• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Design mesta a jeho zmeny

Súhlasite s návrhom?

  • Áno

    Hlasy: 10 66,7%
  • Nie

    Hlasy: 2 13,3%
  • Áno, ale mám nápad ako ho vylepšiť (váš nápad napíšte ako príspevok do tejto témy)

    Hlasy: 3 20,0%

  • Celkový počet hlasujúcich
    15
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.

DeletedUser

Guest
Design mesta ja veľmi zaujímavá disciplína tejto hry. Hráč je nútený využívať obmedzený priestor čo najefektívnejšie vzhľadom na premenlivé požiadavky jeho ekonomiky.

Dôležité faktory ktoré nútia a zároveň umožňujú hľadať najlepšie usporiadanie budov sú tieto:
  • špecifické rozmery podľa typu budovy
  • zmena rozmerov budov v priebehu vývoja
  • statická orientácia budov
  • požiadavka na prístup po chodníku pre niektoré budovy
  • naopak niektoré budovy nevyžadujú prístup po chodníku
Preto sa mi zdá, že v niektorých ohľadoch by mohlo dojsť k zlepšeniu využiteľnosti priestoru a tým myslím konkrétne tieto dva problémy:

  1. Zamedzenie premeny mesta v prípade že hráč využíva priestor v maximálnej miere
  2. Nemennosť rozmerov parcely
Navrhujem preto tieto zmeny:

  1. Umožniť zámenu budov s rovnakými rozmermi
  2. Umožniť premiestnenie rozšírenia, v prípade že v ňom nie je umiestená žiadna budova či chodník
  3. Umožniť odloženie hlavnej budovy mimo parcely - tzv. mód výstavby. V tomto móde je pozastavená výroba všetkých budov vrátane vedomostných bodov. Odložením sa uvolní miesto pre prestavby či už budov alebo aj samotnej parcely.
 

DeletedUser

Guest
Hm, nie zlé návrhy, aj keď v prvom bode význam nejak zvlášť nevidím...
V druhom a treťom bode návrhu na zmeny s tebou súhlasím. Dočasným preložením tejto budovy by sa vytvoril priestor k preskupeniu ostatných budov...
273px-Yuiko_Anime_Version.png
 

DeletedUser4

Guest
Ďakujeme za návrh. K téme pridávam anketu. Prosím vyjadrite sa aj vy ostatní, čo si o tomto návrhu myslíte. :)
 

DeletedUser

Guest
Hm, nie zlé návrhy, aj keď v prvom bode význam nejak zvlášť nevidím...
Prvý bod by mi bol užitočný v prípade keď som mal pomiešané obytné a výrobné budovy, vtedy mali ešte rovnaké rozmery. V prípade že sa premiestňuje väčšia budova na miesto menšej, tak by to mohlo fungovať tiež. Samozrejme za predpokladu že sa dá väčšia osadiť na miesto menšej.
 

DeletedUser

Guest
To nie je dostatočne dlhé trvanie k tomu aby sa to využilo, možno neskôr v pokročilejších lvloch, ak budú zhodné rozmery, tak by sa to ešte mohlo využiť, no za najužitočnejšie považujem dočasné presunutie alebo spriehľadnenie zámku.
Z toho predpokladu by som nevychádzala, keďže ide proti logike strčiť väčšie na miesto pre menšie, to by sa už krylo s inou budovou...
 

DeletedUser

Guest
Samozrejme prvý bod je v porovnaní s ostatnými významovo zanedbateľný, ale po stránke náročnosti skriptu je aj podstatne jednoduchší.

Ešte raz sa pokúsim vysvetliť situáciu v akej by to mohlo prísť vhod.

Hráč ktorý využíva parcelu na 99-100% má pri najlepšom voľné jedno alebo dve políčka. V takomto prípade nie je možné aby čokoľvek presúval bez toho aby niečo zbúral. V prípade že by chcel presunúť budovy s rovnakým rozmerom nič nemusím vysvetľovať. V prípade že chce ale presunúť budovu 3x2 na miesto budovy s rozmermi 2x2, stačí že si prichystá 2 voľné políčka vedľa budovy 2x2 a hurá - môže väčšiu budovu presunúť tam kam chcel. Sú ale aj iné situácie v ktorých by nám takýto rys alebo funkcia rozviazala ruky. Myslím, že ale tento konkrétny príklad pre ilustráciu stačí.

Ešte zopakujem, ostatné body sú podstatne doležitejšie ako prvý bod. V otázke hrateľnosti sú ale podstatné aj najmenšie detaily. Dosť často je hrateľnosť tým rozdielom ktorý hráča odradí, alebo naopak nadchne.
 
Naposledy upravené moderátorom:

DeletedUser130

Guest
Ak dovolíte aj ja by som mala návrh: "Sklad pre kultúrne budovy"
Jednoducho - kultúrna budova by sa presunula do toho skladu a nemusela by sa predávať. Ak by som chcela preskladať mesto, umiestnim si kultúrne budovy do skladu a miesto na preskladanie sa mi vytvorí.
Rozšírim si mesto o ďalšiu parcelu a potrebujem kul.budovu pozriem do skladu a odtiaľ vytiahnem niečo čo už raz postavené bolo a teda to len umiestnim. Nemusím do toho vrážať ani peniaze a ani čas.

Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne :)
 

DeletedUser86

Guest
Ja by som ešte pridala (možno to už niekto niekde spomínal) zmenu pohľadu na mesto tzv. rotáciu - 360 stupňov... často sa mi stáva že potrebujem niekde niečo doplniť a nevidím voľné políčka pretože mi zacláňajú vyššie, alebo väčšie budovy, dokonca sa mi už aj stalo že som zabudla, že za budovami mám voľné miesto, alebo nejakú drobnú stavbu zameranú na kultúru mesta.

Čo sa týka toho "vaku" na odloženie objektov... toto by som aj ja strašne privítala... áno chápem, že hra je v tomto smere postavená na kreativite a niekedy sa aj dobrou hodinkou zabavím tým, ako by som to ešte všemožne efektívnejšie preskladala (dokonca som potom na seba aj hrdá, keď sa mi to podarí), no vývojári zabúdajú na nás pokročilejších, kedy už rozšírenia nepribúdajú tak často a budovy sa neustále zväčšujú a zväčšujú, a kvôli tomu som bola napríklad odpísaná na niekoľko týždňov...

samozrejme, touto funkciou by hru uľahčili, čo by mohlo byť trošku kontraproduktívne, ale uvítala by som nejakú kohéziu výstupu riešenia hráči vs. vývojári...

som si istá, že keď sa kolektívne navrhne táto téma, spoločne by sme našli kvantum kreatívnych nápadov a dospeli by sme k nejakému konsenzu :)
 

DeletedUser

Guest
Nechcem ťa sklamať ale hra nepoužíva 3D modely ako sa asi mylne nazdávaš, ale sú to GIF prípadne niečo podobné. Preto o rotácii kamery uvažuješ úplne zbytočne.
 

DeletedUser86

Guest
no ja nie som technicky typ takze v podstate strucne jasne pre sedliacke dievca.. potrebujem 360 stupnovy pohlad na vlastne mesto :D
 

DeletedUser

Guest
Rovnako stručne zopakujem to čo som už napísal - nedá sa rotovať a ani sa nebude dať v tejto hre.
 

DeletedUser170

Guest
Súhlasím s odsunutím Hlavnej budovy mimo parcely, možnosťou presunu prázdneho rozšírenia a so spomenutým depozitárom na budovy (vid. teraz pridelované odmeny zo slnovratu sa vkladajú do inventára, kde je pri kúzlach vytvorená karta na budovy a je možné ich umiestniť neskôr - tak by to mohlo fungovať obojsmerne)
 
Stav
Uzavreté pre ďalšie odpovede.
Hore