h a čakala by som ešte dlhšie. Taktiež, keďže mi vylepšuje 18h obytnú budovu, tak pustím skôr, ale už 2x to nevyšlo, lebo mi naskočila úloha za ktorou som tiež musela čakať. A tiež úloha, získaj 5x paru potom 7x, keď si to neviem naplánovať, musím vyrábať v akadémii aj to čo nepotrebujem, len aby som nečakala nie len na výrobu tej pary ale ešte aj na zmenu ponuky a áno, spustila som výrobu dopredu, ale naskočila úloha namiesto 5x získaj 7x. a ....
Prepáčte, ale myslím si, že preto dali nekonečno úloh, lebo vedeli, že sa ďaleko nedostaneme, veď prečo by to potom menili, veď kto chcel robiť úlohy štýlom prekvapenie, tak zoznam úloh nečítal a kto si chcel naplánovať, ten si naplánoval podľa zoznamu a takto boli spokojné obe skupiny :)
 

DeletedUser975

Guest
Ahojte, ja sa tu vyskytujem naozaj iba malo, aj to je prehnane slovo, ale nejak mam potrebu sa tiez vyadrit k tomuto eventu... nahodny vyber uloh je velmi nestastna volba, bez ohladu na to, ci ma niekto dostatok miesta na postavenie si sad a vyrobu vsetkeho, co "mozno vyskytne" . Clovek netusi, ako skonci, nema pred sebou ziadnu motivaciu a len cakat, co si hra pre mna vymyli bez nejakej moznej vidiny uspechu... sorry, toto nie.
 

manocska

Neumlčatelný kňaz
Moja skúsenosť:
Viem, že je v zozname úloha "Vyrob 3 očarovania". Tak si spustím výrobu očarovaní. Už ich mám 2 a čakám, na tretiu. Ale do toho príde úloha "Použi očarovanie alebo Použi krmivo". Pretože nemám Fenixa, musím použiť očarovanie. Ale ako? Jedine tak, že vstúpim do Akadémie mágie a hop - vyberiem si už vyrobené dve kúzla. Ale ako naschvál za tým príde úloha "Vyrob 3 očarovania a ja začínam od začiatku.
Dá sa vôbec použiť kúzlo bez vstúpenia do Akadémie mágie? Ja o inom spôsobe neviem, len tak, že vstúpim do Akadémie. A tým pozbieram už vyrobené kúzla a tak sa nedajú pozbierať vtedy, keď to potrebujem.
Myslím, že by bolo jednoduššie to celé urobiť tak, že sa nezverejni zoznam úloh a nemusia vymýšlať tento komplikovaný spôsob. Mne sa teda nepáči.tento nový spôsob.
 

Fleur

Lesný duch
Moja skúsenosť:
Viem, že je v zozname úloha "Vyrob 3 očarovania". Tak si spustím výrobu očarovaní. Už ich mám 2 a čakám, na tretiu. Ale do toho príde úloha "Použi očarovanie alebo Použi krmivo". Pretože nemám Fenixa, musím použiť očarovanie. Ale ako? Jedine tak, že vstúpim do Akadémie mágie a hop - vyberiem si už vyrobené dve kúzla. Ale ako naschvál za tým príde úloha "Vyrob 3 očarovania a ja začínam od začiatku.
Dá sa vôbec použiť kúzlo bez vstúpenia do Akadémie mágie? Ja o inom spôsobe neviem, len tak, že vstúpim do Akadémie. A tým pozbieram už vyrobené kúzla a tak sa nedajú pozbierať vtedy, keď to potrebujem.
Myslím, že by bolo jednoduššie to celé urobiť tak, že sa nezverejni zoznam úloh a nemusia vymýšlať tento komplikovaný spôsob. Mne sa teda nepáči.tento nový spôsob.

v inventári máš kúzla - záložka "očarovania"
 

AltairMiles

Ukecaný paladin
Cez inventár sa dostaneš k očarovaniu atď... aj takéto sa tam vyskytuje... :)
 

Prílohy

  • 2019-08-07.png
    2019-08-07.png
    258,5 KB · Zobrazenia: 76
Hore