• Vážení návštevníci fóra,

    aby ste sa mohli aktívne zapájať do diskusií alebo vytvárať vlastné témy a príspevky, potrebuje účet v hre a ZAREGISTROVAŤ SA TU!

Čo práve (radi) čítate ?

DeletedUser13

Guest
Čo práve čítate ? Aká je vaša obľúbená kniha ? Aký žáner čítate ?

Tak napríklad je čítam prevažne vedecko náučnú literatúru.
Najme čo sa týka vesmíru a techniky. A na to je ako stvorení časopis od našich kolegov Čechov
Svět na dlani.
 

DeletedUser

Guest
Ja rád čítam knihy, ale veľa času na nich nemám :( takže momentálne ich používam nasledovne:

IMG_20170217_0001289fa27.jpg


Je to moja obľúbená kniha a teda mám rád žáner fantasy ;)
 

DeletedUser234

Guest
Tak v tomto sa vôbec nezhodneme, mám prečítaného Tarzana - 5 dielov, asi tak ... každý rok dookola
kniha Firma je super, podľa rovnomenného filmu
50 odtieňov - 3 diely

aj keď nie som veľmi knihomoľ
 

*Hawkins*

Lesný duch
nenávidím čítanie...

aj keď na vianoce som dostal knihu Metro 2033 tak to by som si chcel prečítať :D
 

gmail

Lesný duch
ja zas citam vsade a skoro vsetko - a ked to nejde, tak mam na sluchatkach pustene audio knihy v angline :D - oblubeny mam fantasy zaner a detektivky, ale napriklad tie multi odtiene sedej ... tak to urcite ani nezacnem :) take nezvladam:cool: - snazim sa vzdy precitat recenzie a ukazku - a to mi dost pomaha, pre mna by totiz mohol byt koli kniham zruswny aj spanok. Casto sa mi stane, ze sa zacitam a hups - je odrazu 5:30!...alebo aj 7:30...alebo aj 8:00 ...seriozne :rolleyes::cool:;)
 

DeletedUser365

Guest
Ahojte. Ja som knihomoľ ako vyšitý :)... čítam kde a kedy sa dá....a aj ako sa dá. Okrem papierových - voňavých kníh čítam aj e-knihy na čítačke, a keďže pracujem pri PC (unavené oči po 12 hodinovej zmene) a čas na to klasické čítanie je aj tak vzácny, tak som prepadla aj audioknihám - tie sú skvelé pri domácich prácach, cestovaní, prechádzkach a pod.
A čo čítam? Čítam takmer všetko - okrem moderných ženských románov. Potrebujem knihy, ktoré majú svoju dušu a nie bezduché zlátaniny o ničom.
Chodievam na stránku CBDB, kde je množstvo recenzií, hodnotení a informácií o knihách, sú tam skvelí ľudia a je tam fajn.
;)
 

zuzulleta

Hlavný moderátor
Tím Elvenar
zbožňujem knihy, ale momentálne na ne nemám čas... obľubujem mystieriózne, hororové, fantasy, detektívne a psychologické žánre :)
 

Imiris

Lesný duch
Keď nečítam niečo okolo historickej demografie na dizertačku, tak fantazy :) Dnes sa mi podarilo začať Mladých vyvolených od Marie Lu, tak uvidím, čo to bude :)
 

DeletedUser595

Guest
Ja som mierne pokročilý fanúšik fantasy. Dočítal som "Krev a kosti" od Esslemonta (to bolo náročné), teraz čítam tretí diel z cyklu Prachmistři, potom sa zabavím na chvíľku pri Torgarských kobkách (gamebook). Potom sa uvidí :D
 

Imiris

Lesný duch
Ja som dočítala tú čudnú vec, čo som minule spomínala :D Ruku na srdce, ale ženy zvyčajne nevedia písať tú pravú fantazy literatúru. Výnimka sú Le Guinová a Rowlingová :D Ja si rada prečítam aj tie ženské fantazy, ale vždy to skončí na nejakom divnom milostnom živote... Po čase to nudí, teraz sa chystám kúpiť si ďalšiu časť zaklínača :) Na Vianoce som to rozčítala po 10 rokoch a je to ešte lepšia pecka, ako sa mi to zdalo za mojich školských čias, vtedy som to zožrala a už si všetko nepamatám :)
 

DeletedUser595

Guest
Zaklínač je povinné čítanie žánru fantasy :D, mne sa celkom páčila aj Zaklínačka Lota, ale ako píšeš, ženský rukopis je zjavný :p. Veľmi sa mi páčil Černokňažník od Červenáka (to je asi vidieť v mojom avatare). Slovanská fantasy ma proste baví.
 

Imiris

Lesný duch
Červenák v tomto žánre vedie, ešte mám na poličke nachystaného Bivoja, len dostať tú správnu chuť. Od nejakého čecha som čítala aj detektívku z prostredia Velkej Moravy, nebolo to zlé, len som už mala za sebou lepšie...:D Keď dopíšem dizertačku, chystám sa na tie Eriksonove nekonečné knihy, je ich desať a prvá sú Mesačné záhrady, viacerí mi vraveli, že je to top fantazy.
 

DeletedUser595

Guest
Je to skutočne vrchol žánru, ale je to zároveň veľmi náročné čítanie a tým nemyslím počet strán. Veľké množstvo dejových línií, ešte väčšie množstvo postáv, láska, zrada, vášeň, túžba, priateľstvo, oddanosť, filozofia, epické boje... jednoducho všetko. Hlavne to čítaj v krátkom časovom slede, lebo sa ti to začne zlievať. Plánujem si to dať znova, lebo niektoré veci som vôbec nepochopil.
 

Imiris

Lesný duch
Ja to preto chcem čítať až, keď si ukončím štúdium a dopíšem knihu. Mám ich doma asi všetky, dostala som to na začiatku výšky a tatko na tom fičal, takže okrem dvoch, čo čítal v pdf ich mám pekne v češtine. Ale už mi bolo odporučené to čítať radšej v aj, lebo Česi klasicky prekladajú mená (viď Brumbál)...
 

Shanigan

Lesný duch
Ja som sa v knihách vrátila do svojej mladosti :p vy iste nebudete poznať kapitána Exnera ,zúfalého pútnika po krajoch Českých :p Je to séria detektívok zo začiatku z archeologického prostredia, potom sa objavujú umelci :) V každom prípade to bol onoho času český James Bond :p playboy s mercedeskou , skoro abstinent /ale dobrým koňačikom v dobrej spoločnosti nepohrdol/ Ak videl peknú ženskú tak sa za ňou nielen otočil ,ale detektív to bol dobrý a prípady vyriešil aj keď občas riskoval svoj život ... Myslím že z toho bol aj film, teda 2 filmy , Prípad byzantského kupce /Jan Vala / a Smrt talentovaného ševce /Jiří Kodet ... no ten mi skôr sedel k postave Exnera :rolleyes:/ ale aj ostatné postavičky sú tam tak perfektne vykreslené ...

Začala som znova čítať Camillu Lackberg /niekto ju tu spomenul :) / zaujímavé, že som ju už čítala dávnejšie, ale meno mi nezostalo v pamäti. Tie škandinávske detektívky sú také tmavé, asi je to tým, že u nich dni a noci sú inakšie ako u nás, asi aj to slnko sa tam objavuje zriedka...
 

DeletedUser595

Guest
Dávam si teraz chvíľku prestávku od fantasy a začal som čítať Prekliati králi - Maurice Druon, odporučil mi to kamarát. Ale zatiaľ ma to nechytilo. Uvidíme, ako to bude pokračovať.
 

Shanigan

Lesný duch
Hm, Rogan čítala som to pred pred pradávnom, ale už si to neviem vybaviť o čom to bolo, len že je to historické ... bolo obdobie keď som také knihy hltala :) ale zase som mala aj obdobie keď to bolo len fantasy, potom len detektívky .... doteraz som neprišla na to prečo vtedy a prečo ten žáner :p
 

DeletedUser595

Guest
Historické veci mám rád, ale keď to nemá spád, tak sa musím premáhať. Najlepšie keď si večer sadnem na gauč a stihnem prečítať asi tak jednu stranu kým zaspím :D.
 
Hore